Šmit i Jovanović donijeli pobjedu Kircima protiv Naprijeda

Subota, 21. srpnja 2012. 21:14 Napisao/la  S. L.

Prijateljska utakmica: Crikvenica - Naprijed 2:1.  Samo pet dana od početka priprema i u prvom prijateljskom susretu  dvije ekipe odigrale su vrlo gledljivu utakmicu

CRIKVENICA - NAPRIJED 2:1

Gradski stadion. Gledatelja: 140. Sudac: Lončarić (Crikvenica). Strijelci: 1:0 Šmit (48'), 2:0 Jovanović (82'), 2:1 Bojčić (86'). Žuti karton: Bazina (Crikvenica).

CRIKVENICA: Šegota, Vukić, Uremović, Jug, Antić, Butorac, Petrinović, Kurolt, Gašparović, Peričić, Šmit. (još su igrali: Lastrić, Jelenović, Gaćeša, Jovanović, Bazina).

NAPRIJED: Barak, Valenčić, Murica, Savić, Kružić, Slavujević, Perčić, Šestan, Hamidović, Kauzlarić, Ende. (još su igrali: Behđeti, Kanjer, Petrović, Kašić, Martinović, Kuduzović, Bojčić, Babić).

Samo pet dana od početka priprema i u prvom prijateljskom susretu  nogometaši Crikvenice i Naprijeda odigrali su vrlo gledljivu utakmicu. Nakon početne inicijative gostiju, koja je trajala desetak minuta, Kirci preuzimaju igru. U 17. minuti dvije prilike Peričića i Šmita obranio je Barak. U 26. minuti opsada je gostujućeg gola, ali izostala je konačna realizacija. U 33. minuti sve je učinio Božidar Šmit, novi igrač Crikvenice, koji je pokazao da će biti veliko pojačanje domaćih, ali izostao je vodeći gol Crikvenice. Do odmora i poduzimljivi Gašparović je bio u prilici.

U nastavku Crikvenica nastavlja s izrazitom inicijativom. Snažni daljinski udarac Antića, vrlo dobri Barak ne uspijeva čvrsto prigrliti. Na odbijenoj lopti je Šmit za 1:0. U drugom poluvremenu na Gradski stadion se obrušilo nevrijeme, praćenom pljuskom i grmljavinom, ali su igrači s obje strane zaigrali još odlučnije. U dvije izgledne prilike gostiju istakao se je i pričuvni vratar Crikvenice, Ljubo Lastrić. U smiraju vrlo dobre utakmice stižu još dva pogotka. Najprije se velika  upornost i brzina isplatila Jovanoviću, koji je uspio savladati Baraka - 2:0. Gosti stižu do zasluženog počasnog pogotka, nakon udarca Bojčića, koji je  iznenadio Lastrića 2:1.