2. ŽNL: Stari grad na krilima dvostrukog strijelca Starčevića uvjerljvo nadvisio Željezničar

Nedjelja, 29. travnja 2012. 19:29 Napisao/la  Milan Kosanović

Stari grad – Željzničar 4:1 (2:0). Domaćin je bio bolja i konkretnija momčad na terenu što uostalom pokazuje i konačni rezultat koje je pravo mjerilo odnosa snaga na terenu Omladinskog igrališta

STARI GRAD - ŽELJEŽNIČAR 4:1

Utakmica 17. Kola 2. ŽNL. SRC Belveder. Gledatelja: 50. Glavni sudac: Paolo Jakovašić (Pobri). Pomoćnici: Trbulin i Bogičević (obojica Rijeka).

Strijelci: 1:0 Starčević (11'), 2:0 Starčević (26'), 2:1 Pošmuga (51'), 3:1 Vranješ (73'), 4:1 Vrdoljak (85').

Stari grad: Branišelj, Vlahović, Pavlović (od 78' Sušić), Hrkač, Deronjić, Bašić, Tijan (od 46' Buvač (od 65' Križanović)), Vrdoljak, Oštrić (od 74' Poljak), Vranješ, Starčević.

Želježničar: Kurjega, Vučinić, Frković, Vukelić, Kovačević, Muhar, Musulin, Milanović, Pošmuga, Škantar, Kolarić.

Nogometaši Starog grada na domaćem terenu uvjerljivo su svladali gostujući Željezničar rezultatom 4:1. Domaći sastav u vodstvo je doveo raspoloženi Šimun Starčević u 11. minuti susreta, isti igrač u 26. minuti povisio je na 2:0 što je ujedno bio i rezultat s kojim su igrači otišli na zasluženi odmor nakon prvih 45. minuta igre.

Drugo poluvrijeme loše je krenula za sastav trenera Boška Ogrizovića, Pošmuga je u 51. minuti matirao domaćeg vratara Branišelja te smanjio zaostatak Željezničara na 2:1. Neizvjesnost domaćih navijača trajala je sve do 73. minute susreta kada Vedran Vranješ sjajnom solo akcijom izbija sam ispred gostujućeg vratara Kurjega te precizno pogađa donji desni kut za uvjerljivih 3:1.

Šlag na kraju utakmice bio je prekrasan pogodak Matea Vrdoljaka koji je primio loptu na 20-tak metara od gola vratara Zorana Kurjega te odapeo u desne rašlje za konačnih 4:1. Tokom čitavog susreta domaći nogometaši bili su bolja i konkretnija momčad na terenu što uostalom pokazuje i konačni rezultat koje je pravo mjerilo odnosa snaga na terenu Omladinskog igrališta.

Rezultati 17. kola: Stari grad - Željezničar 4:1, Risnjak - Mune 1:0, Polet - Grbci 2000 3:2, Vihor - Snježnik 10:0, Gomirje - Mrkopalj 2:1, Goranka - Kozala 4:0.

Fotogalerija (Stari grad - Želježničar): Lario Tus