TREĆA HNL ZAPAD

Orijent na Krimeji nastavio proljetni niz

Utorak, 24. travnja 2012. 18:18 Napisao/la  SC

Orijent - Dugo Selo 2:1. Orijentaši su golovima Kovačevića i Devovića na Krimeji ostvarili sedmu pobjedu ovoga proljeća

Treća liga zapad - 28. kolo

ORIJENT - DUGO SELO 2:1

Igralište Krimeja. Gledatelja: 150.

Sudac: Igor Perak 5,5 (Karlovac)

Žuti kartoni: Kovačević (Orijent), Martić (Dugo Selo).

Strijelci: 0:1 Kulji (14'), 1:1 Kovačević (37'), 2:1 Devović (67'- 11m).

Orijent: Hasanbegović 7, Brkljača 6 (81' Nemetz -), Leskur 6,5, Kovačević 7, Inić 5,5, Vidmar 6, Rabar 6, Škarica 6, Čubelić 6 (62' Žarić -), Grbac 6,5 (87' Štanfel -), Devović 7.

Dugo Selo: Šlogar 5,5, Matić 5,5, Vojnović 5,5, Martić 5,5, Mamuza 5,5, Ivančević 5,5 (82' Hrga -), Filipović 6, Benković 6,5, Kuninec 6 (73' Horvat -), Kulji 6,5, Monar 5,5.

Nogometaši Orijenta nastavili su na Krimeji proljetni preporod, tijekom kojega su u 11 kola upisali 23 boda i tako pobjegli iz "opasne zone". Sedmo proljetno slavlje ostvareno je u srazu s trećeplasiranom ekipom Dugog Sela, koja nije izdržala jaki tempo koji je po teškim uvjetima za igranje nametnula krimejska mladost. Gosti su poveli u 14. minuti preko Kuljija, ali su "crveni" uspjeli preokrenut golovima Kovačevića i Devovića.

Unatoč tome što je teren više nalikovao na močvaru, prvo poluvrijeme je bilo više nego sadržajno. Na krimejsko blato prvi su se privikli gosti. U 14. minuti Kulji je odlično prošao pored neodlučnog Inića i iskosa s lijeve strane pogodio "malu mrežicu" nemoćnog Hasanbegovića. U 21. minuti stasiti Benković na centru je bio brži (i odlučniji) od Vidmara, sjurio se prema vratima Orijenta, produžio do Kunineca čiji oštar udarac Hasanbegović odlično brani nogom. U 23. domaća klupa je skočila nakon što je Čubelić u šesnaestercu gostiju pao nakon dvoboja s Matićem. Kako se bližio odmor, "crveni" su sve više stiskali, a nagrada je stigla u 37. minuti. Gostujući vratar Šlogar slabo je reagirao na jedan centaršut, odbivši loptu ravno na glavu Kovačeviću, koji ju s desetak metara posprema u mrežu.

U drugo poluvrijeme krenulo se također žustro i živo. Prvu priliku su imali gosti, ali je Benković u 58. minuti s desetak metara ciljao malo pored desne stative. U 66. minuti neodlučni sudac Perak dosudio je najstrožu nakon Devovićeva pada u velikoj gužvi, najviše pod dojmom očitog igranja rukom Mamuze dvije minute ranije. Devović se nije previše bunio, poslavši loptu u desnu, a vratara u suprotnu stranu za 12. gol sezone. Pet minuta prije kraja "crveni" su mogli povećati vodstvo, ali je Rabarov oštar pokušaj blokirala obrana Dugog Sela. (L. Variola)

CRIKVENICA - NOVALJA 1:0

Gradski stadion. Gledatelja: 135

Sudac: Pajač (Zelina) 7

Strijelac: 1:0  Dunković (23.).

Crikvenica: Šegota 6,5, Vukić 6,5, Antić 6,5, Jug 6 (od 84. Marković -), Perušić 6,5, Butorac 6,5, Petrinović 6, Burazor 6 (od 78. Karakašić -), Gašparović 6 (od 90. Kurolt -), Dunković 7. Tucaković 6,5.

Novalja: L. Nemec 6,5, Azinović 6,5, Kurilić 6,5, Poropat 6, Darmopil 6, F. Nemec 6, Sliško 6 (od 66. Prskalo 6), Lalić 6,5, Šuker 6 (od 89. Badurina -), Datković 6, Karamarko 6,5.

Igrači Crikvenice i skroman broj gledatelja imali su razloga za radost nakon prve proljetne pobjede pod Kotorom. Dosta htjenja i borbenosti na teškom, obilato kišom natopljenom travnjaku, rezultiralo je obostranim prilikama, a utakmica je bila gledljiva, s nizom dobrih poteza.

U 23. vižljasti Dunković stvorio se sam u kaznenom prostoru, a realizacija je bila vrhunski precizna za 1:0. Prodorni Tucaković i Dunković kod domaćina, kao i Šuker kod gostiju, imali su još prilika, koje su ostale neiskorištene.  Kod većine šansi radilo se o predvidljivim udarcima iz većih udaljenosti, na teškom travnjaku, gdje je kontrola lopte bila osjetno otežana. (S. Lončarić)

VRAPČE – GROBNIČAN 1:1

Stadion NK Vrapče. Gledatelja:100

Sudac: Tomislav Jurinčić (Samobor)

Strijelci: 0:1 Ugrina (49'), 1:1 Matovina (70').

Vrapče: Šimunić, Dević, Matovina, Miloš, Cigrovski(od 80'Magdić), Vrbat, Halužan(od 61'Brkić), Mišković, Brlečić(od 61' Horvat), Crnković, Guja.

Grobničan: Cijani, Miculinić, Glavaš, Sobotinčić(od 28'Dukađin), Malkić, Ugrina, Hasanbegović, Linić, Bijelić(od 90'Sharbini), Burić, Imeraj(od 90'Kljaić).

KRK - SEGESTA 0:0

Igralište Josip Uravić Pepi. Gledatelja: 100

Sudac: Saša Malbašić (Dugo Selo)

Kkr: Zmajla, Gegić, Avdić, nenadić, Jerković, Rakocija, Brlošić(od 85'Stanivuk), Bošnjak, Buljbašić(od 63'Ilić),Jović, Pejanović.

Segesta: Dolenčić, Hannich, Borković, medarić, Bezić, Marić, Zenuni(od 33'Svetopetrić), Lovrić, Kovačić(od 78'Eberl), Šest, Vučinić(od 53'Marić).

JADRAN - VINODOL  3:2

SRC Veli Jože. Gledatelja: 150.

Sudac: Ivan Vučković (Zagreb)

Strijelci: 1:0 Mikulić (24), 2:0 Šuran (28 – 11m), 2:1 Šmit (43), 3:1 Dujanić (55), 3:2 Iftić (68).

Jadran: Gržentić, Štivin, Šuran, Mikulić, Ereiz, Kepčija (od 77 Kastrati), Udovičić, Sertić (od 90 Čabraja), Plecić, Dujanić, Pinčan.

Vinodol: Vojnović, Domijan, Djeke (od 70 Godinić), Lenac, Tomljanović, Iftić, Šmit, Tomić, Fetoshi (od 62 Mađarević), Jelenović, Pavelić.

OPATIJA - STUPNIK 1:0