MEMORIJAL MARINO GULIĆ

Borac u finalu svladao Orijent

Subota, 11. kolovoza 2012. 22:51 Napisao/la  Petar Nikolić

Po završetku turnira predsjednik Borca Sanjin Tadić podijelio je pehare svim sudionicima turnira

BORAC - ORIJENT 2:0

Finale 6. Memorijalni turnir Marino Gulić: Borac - Orijent 2:0 (1:0). Igralište NK Borac. Sudac: Nihad Mehinović. Pomoćnici: Danijel Trbulin i Dejan Mrkela

Strijelci: 1:0 Devčić (43'), 2:0 Gruevski (58').

BORAC: Herman, Smojver, T. Vrsaljko, Panić, J. Vrsaljko, Tabar, Grbac, Velkovski, Sedlić, Devčić Lipošćak (još su igrali: Bajčić, Gruevski, Mohorić, Zaharija, Fetoshi, Sharbini i Šljivar).

ORIJENT: Radaković, Rabar, Polegubić, Udović, Leskur, Kovačević, Škarica, Žarić, Barišić, Štanfel, Devović (još su igrali: Stipanov, Kalanj, Krešić, Kuši, Dizdarević i Vidas).

Nogometaši Borca pobijedili su Orijent u finalu turnira koji se igra u spomen na prerano preminulog vratara Borca Marina Gulića. Borac je pokazao više želje i agresivnosti od gostiju, te su njegovi igrači bili prisebniji u situacijama kada su mogli ugroziti gol protivnika.

U prvom poluvremenu Bakrani su kontrolirali igru i imali prednost u posjedu lopte, no izrazitije prilike imao je Orijent preko Barišića, Žarića i Škarice. Domaći su zaprijetili preko Lipošćaka i Tabara, a upravo je Lipošćak u samoj završnici poluvremena proigrao u prostor Devčića, koji je ljevicom s petnaest metara iskosa pogodio mrežu Radakovića.

NAPRIJED - RJEČINA 3:2

Utakmica za 3. mjesto: Naprijed - Rječina 3:2 (1:1). Igralište NK Borac: Sudac: Danijel Trbulin. Strijelci: 1:0 Savić (15'), 1:1 Kaurin (21'), 1:2 Mikulić (47'), 2:2 Jugović (54'), 3:2 Petrović (78'-11m).

NAPRIJED: Kezić, Kružić, Ende, Martinović, Savić, Radmanović, Kauzlarić, Jugović, Petrović, Šestan, Hamidović. (Barak, Imbrija, Brkljača, Kaduzović, Lukačić, Kanjer, Karlovčan, Babić, Mršić).

RJEČINA: Fugošić, Pinošić, Marohnić, Kaica, Barčić, Broznić, Klanac, Kaurin, Ostojić-Vranković, Čaval, Marohnić (Forgić, Mikulić, Valić, Marinković, Škamo, Jakšić, Zorak).

Drugo poluvrijeme bolje je otvorio Orijent, no udarac Škarice Herman izvrsno je obranio, a Žarić je neometan na pet metara od gola glavom promašio skoro cijelu loptu. Domaćin nije bio tako milostiv i u 58. minuti povećao je vodstvo. Lipošćak je upisao drugu asistenciju kada je pronašao svog trenera i suigrača Dušana Gruevskog na suprotnoj strani šesnaesterca, a u situaciji jedan na jedan, Gruevski vrataru Orijenta nije ostavio niti najmanju šansu.

Do kraja utakmice kontrolu igre preuzeo je Orijent, dok je Borac čuvao stečenu prednost. Rezultat su mogli dovesti u neizvjesnost Krešić i Rabar koji su pogodili okvir gola, zatim dva puta Devović i jednom Kuši. Međutim, vratari domaćina Herman i Bajčić sačuvali su svoju mrežu, a pomogli su im i igrači crvenih s Krimeje nepreciznim udarcima.

Po završetku turnira predsjednik Borca Sanjin Tadić podijelio je pehare svim sudionicima turnira, a legendarni trener vratara Vlado Tićak – Pegla uručio je trofej za najboljeg vratara Igoru Hermanu, vrataru Borca.