ČETVRTA NL

Nogometaši Halubjana proslavili titulu prvaka na Kantridi

Subota, 20. svibnja 2023. 19:33 Napisao/la  Igor Vranić

Utakmica do drugoga pogotka nije slutila da će završiti tako rezultatski uvjerljivo, a na kraju je pobjeda mogla biti još uvjerljivija

Nogometaši Halubjana proslavili naslov prvaka

Četvrta NL NS Rijeka - 25. kolo

LOKOMOTIVA - HALUBJAN 0:3

Stadion Kantrida. Gledatelja: 400

Sudac: Sandi Orbanić (Žminj) 6

Strijelci: 0:1 Weitzer (9), 0:2 Flego (79), 0:3 Klapan (89)

Žuti kartoni: Krmpotić (Lokomotiva)

LOKOMOTIVA: Popović - (10 Vučkov 5,5), Vidas 5,5, Krmpotić 5 (70 Andrić -), Sablić 5,5, Randelj 5,5, Iličić - (22 Žarić 5), Šušnjar 5, Fumić 5, Simčić 5 (69 Bujačić), Shabanov 5, Pičuljan 5

HALUBJAN: Bedenik 6, Stojković 6,5, Dedić 6, Ciglar 6, Kovačević 6,5, Kučinić 6 (74 Ilić -), Mandić 6,5 (74 Šestan -), Hunčak 5,5 (46 Šimić 6), Weitzer 7, Šarković 6 (69 Flego -), Jurković 6 (46 Klapan 6)

Nogometaši Halubjana proslavili su titulu prvaka na kultnoj Kantridi nakon pobjede protiv Lokomotive pred dobro popunjenom tribinom na kojoj je u prvom dijelu sjedio gradonačelnik Marko Filipović.

Halubjan je zasluženo pobijedio utakmicu koja do drugoga pogotka nije slutila da će završiti tako rezultatski uvjerljivo, a na kraju je pobjeda mogla biti još uvjerljivija.

U 5. minuti Krmpotić je pogriješio u pokušaju da vrati loptu Popoviću, Weitzer je stigao do lopte prije domaćeg vratara, pao je Weitzer u duelu, prekršaj za kazneni udarac vidio se s vrha stijena na Kantridi, a kamo li ne s centra igrališta gdje je stajao sudac.

Popović je zatražio liječnićku pomoć prije nego što je obranio Kučinićev udarac s bijele točke, na odbijenu loptu prvi je dotrčao Weitzer i mirno postao strijelac, a Popović je izašao zbog ozljede - 0:1.

Rani pogodak trebao je olakšati gostima pristup, koji su prvi dio igrali bez klasičnog prvoga napadača, s Weitzerom iza dva bočna napadača (Šarković, Jurković), koji su vjerojatno trebali koristiti široki prostor na Kantridi.

Nakon petnaestak minuta suzdržane igre i nekoliko stihijskih naleta na objema stranama, počelo je razdoblje tijekom kojega se momčad Halubjana nametnula kroz posjed lopte, dvaput je Jurković stvorio višak i precizno ubacio zdesna, Weitzer (30) i Kovačević (36) nisu dobro zahvatili loptu u izglednim pozicijama.

Momčad Lokomotive pokušavala je ugroziti Bedenika kroz okomite izlaske, dvaput je Vidas inicirao obećavajuće situacije, posebice u 40. minuti, kada je dubinskim pasom pronašao Pičuljana u kaznenom prostoru, vratio je najbolji strijelac lige idealno loptu Žariću, koji nije bio precizan s 14 metara zdesna.

Najbolju šansu domaćinu ipak je priredio Bedenik, vratar Halubjana u 27. minuti pogrešnim dodavanjem počeo je akciju na kraju koje je Dedić s gol-crte izbacio loptu koju je uputio Pičuljan.

U drugom dijelu trener Marin Mikac promijenio je dvojicu igrača i raspored, a Žarić je dvaput(47, 53) mogao promijeniti rezultat.

Posebice  u 53. minuti, kada se Žarić u duelu okrenuo oko Dedića i ostao na čistini zdesna u kaznenom prostoru, nije bio precizan.

Halubjan je u drugom dijelu igrao s klasičnim napadačem (Šimić), Weitzer je time trebao dobiti više mogućnosti u međuprostorima, u završnici igra Halubjana najviše je ovisila o njegovim potezima.

U 57. minuti sudac je oprostio Krmpotiću drugi žuti karton nakon prekršaja nad Weitzerom.

U 64. minuti pretjerali su igrači Halubjana u izmjenama loptom u kaznenom prostoru, Weitzer na kraju nije dobro Kučiniću pripremio udarac s 10 metara.

Kako je vrijeme prolazilo, visoko postavljena momčad Lokomotive sve je više riskirala, gosti su počeli dobivati sve više prostora za okomite ulaske u završnicu.

U 68. minuti Žarić je kraj Ciglara glavom loptu poslao u Bedenika, bila je to zadnja (polu)prilika da se Lokomotiva vrati u utakmicu.

Nakon nekoliko nedorečenih ulazaka u kazneni prostor, Flego je u 79. minuti potvrdio pobjedu, kada je na dva metra od vratiju skrenuo u mrežu loptu koju je odbio Vučkov nakon što su gostujući napadači zakomplicirali izglednu situaciju.

Da novom prvaku realizacija nije forte pokazali su posebice Klapan (82) i Flego (86) u situacijama, kada je samo vratar Vučkov stajao ispred njih.

U 89. minuti dvojica najiskusnijih igrača Halubjana pokazali su kako se pogoci postižu jednostavno, Weitzer je odigrao ulijevo Klapanu, koji je loptu iz prve poslao u mrežu u suprotni kut - 0:3.