TREĆA HNL - ZAPAD

Opatija pobijedila Jadran, Rudar - Orijent 0:1

Subota, 25. kolovoza 2012. 20:09 Napisao/la  SC

Tkalčević je autogolom vratio goste u igru (2:2), no isti igrač iskupio se u 84. minuti

OPATIJA - JADRAN 3:2

Igralište Opatija. Gledatelja: 100. Sudac: Goran Brusić (Čavle). Strijelci: 1:0 Kremenović (21'), 2:0 Lazić (33'-11m), 2:1 Kepčija (51'), 2:2 Tkalčević (71'-ag), 3:2 Tkalčević (84'). Žuti kartoni: Lazić, Tkalčević (Opatija), Đurić, Pinčan (Jadran). Crveni kartoni: Božić (drugi žuti, 33'), Grgurić (55', izravni crveni karton).

OPATIJA: Jakopović, Samardžija (od 70' Iskra), Tkalčević, Zobić, Corallini, Rudan, Šuker, Gačanin (od 46' Vlatković, od 72' Radomir), Lazić, Kremenović, Erceg.

JADRAN: Petrušić, Pinčan, Bosanac, Božić, Đurić, Grgurić, Užila, Kepčija, Drkić, Ibrić (od 75' Tomić), Čabraja.

Nogometaši Opatije pobijedili su Jadran 3:2 u nervoznoj utakmici u kojoj su gosti imali puno prigovora na sudačke odluke. Sukus je pet pogodaka, dva penala za domaćina i dva crvena kartona za goste.

Iako su od 55. minute imali dva igrača više Opatija je jedva došla do tri boda. Naime, u 71. minuti Tkalčević je jednom nespretnom reakcijom i autogolom vratio goste u igru (2:2), no isti igrač iskupio se u 84. minuti i iz gužve zabio za 3:2.

No, ni tada nije bilo gotovo, vratar Opatije Jakopović u 88. minuti iščupao je nakon slobodnjaka s 25 metara loptu ispod vratnice, a u posljednjim trenucima jedna odbijena lopta došla je do Kepčije koji je s tri metra promašio nemoguće.

Domaćin je poveo preko Kremenovića u 21. minuti, a na 2:0 povisio je Lazić iz penala nakon prekršaja nad Rudanom. U 56. minuti nakon jedne duge lopte došlo je do kontakta Rudana i vratara Petrušića i glavni sudac pokazao je na bijelu točku što je izazvalo buru nezadovoljstva kod gostiju. Ipak, pokušaj Lazića obranio je gostujući vratar, no gostujući igrač ostali su bez isključenog Grgurića koji je crveni karton zaradio zbog vrijeđanja pomoćnog suca. Prema službenom zapisniku Grgurić je pomoćnika naknadno i pljunuo.

NEHAJ - JEDINSTVO OMLADINAC 3:0

Igralište Nehaj. Gledatelja: 150. Sudac: Milan Kukuljan (Podkilavac). Strijelci: 1:0 Prpić (34'), 2:0 Rubčić (37'), 3:0 Rubčić (72'). Žuti kartoni: Vukelić (Nehaj) Mohorović, Pavinčić, Kurtić (J. Omladinac). Crveni kartoni: Lopac (odgurivanje protivničkog igrača, 89'), Pavinčić (odgurivanje glavnog suca, 72').

NEHAJ: Baričević -, Tomljanović 6,5, Hasanbegović 6,5, D.  Vukelić 6,5, Špalj 6,5 - J. Prpić 6,5 (od 80. Vrban -), Lopac 7 - M. Prpić 7 (od 69. L. Vukelić -), Rubčić 7,5, Rončević 6,5 (od 56. Bajramović 6,5) - Topolovec 7.

JEDINSTVO OMLADINAC: Batelić 6,5, - Kurtić 5, Dobrić 5,5, Pavinčić 5, Klapčić 5,5, - Ristić 54 (od 76. Fonović -), Mohorović 5,5, - R. Černjul 6,5, Trajkoviski 5,5 (od 46. Čudić 5,5), T. Černjul 5, Vale 6,5 (od 86. Čandić -).

Samo vratar Batelić držao je rezultat u egalu u prvih pola sata utakmice. Niz sjajnih udaraca Topolovca, Prpića i Rubčića zaustavljao je kada su već svi vidjeli loptu u mreži. U prvom dijelu utakmice Nehaj je pucao čak 9 puta na gol Jedinstva, od čega čak 7 puta u okvir gola. I kada do vodećeg pogotka nije došlo nakon udaraca iz daljine, na scenu je stupio Marko Prpić. Manirom majstora malog nogometa, nanizao je brojne prepreke, čak sedam obrambenih igrača ostalo je iza njega, a u sučeljavanju sa Batelićem, uslijedila je egzekucija 1:0.

Uskoro stiže i drugi gol uskoka. Vrlo preciznim udarcem sa 13-14 metara nisko i neobranjivo lopta prolazi pokraj nemoćnog Batelića – 2:0

U nastavku utakmice jedino uzbuđenje uslijedilo je nakon dosta dvojbeno dosuđenog jedanaesterca za Nehaj. U košmaru igrača, koji su nesportski opkolili do tog trenutka izvanrednog suca Kukuljana. Stradao je Pavinčić, koji je bio ipak podalje od igrača, koji je trebao biti sankcioniran.

Kazneni udarac  rutinski je realizirao Rubčić za 3:0. (SL)

RUDAR - ORIJENT 0:1

Gradski stadion. Gledatelja: 150. Sudac: Goran Krneta (Umag). Strijelac: 0:1 Škarica (81'). Žuti kartoni: Mehić, Munjas (Rudar), Leskur (Orijent).

RUDAR: Vozila, Munjas, Livović (od 81' Černjul), Juričić, Stepčić (od 65' Cuculić), Hodžić, Mehić, Škopac, Pajković, Stepčić, Kovačević (od 52' Šepić).

ORIJENT: Radaković, Rabar, Leskur, Kovačević, Udović, Polegubić, Žarić (od 59' Štanfel), Krešić, Devović (od 90' Nemetz), Škarica, Barišić (od 72' Mikulić).

ROVINJ - VINODOL 0:2

Igralište Valbruna. Gledatelja: 100. Sudac: David Manojlović (Vrsar). Strijelci: 0:1 Tucaković (3'), 0:2 Peričić (56'). Žuti kartoni: Barlecaj (Rovinj), Matijašić, Brelih (Vinodol). Crveni kartoni: Krijan (17' drugi žuti), Jerković (drugi žuti 66').

ROVINJ: Orbanić, Krijan, Budicin, Načinović, Pavić, Barlecaj, Baša (od 87' Perković), Puh, Mišan (od 59' Škiljan), Tanković (od 59' Badrov), Barlecaj.

VINODOL: Erak, Brelih, Mađarević (od 46' Jelenović), Iftić, Matijašić, Mijolović (od 90' Jarić), Jerković, Žunić, Peričić, Tucaković, Franjković.

NOVIGRAD - HALUBJAN 3:0

Igralište Laco. Gledatelja: 200. Sudac: Ivan Bebek (Rijeka). Strijelci: 1:0 Bazina (23'), 2:0 Vrdoljak (40'), 3:0 Vrdoljak (61'). Žuti kartoni: Čotić (Novigrad), Omerović, Mataja, Tomić, Oinjuh (Halubjan). Crveni karton: Beletić (drugi žuti, 86').

NOVIGRAD: Crnogorac, Huskić (od 79' Kotiga), Čotić, Vidaković, Valenta, Peculić, Gere (od 46' Savatović), Beletić, Bazina, Halilović, Vrdoljak (od 65' Risonjić).

HALUBJAN: Raspor, Šneler, Kovčalija, Pinjuh, Kinkela, Miletić, Žiković (od 56' Mrvčić), Omerović, Mataja (od 57' Tomić), Šanjug, Kučinić.