Kvarnerska rivijera: Rijeka i Vicenza u 60. finalu, bijeli nadigrali Puškaševu akademiju

Subota, 02. lipnja 2012. 20:00 Napisao  I. V.

Polufinalne utakmice: Rijeka - Puskas Academy 3:1, Vicenza - Hajduk 9:8, na jedanaesterce. Rijeka osigurala finale dvama pogocima Mateja Mršića i Mihovila Klapana

Polufinalna utakmica

RIJEKA - PUSKAS ACADEMY 3:1

Igralište u Žuknici. Gledatelja: 500

Sudac: Bojan Sobol (Rijeka).

Strijelci: 1:0 Klapan (12), 2:0 Mršić (19), 2:1 Kleinheislar (23), 3:1 Mršić (45)

Rijeka: Berković, Petrović, Romić, Načinović, Damiš, T. Datković, Polić, Klapan (47 Fumić, 76 Škulić), Mršić (78 Benić), Miloš, Mance

P. Academy: Laszlo, Rakic, Tomas, Z. Nagn, Nalaiz, A. Nagn (60 Garbar), Varga, Elek, Kleinheislar, Gubacsi, Norszi

U finalu 60. Kvarnerske rivijere u nedjelju na Kantridi od 19 sati igraju Rijeka i Vicenza. Kako je Rijeka krenula u prvih dvadesetak minuta činilo se da će gosti po ružnome pamtiti drugu polufinalnu utakmicu u Žuknici. Dva lijepa pogotka Klapana i Mršića, tečna igra, brze izmjene lopte, ukratko, sve što nogomet čini lijepim za gledanje. A onda je u 23. minuti Kleinheislar "messijevskim" načinom od centra prošao pokraj četiri, pet igrača u bijelim dresovima i pogodio sa 17 metara u desni kut - 2:1. Pogodak gostiju kao da je usporio reakcije bijelih, koji više nisu bili dopadljivo nadmoćni kao na početku utakmice. Razlika u kvaliteti na svakom dijelu terena ipak je bila jamstvo da gosti do pogotka mogu samo  "messijevskim" potezom. Igrom nisu mogli ni do ozbiljne šanse.

Na početku drugog dijela Mršić je iz slobodnog udarca zdesna iznenadio svih, a najviše vratara Laszla, koji je pogledom otpratio loptu u mrežu - 3:1. Pogodak se dogodio u pravom trenutku da se Riječani oslobode pritiska rezultata i počnu igrati rastrećenije. Nije igra bijelih bila baš rasterećena, čvrsta mađarska momčad uspjela u pojedinim trenucima stvoriti pritisak iz kojega se nešto moglo izroditi. Primjerice, negdje oko 60. minute minuti vratar Berković morao je triput intervenirati u gužvi nastaloj nakon tri uzastopna ubačaja iz kuta. Kako je utakmica odmicala Riječani su više prihvaćali  jurnjavu i preskakanje igre, čuvajući dva pogotka razlike koji znače finale. Rezultat je na semaforu mogao i drugačije izgledati da su Mršić (65) i Mance (71) bili precizniji, te da Datković (72) glavom nije naciljao vratnicu. Gosti od silovanja nogometa i nervoze nisu imali konkretne koristi.

VICENZA - HAJDUK 9:8 (1:1, 1:1), nakon izvođenja jednaesteraca

Igralište u Žuknici. Gledatelja 200

Sudac: Ivan Perković (Rijeka).

Strijelci: 0:1 Jelić (4), 1:1 Markelis (34)

Strijelci iz jedanaesteraca, Vicenza: Sandrini, Cavion, Garatelli, Bruno, Scarpa, Abogaye, Del Prete, Codromaz, Hajduk: Vladislavić, Puljak, Bartulić, Jurina, Tomičić, Vladović, Kovačić, Gusić
.

Crveni karton: Barbugian (9, trener gostiju).

Vicenza: Franceschim, Codromaz, El Hasni, Fabris (76 Del Prete), Garatelli, Pavan, Sandrini, Cavion, Markelis (58 Bruno), Aboagye, Lo (40 Scarpa)

Hajduk: Banić, Tomašević, Peričić (67 Bartulić), Gusić, Vladislavić, Kovačić, Jelić, Vladović, Puljak, Jurina, Bektaši (62 Tomičić)

U 11. seriji jednaesteraca Codromaz je pogodio cilj, a Jelić prečku čime je Vicenza ušla u finale 60. Kvarnerske rivijere. Zasluženo prema prikazanom nogometu u 80 minuta igre, talijanski mladići ostavili su bolji dojam od Hajduka.