NOGOMETNI KUP HRVATSKE

Cibalia na Bahalinu pobijedila Vinodol

Srijeda, 26. rujna 2012. 17:42 Napisao  Luka Variola

Utakmica 1/16 Kup: Vinodol - Cibalia 0:2.  Gosti su slavili pogocima Bartolovića (17') i Vitaića (89')

Utakmica 1/16 finala Kupa

VINODOL - CIBALIA 0:2

Igralište Bahalin. Gledatelja: 700.

Sudac: Marin Vidulin (Kanfanar) 6.

Strijelci: 0:1 Bartolović (17), 0:2 Vitaić (89)

Žuti kartoni: Matijašić, Jerković, Tomić (Vinodol), Rugašević (Cibalia)

VINODOL: Hreljac 6, Brelih 6, Žunić 6, Lenac 6, Matijašić 6 (73 Jelenović -), Iftić 5,5, Jerković 6 (85 Radetić -), Tomić 6,5, Peričić 5,5, Tucaković 6, Mataija 63 Mijolović -)

CIBALIA: Paradžiković 6, Mišić 6 (46 Koledić -), Matoš 6 (67 Čulić -), Muženjak 6, Bartolović 6,5, Župarić 6, Mitrović 6,5, Vitaić 7, Rugašević 6,5, Terzić 5,5 (73 Tokić -), Mazalović

Nogometaši Cibalije plasirali su se u osminu finala Kupa Hrvatske nakon što su na lijepo ispunjenom Bahalinu pobijedili Vinodol 0:2. Novljani su pružili dobar otpor u prvom službenom susretu s prvoligašem, ali su dva vinkovačka gola okončala ovogodišnju Kup priču trećeligaša iz Novog Vinodolskog. Gosti su poveli golom Bartolovića u 17. minuti, da bi sve dvojbe otklonio eurogol najboljeg igrača susreta Frane Vitaića, koji je u samom smiraju susreta riješio pitanje pobjednika.

Gosti su prvi puta zaprijetili u 5. minuti nakon što je Mitrović nakon slobodnjaka glavom šutirao pored vinodolskog gola. Domaćin se prvi puta javio u 13. minuti. Tucaković je ubacio oštar ubačaj pred vrata gostiju, ali je obrana crvenih u posljednji čas otklonila opasnost. Četiri minute kasnije gosti su poveli. Vitaić je izveo slobodnjak iskosa s lijeve strane, pogodivši lijevu stativu. Lopta se odbila do Bartolovića, koji je pokušao ubaciti pred vrata, a lopta je u visokom luku pomalo nesretno preskočila Hreljca i od desne stative se odbila u mrežu domaćina - 0:1. Do odlaska na odmor domaćin je kontrama pokušao iznenenaditi Vinkovčane, koji su stali na loptu zadovoljni minimalnim vodstvom.

Buketa na tribinama
Među mnoštvom novljanskih ljubitelja nogometa smjestio se i glavni skaut HNK Rijeka Ranko Buketa, koji je srijedu popodne odlučio iskoristiti kako bi svjedočio utakmici protivnika Rijeke u idućem kolu.

Gosti su nastavak susreta otvorili kud i kamo agresivnije. Prva šansa pripala je Bartoloviću koji je u 52. minuti šutirao tik uz desnu stativu. Deset minuta kasnije Vitaić je ponovo bio opasan s više od 30 metara, ali je lopta prohujala preko vratnice. Domaćin je najbolju priliku za izjednačenje imao u 87. minuti nakon što je Mijolović s nekih 3, 4 metra šutirao u Paradžikovića.

Kazna za taj promašaj stigla je dvije minute kasnije. Vitaić je prumio jednu loptu na više od 20 metara i krasnim udarcem prebacio nemoćnog Hreljca, a lopta se od vratnice odbila u mrežu. Domaćin je mogao do počasnog gola, ali je Peričićev pokušaj glavom u posljednjim sekundama obranio Paradžiković.

Fotogalerija: Lario Tus