Nedjelja, 25. rujna 2022. 19:46 Napisao/la  KS

Prva ŽNL, 3. kolo

RJEČINA – VIHOR 3:2

Igralište NK Rječine u Dražicama. Gledatelja: 30.

Sudac: Patrick Klobučar (Čavle)

Strijelci: 0:1 D. Magaš (24), 1:1 Božičević (50), 2:1 D. Valić (70), 3:1 Božičević (80), 3:2 Grbec (90+1)

Žuti kartoni: Šamanić, Brlošić (Vihor)

RJEČINA: Balent 6,5, Karić 6, Zoretić 6,5, Forgić 6,5, Valenta 6, Kaurin 5 (46 Franović 6), Fumić 7  (88 Bosančić -), Rožić 6 (74 Bajus -), D. Valić 7, A. Valić 5 (56 Antolović 6), Žagar 5 (46 Božičević 7,5)

VIHOR: Ćućić 6, Žunić 5,5, D. Magaš 6, Radić 5,5, Ivančić 6, Šamanić 5,5, Bajčić 6, Brlošić 6,5, M. Magaš 5,5, Grbec 6, Mazi 5,5 (74 Barbalić -).

Igrala se 69. minuta, Vedran Mazi imao je sve u svojim nogama, krenuo je sam prema domaćem vrataru Hrvoju Balentu, ali je izostala prava završnica pa je Balent lako neutralizirao njegov pokušaj.

Minutu kasnije pobjednik utakmice u Dražicama bio je odlučen, nogometaši Vihora nisu se na vrijeme riješili jedne lopte, njihovu neodlučnost kaznio je uporni Dario Valić i zakucao loptu u mrežu za rezultatski preokret – 2:1.

U 80. minuti definitivnu potvrdu prve pobjede Rječine donio je domaći joker s klupe, Antonio Božičević ispratio je lijepo Fumićevu akciju i zakucao loptu u mrežu, dojam je da je Božičevićevu drugu pogotku prethodio prekršaj u napadu, ali sudac Klobučar je ostao neumoljiv.

Konačni rezultat utakmice postavio je Mario Gerbec u prvoj minuti sudačke nadoknade vremena, Dominik Barbalić je tukao iz lijepe situacije, Hrvoje Balent njegov je udarac odbio do Gerbeca, koji iz neposredne blizine nije promašio – 3:2.

Nogometaši Rječine do prve pobjede ove sezone došli su u utakmici u kojoj su gosti apsolutno dominirali u prvih 45. minuta, ali su na odmor otišli samo s golom prednosti.

Gosti su poveli u 24. minuti nakon što je Dino Magaš lijepom reakcijom oplemenio asistenciju agilnog Mateja Brlošića, prije toga mrežu je mogao zatresti Šamanić (8'), mogao je birati u koju će stranu domaćeg gola tući, ali je želio biti nesebičan, mogao je zabiti i Brlošić (16'), ali je iz lijepe prigode iskosa s lijeve strane tukao pored gola, u 37. minuti vodstvo je mogao povećati Mazi, ali je njegov udarac završio na vratnici, u lijepoj situaciji bio je i Grbec (41'), ali je njegov udarac glavom završio pored gola.

Nakon loših prvih 45 minuta u nastavku je zaigrala neka druga Rječina, trima promjenama domaći je trener razbudio momčad, već u 50. minuti Božičević se krasno oslobodio svog čuvara i lijepo matirao nemoćnog Ćućića – 1:1.

Još je trebalo proteći nešto vremena da se domaći nogometaši oslobode nervoze i grča, u 52. minuti Balent je dva puta pravodobnim reakcijama obranio udarce Maura Magaša i Brlošića (52. i 55. minuta), sve što se nakon toga na travnjaku zbivalo išlo je u prilog nogometašima Rječine.