TREĆA HNL - ZAPAD

Opatija - Crikvenica 1:1

Subota, 03. studenog 2012. 16:10 Napisao  Marko Babić

Opatija - Crikvenica 1:1.  U 85. minuti Šmit je izborio penal, ali Pećanić je promašio panenku

TREĆA HNL, 3. kolo

OPATIJA - CRIKVENICA 1:1

Igralište Opatije. Gledatelja: 150. Sudac: Igor Rajko (Tinjan).

Strijelci: 1:0 Tokić (58'-11m), 1:1 Pišković (59').

Žuti kartoni: Zobić, Vlatković (Opatija), Butorac, Pišković, Šmit, Jug (Crikvenica).

OPATIJA: Jakopović, Samardžija, Tkalčević, Zobić, Tokić, Matovina (od 46' Iskra), Šuker, Žgomba (od 46' Šimić), Lazić (od 64' Corallini), Erceg, Vlatković.

CRIKVENICA: Šegota, Vrban, Antić, Uremović, Jug, Smojver, Jovanović (od 46' Šmit), Pišković (od 86' Ilijazi), Pećanić, Butorac, Mahmutović (od 81' Gašparović).

Nogometaši Opatije i Crikvenice podijelili su bodove u utakmici u kojoj su gostujući igrači propustili nokautirati domaćina i uzeti tri boda. Igrala se 85. minuta kada je Šmit pobjegao obrani Opatije. Napadač Crikvenice je brzo promijenio smjer, a lagani dodir Zebića bilo je dovoljno da sudac pokaže na bijelu točku.

Pećanić je pokušao panenku, ali lopta je otišla preko grede!

Utakmica se otvorila tek nakon 58. minute kada je Opatija povela. Nakon jednog ubačaja, Tkalčević je primio loptu u kaznenom prostoru, a nakon kontakta s Jugom sudac je pokazao na bijelu točku iako je ostao dojam da je iskusni branič Opatije isprovocirao kazneni udarac. Crikveničani su bili žustri u protestima, ali nisu mogli ništa promijeniti. Siguran je bio Tokić - 1:0.

Opatijci su tek završili sa slavljem, a obrana je neobjašnjivo ostavila samog Piškovića na  rubu kaznenog prostora koji je prizemnim udarcem matirao Jakopovića - 1:1.

Opatija se mučila u završnici utakmice, Crikveničani su strpljivo čekali svoju priliku, a u nekoliko izglednih situacija pomoćni  sudac je dignuo zastavicu i označio zaleđe. U 65. minuti Šuker je pak sam istrčao pred vrata Crikvenice, ali pokušaj loba bio je neprecizan.

Prvo poluvrijeme bila je prava anti propaganda za nogomet. Igra se svela na duge lopte Opatije i pokušaje Crikvenice da iz kontre zaprijeti domaćinu. U sivilo se uklopio i sudac Rajko koji je zbog prigovora dijelio žute kartone, ali je pritom propustio podijeliti opomene nakon nekoliko oštrih prekršaja s obje strane. U 38. minuti Pečanić je srušen na rubu kaznenog prostora, ali sudac je samo odmahnuo rukom nakon čega su uslijedili gostujući protesti.

Prvih petnaest minuta sveli su se na pokušaje ubačaja, najbolju priliku imali su gosti koji su na sredini terena ostali tri na dva s domaćom obranom, ali napadači su bili prebrzi i zaleđe je spasilo Opatiju.

U 24. minuti Tkalčević se laktom poslužio da zaustavi napad Crikvenice, ali glavni sudac pokazao je samo prekršaj bez dodatnih sankcija. Dvije minute kasnije Jovanović je proigrao Mahmutovića u kaznenom prostoru, ali izglednu priliku spriječio je Tkalčević.  Erceg je u 32. minuti došao do lopte na 20-ak metara, ali bio je neprecizan, kao i Matovina minutu kasnije.