Krk nadmoćnom igrom osvojio županijski Kup

Utorak, 22. svibnja 2018. 20:01 Napisao/la  Igor Vranić

Krk - Vinodol 4:0. Pola sata trajala nada Vinodola u čudo

Slavlje Krka na Rujevici Foto: Lario Tus

Finale županijskog nogometnog Kupa

KRK - VINODOL 4:0

Stadion na Rujevici. Gledatelja 1000

Sudac: Marko Linić (Dražice) 7

Strijelci: 1:0 Čuturilo (33), 2:0 Alilović (37), 3:0 Brdar (87), 4:0 Brdar (90+1)

Žuti kartoni: Premi (39), A. Petrinović (58), Filipović (66)

KRK: Nicoletti -, Malinić 6, Con 6,5, Turkalj 6,5, Vidas 6, Čuturilo 6,5, Alilović 6,5 (67 Brdar -), Fumić 6, Kurolt 7, Ismaili 6 (73 Begić -), Buršić 6 (78 Lukas -)

VINODOL: Hodžić 5,5, Mataija 5, A. Petrinović 5, Lagumdžija 5, Premi 5, (46 Radetić 5), Tomić 5,5 (61 Uremović -), Lenac 5, Filipović 5 (80 Smolčić -), T. Petrinović 5, Buljat 5, Šmit 5

Nogometaši Krka osvojili su županijski Kup nakon pobjede (4:0) protiv Vinodola na Rujevici.

Kup je završio u viltrini osjetno bolje momčadi koja je opravdala ulogu favorita.

Oko pola sata trajala je nada nogometaša Vinodola u čudo!

A onda je u 33. minuti Fumić zaustavljen prekršajem na 20 metara od vratiju Vinodola, Čuturilo je iz slobodnog udarca preko "živog zida" loptu efektno poslao u mrežu i utakmica je praktično rješena - 1:0.

Prvih pola sata momčad Vinodola zbijeno je stajala u obrambenom bloku, koji je djelovao čvrsto i organizirano.

Osim Kuroltova (17) udarca glavom nakon Alilovićeva ubačaja zdesna, ništa se izravno opasno nije dogodilo.

Nakon Čuturilova pogotka momčad Vinodola počela je organizirano prelaziti polovicu igrališta, ubrzo je prvi put stvorila pritisak kroz posjed lopte i za svega pet minuta primila drugi pogodak.

U 37. minuti čak su četvorica igrača Krka od sredine igrališta bili u poziciji pobjeći (pre)visoko postavljenim braničima Vinodola.

U najboljoj poziciji bio je Alilović, koji je sam trčao prema istrčalom vrataru Hodžiću, koji se predomislio kada je uvidio da je pogrešno procijenio trkačke mogućnosti.

Počeo se Hodžić u trku vraćati na svoja vrata što je Alilović iskoristio da bi s 20 metara poslao loptu u nezaštićenu mrežu - 2:0.

U 45. minuti Kurolt je zamalo iskoristio još jedan izlazak protivničke obrane, stigao je do ruba kaznenog prostora i snažno udario loptu koju je Hodžić u letu odbio.

Krk je rutinskim potezima stekao nedostižnu prednost pred četvrtoligaškom momčadi koja je nekoliko puta stigla do vratara Nicolettija, ali bez mogućnosti da završnicu privede kraju.

U drugom dijelu Krk je izgledao opreznije i opasnije, nije se favorit osjećao toliko nadmoćnim da bi riskirao.

Povukla se krčka momčad dvadesetak metara unazad, prepustila loptu zadnjoj liniji Vinodola i vrebala prilike za kontre.

Na takav način Kurolt je u 63. minuti probio desni bok, idealno ubacio, Buršić je s 8 metara loptu u padu glavom poslao pokraj vratiju.

Strpljivo je momčad Krka čekala da se protivnik potroši, nije ozbiljno momčad Vindola zapucala prema vratima Nicolettija.

Šmitov (85) i Smolčićev (90) pokušaj više su bili pokušaji nego opasnost.

Brdar je ušao u pravom trenutku da odmoran privede utakmicu kraju.

U 87. minuti Kurlot je upisao asistenciju, Brdar je primio loptu u središtu kaznenog prostora i precizno pogodio desni Hodžićev kut - 3:0.

U sudačkoj nadoknadi Brdar je opet iskoristio pad koncentracije obrane Vinodola, prvo je uputio udarac po kojemu je lopta odsjela na gredi, a onda u trku odbijenu loptu glavom gurnuo u mrežu - 4:0.