TREĆA HNL ZAPAD

Grobničan na Mavrincima pobijedio Opatiju

Utorak, 16. listopada 2012. 18:16 Napisao  Luka Variola

Utakmica 8. kola: Grobničan - Opatija 3:1 (Malkić 9, Glavaš 83, Jukić 87-11m/Radomir 90)

GROBNIČAN - OPATIJA 3:1

Igralište na Mavrincima. Gledatelja: 150

Sudac: Marin Vidulin (Kanfanar)

Strijelci: 1:0 Malkić (9), 2:0 Glavaš (83), 3:0 Jukić (87-11m), 3:1 Radomir (90)

Žuti kartoni: Glavaš (Grobničan), Žgomba, Tkalčević, Jakopović, Erceg (Opatija)

GROBNIČAN: Milić 6,5, Vukelić 5,5 (46 Sobotinčić 6), Jukić 6,5, Miculinić 6,5, Glavaš 7, Malkić 6,5, Ćufta 5,5 (46 Sertić 6), Linić 6, Cianci 6 (73 Jasprica -), Bijelić 7, Burić 6,5

OPATIJA: Jakopović 5, Samardžija 5,5 (57 Radomir 6,5), Tkalčević 5,5, Zobić 5,5 (65 Iskra -), Tokić 6, Mance 5,5 (46 Rudan 6), Šuker 5,5, Žgomba 5,5, Lazić 6,5, Erceg 5,5, Vlatković 5,5

Nogometaši Grobničana brzo su se oporavili od šoka zbog nedolaska Dinama na 80. obljetnicu, pobijedivši u odgođenom susretu 8. kola na Mavrincima Opatiju 3:1. Crveni su se vratili pobjedničkim navikama i uvjerljivim slavljem dodatno zacementirali prvu poziciju na ljestvici. Domaćin je pobjedu potvrdio u samome smiraju susreta kada je golovima Glavaša i Jukića u razmaku od samo četiri minute definitivno slomio otpor Opatijaca.

Domaćin je prvi puta zaprijetio već u 5. minuti. Miculinić se odlično oslobodio Tkalčevića i ušao u opatijski šesnaesterac, ali je potom iskosa s desetak metara slabo šutirao. Četiri minute kasnije grobnički je dokapetan puno bolje reagirao. Iz slobodnog udarca s dvadesetak metara odlično je iza obrane Opatijaca pronašao Malkića kojemu nije bilo teško svladati nemoćnog Jakopovića - 1:0.

Gosti su jedinu opasniju priliku imali u 20.minuti kada su u dva navrata iz velike gužve probali pronaći put do Milićeve mreže. U 32. minuti Miculinić je opet izveo slobodnjak. Ovoga se puta odlučio na izravni udarac i dobro je odlučio. Lopta je prošla tik uz desnu stativu opatijskih vrata. Domaćin je bio bolja momčad u prvome dijelu, ali je uglavnom prijetio iz prekida. Posljednja prijetnja stigla je dvije minute prije odlaska na odmor kada je Miculinić s lijeve strane iskosa pokušao iznenaditi Jakopovića, koji je loptu iščupao sa same gol-linije.

Prvih 20 minuta nastavka nije donijelo niti jednu opasniju situaciju a onda se otvorilo. U 65. minuti Malkić je nakon odličnog ubačaja glavom Bijelića glavom promašio čistu priliku. Dvije minute kasnije Radomir je na drugoj strani zaobišao Milića, ali je njegov pokušaj u posljednji čas s gol-linije očistio Burić. U 81. minuti Lazić je iz slobodnjaka iza grobničke obrane našao Rudana, ali je on iz teške pozicije okrenut leđima glavom loše pucao.

Kazna za opatijske promašaje stigla je dvije minute kasnije. Glavaš je pobjegao pažnji opatijske obrane, zaobišao Jakopovića i rutinski loptu pospremio u mrežu - 2:0. Samo četiri minute kasnije Bijelića je u svom kaznenom prostoru srušio Jakopović, a sudac Vidulin opravdano pokazao na bijelu točku. Siguran realizator najstrože kazne bio je kapetan Jukić, koji je Jakopovića poslao u lijevu, a loptu u desnu stranu - 3:0.

Gosti su u sudačkoj nadoknadi golom Radomira glavom samo uspjeli ublažiti poraz - 3:1.

Fotogalerija: Lario Tus