SUSJEDSKI DERBI 3.HNL - ZAPAD

Orijent na Mavrincima bolji od Grobničana

Subota, 17. ožujka 2012. 17:20 Napisao/la  SC

Momčad s Krimeje je minimalno slavila na Mavrincima, ostvarivši treću pobjedu u nizu

GROBNIČAN - ORIJENT 0:1

Igralište na Mavrincima. Utakmica 21. kola Treće HNL - Zapad: Grobničan - Orijent 0:1 (0:1). Gledatelja: 300. Sudac: Nikola Kožar (Donja Stubica) - 5,5. Pomoćnici: Bučar (Duga Resa) i Delač (Karlovac). Strijelac: 0:1 Čubelić (2'). Žuti kartoni: Cianci, Tomić, Linić (Grobničan), Leskur, Inić, Brkljača, Žarić (Orijent).

GROBNIČAN: Milić 6, Miculinić 6 (od 75' Cianci -), Linić 5,5, Hasanbegović 5,5, Miškulin - (od 14' Sobotinčić 5,5), Glavaš 6, Malkić 5, Tomić 5,5 (od 46' Imeraj 5,5), Bijelić 5,5, Burić 6, Ugrina 6,5.

ORIJENT: Hasanbegović 6,5, Rabar 7, Leskur 7, Inić 6,5, Kovačević 6,5, Polegubić 6,5, Žarić 6 (od 70' Štanfel -), Čubelić 7,5 (od 75' Brkljača -), Devović 6,5, Barišić 6, Grbac 6 (od 70' Krešić -).

Uzbudljivi lokalni derbi otišao je na stranu Krimejčana, koji su i u dvorištu kod velikih rivala ostali neporaženi u proljetnom dijelu prvenstva. Gol odluke pao je već u drugoj minuti nakon što je Čubelić prihvatio loptu nakon kornera i s 12, 13 metara pogodio ispod nemoćnog Milića - 0:1. Domaćin je mogao do izjednačenja, ali je pet minuta prije kraja Malčić promašio najstrožu kaznu nakon što je Inić u šesnaestercu srušio Žarića. Malčić je najbolju priliku svoje momčadi okončao tako da je loptu lansirao u vrt iza gola.

Grobničan se nakon vodstva gostiju probudio i krenuo prema naprijed, a najveće šanse imali su Ugrina (14') i Malkić (27'). Oba je puta kao pobjednik iz tih dvoboja izašao gostujući vratar Hasanbegović. Domaćin je i u nastavku pokušao stisnuti Krimejane, ali obrana Riječana u subotu je bila na visini zadatka. Prijetio je i Orijent, pa je tako Burić u 65. minuti prilikom centaršuta pogodio prečku.

Dvadesetak minuta prije kraja glasni gostujući navijači (koji su zakasnili na susret) prekinuli su na pet minuta susret zasuvši travnjak bijelim trakama i jednom dimnom bombom. Nervoza je rasla pa je takon nakon prigovora teren morao napustiti predstavnik Orijenta Dean Đurić. Susret je zato imao produžetak od čak šest minuta, a u njemu su opasniji bili gosti. Devović i Štanfel nisu bili precizni, ali to nije umanjilo veselje Krimejčana nakon posljednjeg sučevog zvižduka. (L. Variola)

CRIKVENICA - VRAPČE 0:3
Crikvenica, gradski stadion. Gledatelja: 150
Glavni sudac: David Manojlović (Vrsar)
STRIJELCI: 0:1 Halužan (15'), 0:2 Bešlić (60'-11m), 0:3 Miloš (82')
CRIKVENICA: Šegota, Batkoski, Jug, Uremović, Komar, Butorac, Burazor, Kurolt (65' Mohorović), Gašparović (46' Peričić), Dunković, Tucaković. Trener: Dalibor Starčević
VRAPČE: Šimunić, Brlečić, Vrbat, Miloš, Cigrovski, Crnković (81' Horvat), Halužan, Mišković, Bešlić, Dević (77' Brkić), Matovina (68' Panza). Trener: Denis Bezer

Crikvenica je nakon solidnog ulaska u proljetni dio prvenstva iščekivala nastavak rezultatskog niza. Početak utakmice dao je naznačiti, da će se pod Kotorom teško stići  do bodova. Kirci su rijetko boravili na gostujućoj polovici terena, nepovezani, igrom visokih lopti koje izmiču kontroli epizodista u napadu. U 16. minuti gosti otvaraju lijevi bok, domaća obrana reagira vrlo nespretno na ubačaj, na rubu kaznenog prostora stiže Halužan i snažnim, ali ne i pretjerano preciznim udarcem pogađa domaću mrežu 0:1. U 31. Kurolt prvi puta puca glavom, ali preko gola potpuno nezaposlenog Šimunića.

U nastavak utakmice Crikvenica kreće nešto poduzimljivije, ali i dalje vrlo nekonkretno. U 54. minuti akcija Batkoski-Dunković-Tucaković završila je bez konkretnog preuzimanja realizatorske odgovornosti. U 69. minuti Cigrovski i Bešlić lome obranu Crikvenice, a domaća obrana obara najboljeg gostujućeg igrača. Iz kaznenog udarca Bešlić je siguran za 0:2.

Samo minutu kasnije Tucaković ima još jednu priliku, ali s jalovom završnicom. U protunapadu najbolji igrač utakmice, mladi Domagoj Bešlić, ponovno je opasan, ali je i Šegota na mjestu.

U trenucima kada su rezignirani gledatelji počeli napuštati tribine Gradskog stadiona, 39-godišnji Robert Miloš ima priliku iskoristiti još jedan domaći dar, koji se ne propušta - 0:3.

Bolan i neplanirani domaćinski poraz odškrinuo je vrata Crikvenici za izlazak iz trećeligaškog društva. (S. Lončarić)

NEHAJ - VINODOL 1:1