Subota, 06. listopada 2012. 18:01 Napisao  Luka Variola

Utakmica 7. kola: Opatija - Krk 3:0 (Radomir 53, Rudan 64, 76)

Strijelci: 1:0 Radomir (53), 2:0 Rudan (64), 3:0 Rudan (76)

Žuti kartoni: Ilić, Pejanović, Jerković (Krk)

OPATIJA: Jakopović 7, Žgomba 6, Tkalčević 6,5 (80 Mance -), Zobić 6,5, Tokić 6, Corallini - (30 Šimić 6), Rudan 7,5, Šuker 6,5, Juraga 5,5 (46 Radomir 7), Lazić 6,5, Erceg 6,5

KRK: Raspor 5,5, Brkljača 5,5, Grbac 5,5, Nenadić 5,5, Jerković 5,5, Maglić 5,5, Kurolt 5,5 (54 Brlošić), Duračak 5,5, Pejanović 5,5 (70 Perušić -), Ilić 5,5 (65 Brajković -), Poropat 5,5

Nogometaši Opatije uvjerljivo su pobijedili Krk pred svojim navijačima u derbiju 7. kola Treće HNL Zapad. Opatijci su zaslužena tri boda osigurali u nastavku susreta kada su predvođeni nezadrživim Tonijem Rudanom postigli tri gola, "slomivši" otpor blijedih Krčana.

Nakon uvodnog ispitivanja snaga prvi su zaprijetili gosti. Pejanović je u 10. minuti izašao sam pred opatijskog vratra Jakopovića, koji se pokazao uspješnijim u međusobnom odmjeravanju snaga. U nastavku akcije lopta se odbila do Poropata, koji je promašio opatijska vrata. Opatijci su se potom pribrali i sve više počeli boraviti na polovici Krka. Rezultat toga bila je poluprilika Tokića, koji je u 20. minuti šutirao u blok Krčana. Desetak minuta kasnije domaćin je imao puno izgledniju priliku za dolazak u vodstvo. Rudan se sjurio po lijevoj strani, ali je njegov pokušaj s desetak metara iskosa prošao pored lijeve stative Rasporovih vrata. Domaćin je najbolju priliku u prvome dijelu imao četiri minute prije odlaska na odmor. Rudan je probio desnu stranu, pronašao Šukera koji je s desetak metara Raspora pogodio u noge.

U trećoj minuti nastavka Tokić je krasnom loptom izbacio Radomira, koji je s pet, šest metara iskosa šutirao u Raspora. Lopta se potom odbila do Šukera, ali je vratar Krka opet izašao kao pobjednik. To je bila najava opatijskog vodstva, koje je stiglo u 53. minuti. Rudan je izveo korner s lijeve strane, lopta je preletjela kompletnu krčku obranu zajedno s Rasporom i pogodla Radomira koji ju je tijelom s pet, šest metara ugurao u praznu mrežu - 1:0.

Gračan, Šarić, Rubčić i Rubeša na tribinama
Na tribinama opatijskog igrališta našlo se mnoštvo poznatih nogometnih lica. Derbi 7. kola nisu propustili niti nekadašnji prvotimci Rijeke Danijel Šarić, Nenad Gračan i Robert Rubčić, od kojih su posljednja dva bila i treneri prvoligaša s Kantride, te bivši sportski direktor Bijelih Mario Rubeša

Dvije minute kasnije Radomir je opet bio u odličnoj prilici, ali je Raspor pravovremenom reakcijom spasio svoja vrata. Opatijci su vodstvo povećali u 64. minuti. Šuker je odlično prošao po lijevoj strani, fino ubacio pred vrata Krčana gdje je Rudan odlično smirio loptu, napravio dva, tri koraka i s deset metara neobranjivo pogodio lijevi kut Rasporovih vrata - 2:0. Isti je igrač u 76. minuti definitivno potvrdio epitet igrača utakmice, pogodivši iskosa s desne strane neobranjivo suprotni kut Raspora - 3:0. Rudan je mogao i do hat-tricka, ai je njegov pokušaj u samome smiraju susreta prošao tik uz desnu stativu.

Fotogalerija: Sandro Donda