3. HNL: Opatija trima pogocima u osam minuta osigurala pobjedu nad Krkom

Subota, 26. svibnja 2018. 19:46 Napisao/la  SC

Treća liga zapad - 31. kolo

KRK - OPATIJA 2:3

Stadion Josip Uravić Pepi. Gledatelja: 200

Sudac: Sabina Bolić (Zagreb)

Strijelci: 0:1 Šolić (48), 0:2 Matovina (52), 0:3 Lazić (56), 1:3 Ismaili (66), 2:3 Brdar (77)

Žuti kartoni: Malinić (Krk), Vlatković (Opatija)

KRK: Nicoletti, Fumić, Con, Buršić (64 Begić), Čuturilo (6 Brdar), Kurolt, Alilović (66 Rošić), Turkalj, Ismaili, Malinić, Vidas

OPATIJA: Magaš, Bae, Lucić (77 P. Kovačević), Kolić, Cvetković, Matovina (79 J. Rudan), Šolić, Lazić, I. Kovačević, Vlatković, Bogolin (46 T. Rudan)

Utakmica dvaju jedinih trećeligaša iz naše županije otišla je, ovaj put, rezultatski u korist gostiju sa Liburnije i to u drugom dijelu utakmice.

Domaćin je prema neiskorištenim zicerima zaslužio barem neriješen rezultat.

U 3. minuti veliki hendikep za domaćina. Nakon jednog starta gostujućeg igrača stradalo je koljeno kapetana Čuturila koji nije mogao nastaviti igru.

Međutim, momčad Krka zaigrala je vrlo dobro te stvorila više prilika za postizanje pogodaka od svog protivnika.

Igrač prvog dijela utakmice bio je vratar Opatije Magaš koji skida čak tri zicera redom Brdaru, Buršiću, zatim opet najboljem strijelcu Krka Brdaru.

U 15. minuti Buršić puca preko vrata u izglednoj situaciji s ruba šesnaesterca nakon brze izmjene lopte cijelog napadačkog reda.

Najbolju priliku za vodstvo igrači Opatije nisu iskoristili u 26. minuti nakon prekršaja u kaznenom prostoru Fumića nad Šolićem.

Sa jedanaest metara u stativu gađa Matovina.

Prvo poluvrijeme zatvara duo Buršić i Brdar kada Brdar odmjerenim udarcem sa ruba šesnaesterca gađa donji desni kut vratara Magaša, koji mačjim refleksom izbacuje vršcima prstiju loptu u korner.

U drugi dio utakmice domaćin ulazi bez još jednog veznjaka Alilovića, koji je osjetio bolove u koljenu.

Bez dva tako važna igrača sredine terena igra Krčana bila je lišena kombinatorike, precizne predaje lopte i zadnjeg pasa te taj hendikep iskorištavaju gosti u petnaestak minuta nastavka sa čak tri postignuta gola.

Načeo je mrežu Šolić precizno izvedenim slobodnim udarcem sa 20 metara od gola Nicolettija.

Vratar Krka je bio kratak i lopta završava iza njegovih leđa za 0:1.

Četiri minute kasnije jedna neopreznost u obrani i Matovina se iskupljuje za promašeni jedanaesterac te pogađa za 0:2.

Opet u razmaku od četiri minute nakon kornera Lazić je najviši u skoku te glavom pogađa nedostižnih 0:3.

U 60. minuti Con spašava svoju ekipu od rezultatske katastofe.

U 66. minuti Brdar idealno u šesnaestercu Opatije upošljava Ismailija kojemu nije bilo teško pogoditi za smanjenje rezultata na 1:3.

Nadu za eventualno osvajanje jednog boda vraća agilni Brdar udarcem glavom u 77. minuti utakmice za 2:3.

U 82. minuti postojao je kontakt nad napadačem Krka u šesnaestercu Opatije, no sutkinja Bolić nije se oglasila.

Zadovoljni gledatelji, naravno više oni iz Opatije, napustili su stadion u Krku vidjevši vrlo dobru utakmicu na puno višoj razini od Treće lige. (Ž. Dminić)

ŠPANSKO - RUDAR 2:0

Stadion Špansko. Gledatelja: 170

Sudac: Dario Cikojević (Samobor)

Strijelci: 1:0 Guliš (56), 2:0 Jazvić (79)

Žuti kartoni: Jazvić, Štignjedec, Pranjić-Kaurin, Ljubičić (Špansko), Hasanbegović (Rudar)

ŠPANSKO: Madžar, Tuđen (83 Šiprak), Guliš, Ljubičić, Štignjedec, Šimić (46 Lerotić), Lovrić, Ištuk (59 Pranjić-Kaurin), Ivezić, Jazvić, Knez

RUDAR: Pavlić, Marić, Perković, Čudić, Kozić, Fejzić, Licul, Hasanbegović, Dadić, Kurtić, Mehić

Nogometaši Rudara sve su bliže četvrtooj ligi.

Momčad Španskog dvama pogocima u nastavku je osigurala ostanak, a Rudaru dodatno otežala borbu za ostanak.

Rudar do kraja sezone igra protiv Krka i Trnja u Labinu te protiv Dubrave u gostima.

Redom protivnici protv kojih će Rudar teško osvojiti bodove.

Utakmice 31. kola: Segesta - Vrapče 1:2, Zagreb - Dugo Selo 0:0, Jadran - HAŠK 5:2, Pazinka - Vinogradar 0:1, Zagorec - Vrbovec 3:1, Trnje - Kurilovec 3:1, Dubrava - Maksimir 0:0