4. HNL ZAPAD

Naprijed proslavio naslov na prepunoj Lonji

Subota, 02. lipnja 2012. 19:57 Napisao/la  SC

Nogometaši Naprijeda remijem protiv Borca u posljednjem, 30. kolu, proslavili naslov prvaka i podignuli trofej

Utakmica 30. kola

NAPRIJED - BORAC 0:0

Igralište Lonja. Gledtelja: 600. Sudac: Marin Vidulin (Kanfanar). Žuti kartoni: Ende, Jugović (Naprijed), Sedlić, J. Vrsaljko, Klić (Borac).

NAPRIJED: Kezić, Kružić, Valenčić, Jovičić (od 81' Dorčić), Savić, Radmanović, Ende (od 75' Behđeti), Jugović, Perušić (od 65' Brkljača), Kanjer, Hamidović.

BORAC: Herman, J. Vrsaljko, Mohorić, Babić, T. Vrsaljko (od 46' Tabar), Sedlić, Velkovski (od 75' Grbac), Du. Gruevski (od 51' Šljivar), Klić, Lipošćak, Panić.

Nogometaši Naprijeda proslavili su naslov prvaka Četvrte HNL - zapad, a feštu na prepunoj Lonji nije pokvario ni remi protiv rivala Borca iz Bakra.

Početni udarac na utakmici izvela je Jelena Kovačević, europska prvakinja u karateu, inače djevojka kapetana Naprijeda Nikole Radmanovića.  Utakmica je krenula u svečanom okruženju, ali 600 gledatelja nije vidjelo pobjedu domaćina što je ipak zaboravljeno kada je Zvonko Sobol na kraju utakmice dodijelio pehar Naprijedu, pravku Četvrte HNL - zapad.

Što se tiče utakmice, domaćin je krenuo prilikama Kanjera i Perušića, ali najizgledniju priliku propustio je Dušan Gruevski koji je u 21. minuti izašao jedan na jedan s vratarom Naprijeda Igorom Kezićem koji je obranio njegov pokušaj.

Rezultati
Rezultati 30. kola: Naprijed - Borac 0:0, Pazinka - Istra 1:1, Novigrad - Klana 4:0, Jedinstvo - Rudar 4:3, Žminj - Mladost 2:2, Halubjan - Umag 6:0, Goranin - Otočac 6:1.

U 31. minuti domaćin je tražio najstrožu kaznu nakon starta nad Endeom, ali glavni sudac Marin Vidulin nije prekinuo igru. U smiraju prvog poluvremena Panić je s nekoliko metara glavom poslao loptu preko gola. Zanimljiv je bio i drugi dio, Perušić je u 60. minuti pucao iz okreta, ali vratar Kerman zaustavio je pokušaj.

U 78. minuti gosti su, čini se opravdano, tražili jedaneseterac nakon prekršaja Jugovića na Kliću, no glavni sudac Vidulin dodijelio je žuti karton i Jugoviću i Kliću zbog prigovora. Sedam minuta prije kraja pokušaj Jugovića blokirali su gosti, a u samoj završnici pokušaj Brkljače glavom završio je iznad grede.

20120602195137-9eefd484Jelena Kovčević / Foto Damir Zamaklar

Fotogalerija Naprijed - Borac/ Damir Zamaklar

NOVIGRAD - KLANA 4:0

Igralište Novigrada. Gledatelja: 150. Sudac: Petar Pejkunović (Potpićan). Strijelci: 1:0 Halilović (5'), 2:0 Risonjić (62'), 3:0 Tikas (70'-11m), 4:0 Ragać (83'). Žuti kartoni: Tikas, Vehapi (Novigrad). Crveni karton: Urukalo (Klana, drugi žuti 58').

NOVIGRAD: Crnogorac, Kotiga, Ragać, Vidaković, Vuk, Tikas, Savatović (od 6' Čančar, od 56' Živulić), Vehapi (od 61' Sinčić), Risonjić, Halilović, Vidaković.

KLANA: Raspor, Torbarina, Kajtazi (od 78' Šebelja), Kokorić, Urukalo, Businello, Kovačić, Simčić, Laginja (od 83' M. Bradašević),  Ribić, F. Bradašević (od 69' Saratlija).

HALUBJAN - UMAG 6:0

Igralište Brnasi. Gledatelja: 80. Sudac: Marko Balen (Rijeka). Strijelci: 1:0 Miočić (2'), 2:0 Šneler (10'), 3:0 Štimac (19'), 4:0 Šanjug (38'), 5:0 Miočić (57'), 6:0 Šanjug (65'). Žuti kartoni:

HALUBJAN: Torbarina, Šneler, Brnčić, Pinjuh (od 46' Đudarić), Kinkela (od 46' Žiković), Miletić, Štimac, Omerović, Miočić, Šanjug, Kučinić (od 46' Mrvčić).

UMAG: Bajkovac, Kapular, Mehmedi, Vitić, Jurić, Ištoković, Čeko, Gereć, Mihailovič, Ivkić.

Halubjan je bez većih problema svladao Umag koji je na utakmice stigao sa samo deset igrača.

GORANIN - OTOČAC 6:1

Gradski stadion. Gledatelja: 100. Sudac: Danijel Klarić (Ratulje). Strijelci: 1:0 Kolenc (8'), 2:0 Kolenc (15'), 3:0 Brelih (19'), 4:0 D. Randelj (34'-11m), 5:0 D. Randelj (78'), 5:1 Radončić (81'), 6:1 Tomljenović (84'). Žuti kartoni:

GORANIN: Raković, Jakovac, M. Randelj (od 73' Beđeti), Jardas, Kolenc, Matijašić, Lalić (od 80' Čop), Jerković, Brelih (od 81' Tomljenović), Šimunović, D. Randelj.

OTOČAC: Jurković, Banić, Draženović (od 29' Stupac), Radončić, Opala, Vrban, Kostelac (od 46' Lavrnja), Stupac, Dujmović, Rudelić, Sladović (od 29' Krznarić).