Subota, 16. ožujka 2019. 17:44 Napisao/la  SC

Utakmice 21. kola: Zagreb - Opatija 0:3, Krk - Jadran-Poreč 3:0.

Strijelci: 0:1 Bogolin (48), 0:2 Flego (69), 0:3 Petanjek (88-11m)

Žuti kartoni: Mar. Bubnjić, Mat. Bubnjić, Claver (Zagreb), J. Rudan (Opatija)

ZAGREB: Ševerdija, Strunje, Prodani, Mar. Bubnjić, Batarilo-Čerdić, Claver (78 Gbakle), Vinski, Barišić, Medić, Pejić (46 Pape), Mat. Bubnjić

OPATIJA: Iveša, J. Rudan, Petanjek, Jukičić, Redžepi (46 Krešić), Lazić, Pejanović, Kovačević, Furijan (89 Mikulica), Vlatković, Bogolin (55 Flego)

Nogometaši Opatije ostvarili su najuvjerljiviju pobjedu u nastavku sezone na gostovanju u Trnju, gdje domaće utakmice igra Zagreb otkada je protjeran iz Kranjčevićeve.

- Dobra igra nakon dugo vremena! Dominirali smo, trčali, već smo u prvom poluvremenu trebali zabiti... Sve je bilo dobro posloženo, ulazili smo u prilike. Nakon što smo zabili, počela je ratnička utakmica, iskoristili smo slobodan prostor koji su nam ponudili. Pejanović i Bogolin su dobro igrali u dubini, Lazić je igrao dobro, ma svi su bili dobri... Mogli smo zabiti još neki pogodak, ali dobro je i ovako, kaže trener Opatije Zoran Bogolin.

Opatija je ostvarila važnu pobjedu u gostima uoči gostovanja na Kantridi, gdje iduće kolo igra protiv Dubrave:

- Baš bih voilo vidjeti kako bi neka druga momčad u ligi igrala da mora stalno igrati vani kao mi. Evo, Zagreb je igrao kao domaćin u Trnju, pa su odmah na mukama. Radimo, trudimo se, samo da ovako nastavimo...  Da dobijemo Dubravu i olakšamo Orijentu 1919! A tko će pomoći ako neće susjed, zaključuje Bogolin.

KRK - JADRAN 3:0

Stadion Josip Uravić-Pepi. Gledatelja: 100

Sudac: Matija Jokić (Zagreb)

Strijelci: 1:0 Josipović (13), 2:0 Brdar (65-11m), 3:0 Brdar (69)

Žuti kartoni: Golić, Totić, Brdar (Krk), Šegon, Tomić (Jadran)

KRK: Magaš, Con, Kurolt, Čuturilo (77 Alilović), Totić, Josipović, Mijić (46 Pejić), Golić, Frančišković, Malinić, Šimunović (46 Brdar)

JADRAN: Pavlić, Užila, Tomić, Vlizlo (71 Ferenac), Šegon (59 Videkić), Perković (81 Trešnjić), Dujanić, Banić, Valenta, Radman, Romić

Utakmica u kojoj su gosti imali veći posjed lopte, naročito u prvom dijelu utakmice, a domaćin je zabijao te su na kraju Porečani mogli doživjeti pravu rezultatsku katastrofu.

Ekipa Jadrana krenula je u utakmicu odvažno i hrabro te već u 5. minuti utakmice ne koriste dobru priliku za postizanje pogotka, ali u odsutnom trenutku napadač Valenta se spetljao i pucao kraj gola.

U 13. minuti prva i prava akcija domaćina po desnom boku, Kurolt proigrava Malinića, a ovaj precizno gađa u glavu Josipovića u petercu i naklon za 1:0.

Gosti pokušavaju doći do izjednačenja preko Perkovića u 33. minuti utakmice kada se isti igrač oslobodio čak trojice obrambenih igrača Krka, ušao sam iskosa pred Magaša, ali traljavo puca u naručje krčkog vratara.

U sljedećoj akciji zicer za domaćina u režiji Kurolta, ali u posljednji čas, padom u noge i prsima spašava siguran pogodak Dujanić.

U samom smiraju prvog dijela Užila izbija sam oči u oči sa Magašem no sreća spašava domaćina jer lopta prolazi tik kraj lijeve stative u gol aut.

U drugi dio trener Lopac ulazi sa izmjenama, umjesto Mijića ulazi Pejić, a umjesto Šimunovića Brdar.

Najbolji strijelac Krka odmah je pokazao da nije zaboravio zabijati ni nakon duge pauze.

U 65. minuti sigurno pogađa sa 11 metara nakon igranja gostujućeg stopera rukom da bi potom na pas Josipovića po drugi put poentirao za 3:0.

Mogao je Brdar postići i svoj treći gol, ali u njegov udarac iz blizine dobro je ušao vratar Pavlić.

Na kraju u 90. minuti ni Kurolt ne koristi situaciju "jedan na jedan" te promašuje cijela vrata. (Ž. Dminić)

Rezultati: Maksimir - Ponikve 3:0, Vrbovec - Kurilovec 1:4, Dugo Selo - HAŠK 2:1, Novigrad - Trnje 1:0, Dubrava - Jarun 4:1, Orijent 1919 - Zagorec 0:5