MEĐUŽUPANIJSKA NL

Halubjan poražen, Krku derbi u Bujama

Subota, 15. studenog 2014. 14:45 Napisao/la  SC

Utakmice 13. kola: Vinodol - Grobničan 2:1, Naprijed - Rovinj 2:0, Buje - Krk 0:1, Jadran - Halubjan 1:0

Međužupanijska liga, 13. kolo

VINODOL - GROBNIČAN 2:1

Igralište Bahalin. Gledatelja: 200.

Sudac: Vladimir Merle (Rijeka).

Strijelci: 1:0 Rubčić (56), 2:0 Šmit (57), 2:1 Škarica (82)

Žuti kartoni: Uremović, Mataija (Vinodol), Kuši, Poropat (Grobničan)

VINODOL: Hreljac, Rubčić, Petrinović,  Uremović, Vukelić, Mataija, Šmit (85 Radetić), Tomić, Rubčić, Petrinović (72 Topolovec), Filipović (75 Jelenović).

GROBNIČAN: Šestan, Jukić, Smojver (46 Sokoli), Vukelić, Miculinić, Kuši, Babić, Grbac, Lončar (61 Škarica), Poropat (64 Pretnjača), Sobotinčić.

Nogometaši Vinodola prelomili su utakmicu za samo dvije minute u drugom poluvremenu nako čega je Grobničanu preostalo pola sata da ostvari pozitivan rezultat. Obojica trenera suglasni su da je pobijedila u subotu bolja momčad.

- Bila je to tvrda utakmica, puno prekida prekršaja i nervoze. Prvo poluvrijeme nije bilo nekih prilika, mi smo propustili jedan zicer. U drugom dijelu smo u dvije minute stekli veliku prednost i onda smo se jednostavno podsvjesno povukli. Grobničan je imao inicijativu, mi smo propustili nekoliko čistih prilika. Grobničan je zabio, bilo je neizvjesno, gosti su pokušavali dugim loptama, ali nisu uspjeli. Mogli smo i prije riješiti utakmicu, ali pobjedi se ne gleda u zube, rekao je Tomislav Lopac, trener Vinodola.

- U prvom dijelu utakmica je bila dosta gruba, više s njihove nego s naše strane, ali praktično nije bilo udarca na gol s obiju strana. Teren je bio neravan što nama nije odgovaralo. U drugom smo dijelu dvaput pogriješili, dobili smo dva gola na brzinu. Preuzeli smo rizik, uspjeli smo smanjiti, ali više od toga nismo uspjeli. Moram reći da smo odigrali jednu od najslabijih utakmica ove sezone. I to se moralo dogoditi, kaže trener Grobničana Dušan Gruevski.

______________________________________________________________________________

NAPRIJED - ROVINJ 3:0

Igralište Lonja. Gledatelja: 100

Sudac: Željko Bunčić (Poreč).

Strijelci: 1:0 A. Petrović (8), 2:0 Lukačić (20), 3:0 Radmanović (39)

Žuti kartoni: Grlj, Behđeti (Naprijed)

NAPRIJED: Grlj, Čop, Ende, Merle, Dorčić, Radmanović, Žarić, Škulić (57 Tonković), A. Petrović, Lukačić (70 Pravdica), Behđeti (79 Gorupić)

ROVINJ: Denić, Marangon (42 Maružin), Budicin, Sošić, Qosa, Mihajlović, Perković (90 Blažević), Jokić, Abuselyana, Ćosić (73 Stojanov), Matić.

Nogometaši Naprijeda uvjerljivo su pobijedili Rovinj u utakmici tijekom koje su gosti bili nijemi promatrači zbivanja na Lonji. Momčad Naprijeda brzo je stekla rezultatsku prednost koju je mirno sačuvala do kraja utakmice.

- Odigrali smo sjajno prvo prvoluvrijeme, rezultat je mogao biti znatno uvjerljivji u našu korist. Igrači su jako dobro reagirali na izostanak pet prvotimaca, Naprijed ima najviše širine u igračkom kadru u ovoj ligi što se potvrdilo protiv Rovinja, koji u subotu nije imao šanse igrati protiv nas. Nisu nam uputili udarac prema vratima! Na kraju smo si mogli dopustiti igrati s trojicom juniora, koji su prvi puta igrali za prvu momčad. Prezadovoljan sam, kaže trener Naprijeda Goran Gajzler.

BUJE - KRK 0:1

Gradski stadion. Gledatelja: 100.

Sudac: Sandro Veggian (Rovinj).

Strijelac: 0:1 Pejanović (87)

Žuti kartoni: Bešić, Fakin (Buje), Kovačević, Konjić (Krk)

BUJE: Milocani, Uran, Višković, Huskić, Pavlović, Čović (71 Horvat), Šoškić, Bojić, Bašić. Kapular (62 Fakin) Bešić (88 Čavarović)

KRK: Tomašić, Iljazi, Čuturilo, Maglić, Muminović, Kovačević, Lugušić (55 Konjić), Pejanović (90 Turčić), Kurolt, Jurasić (65 Radić), Zec.

Gosti su bili bolja momčad s većim posjedom lopte tijekom cijelog susreta, ali uz jalovu kreaciju. Buježi su pružili solidan otpor jakoj momčadi Krka, ali nisu uspjeli u prvotnom naumu da ostvaren pozitivan rezultat.

U 50. minuti Buježi su imali odličnu prigodu, nakon kornera je Bojić šutirao glavom, a Tomašić bravurozno obranio ispod grede.

U 87. minuti Fakin je izgubio loptu na sredini terena, a Pejanović je krenuo prema istrčalom Milocaniju i snažnim udarcem pogodio nebranjeni dio mreže za veliko slavlje Krka - 0:1.

JADRAN - HALUBJAN 1:0

Igralište Veli Jože. Gledatela: 150

Sudac: Zoran Vasiljević (Fažana).

Strijelac: 1:0 Devović (58)

Žuti kartoni: Belušić, Dujanić (Jadran), Štimac (Halubjan)

Crveni karton: Štimac (54, drugi žuti)

JADRAN: Petrušić, Belušić (77 Krizmanić), Kastrati (58 Devović), Fabijančić, Užila, Ereiz, Šendula (86 Badrov), Sumić, Đurić, Legović, Dujanić.

HALUBJAN: Raspor, Brnčić (69 Begić), Omerović, Miletić, Pinjuh, Kinkela, Štimac, Alilović, Josipović (85 Bedenik), Šanjug, Szabo (76 Monjac)

Nogometaši Halubjana poraženi su u Poreču, lider je doživio drugi poraz u prvenstvu u utakmici tijekom koje je Jadran bio bolja momčad.

U prvih pola sata dvaput se tresla greda gostiju, nakon udaraca Legovića i Ereiza, a Šendula je bio u dvjema velikim prilikama. Impresivan je bio gostujući vratar Raspor, u jednom navratu obranivši čak tri uzastopna udarca iz blizine. Gosti su se orijentirali na kontre, ali nisu stvorili nijednu izglednu prigodu.

U 54. minuti crveni karton dobio je Štimac, ponajbolji igrač gostiju dobio je drugi žuti karton zbog grubog prekršaja.  U 58. minuti Haris Devović ušao je u teren i praktično u prvom dodiru s loptom glavom nakon kornera postigao jedini pogodak - 1:0.

Mogli su Porečani i do veće pobjede, najbliži drugom pogotku bio je Šendula, koji je pogodio vratnicu.

LOŠINJ - MLADOST 2:1

Igralište Mali Lošinj. Gledatelja: 150.

Sudac: Davor Majnarić (Rijeka).

Strijelci: 1:0 Babić (14-11m), 1:1 Pavić (80), 2:1 Milanović (83)

Žuti kartoni: Vajić, Viskić, Mrvac (Lošinj), Bogdan, Hoxha, Marijanović, Peruško (Mladost)

LOŠINJ: Radman, Vajić, Valenčić, Jergović, Viskić, Udović, Martuslović (57 Gršković), Milanović, Jerneić, Babić (70 Mrvac), Lazić.

MLADOST: Perković, Makić, Pavić, Deak, Peršić, Halilović, Macan (46 Peruško), Bogdan (73 Valčić), Hoxha, Marijanović, Livović.

Nogometaši Lošinja pobijedili su Mladost i održali korak s vodećom skupinom klubova.

U 14. minuti domaći su poveli, nakon što je kazneni udarac izborio i realizirao Boško Babić. Na odluku suca Majnarića gosti su očito imali potrebnu nešto reći, pa su nakratko okružili suca, negodovajući zbog takve odluke.

Neizvjesna borba nastavila se do završnice utakmice, a u 80. minuti nakon udarca iz kuta izjednačio je Toni Pavić. Gosti su se prerano ponadali pozitivnom rezultatu. Samo tri minute kasnije Davorin Milanović pogađa mrežu udarcem glavom na centaršut Alena Mrvca s lijevog boka.

Na kraju je Josip Jerneić propustio realizirati stopostotnu prigodu.

NEHAJ - CRIKVENICA 1:3

Igralište Nehaj. Gledatelja: 120

Sudac: Goran Krneta (Umag).

Strijelci: 0:1 Jovanović (10), 1:1 Pećanić (14), 1:2 Kuna (41-11m), 1:3 Butorac (65)

Žuti kartoni: Massarini, Vukelić, Tonković, Pećanić, Hajdini (Nehaj), Firkelj, Kuna (Crikvenica)

NEHAJ: Baričević, Pejanović, Massarini, Vukelić, Dabac, Tonković (68 Špalj), Tomac, P. Prpić (80 J. Prpić), Pećanić, Vukelić, Hajdini (86 Bilen)

CRIKVENICA: Srok, Firkelj, Kuna, Murica, Matešković (74 Fazlji), Jovanović (78 Xheladini), Pristušek,  Fazlji, Cianci, Mazzarolli, Butorac.

Nogometaši Crikvenice pripredili su najveće iznenađenje kola, ostvarivši u Senju uvjerljivu pobjedu:

- Rekao sam dečkima nakon utakmice da su pokazali 101. lice ove sezone! Od prve smo se minute nametnuli pas-igrom, dosta smo lagano dolazili do završnice. Nisu nam mogli parirati iako su fizički jači i agresvniji od nas, pa je utakmica imala nekakvu ravnotežu. Kontrolirali smo utakmicu! Nakon našega drugog gola, oni su još malo više podignuli razinu agresivnosti, ali smo kroz pas-igru i dalje ulazili u završnicu te zabili treći gol kada je praktično sve bilo gotovo. Sve u svemu, naša jako dobra utakmica, govori trener Crikvenice Marin Mikac, koji je na klupi imao samo dvojicu igrača i pričuvnog vratara:

- To je naša realnost! Mi jedva juniore skupimo za seniorsku utakmicu! Radimo na tome da se na polusezoni konsolidiramo, bez dovođenja tri, četiri karakterna igrača ne možemo se spasiti. Ovo što smo ostvarili već je prebačaj s obzirom na okolnosti, poručuje trener Crikenice, koja je u lokalnim derbijima pobijedila Nehaj i Vinodol što je određena satisfakcija u jeku borbe za ostanak.

Trener domaćina realno je prokomentirao subotnje događanje nogometa  pod Nehajem:

- Dovoljno se sjetiti što sam rekao prošli tjedan da je nama ovo najteža utakmica. Zaslužena pobjeda Crikvenice. Nismo bili na nivou na kakvom smo trebali. Nismo odgovorili potrebnom agresivnošću i borbenošću koja je kod nas nužna da bismo došli do rezultata. Protiv Crikvenice nismo bili na toj razini.  Nama je problem kada protivnik povede. Ako mi povedemo, onda se branimo na "mišiće". Ovoga puta nismo uspjeli, rekao je Marin Tomljanović, trener Nehaja.

RUDAR - PAZINKA 1:1

Gradski stadion. Gledatelja: 200

Sudac: Davor Bogičević (Rijeka).

Strijelci: 0:1 Vale (37), 1:1 Čudić (66)

Žuti kartoni: Fejzić, Barišić (Rudar), Baša, Erik, Zgrablić, Krajcar (Pazinka)

Crveni karton: 0:1 Vale (38), 1:1 Juričić (90)

RUDAR: Vozila, Mehić, Čudić, Juričić, Ruba (54 Alić), Fejzić, Barišić, Škopac, Radočaj (76 Stepčić), Kurtić, Jašarević (46 Bojkić)

PAZINKA: Funčić, Rabar, Baša, Erik, Pinčan, Koraca, Zgrablić, Rudela, Vale (70 Glavinić), Videkić (3 Kišić), Krajcar (81 Matković)

Remijem u Labinu zadovoljniji mogu biti Pazinjani koji gotovo da i nisu opasnije zaprijetili Vozili dok je na drugoj strani Funčić bio maestralan. Labinjani posebno mogu žaliti za promašenim kaznenim udarcem.

U 16. minuti imali su domaćini prigodu, Čudić sa 12 metara iskosa loptu šalje pored gola. Dvije minute kasnije „slobodnjak“ Mehića sa 30 metara, Funčić je sigurno obranio. U 20. minuti Ruba proigrava Čudića kojega ruši Erik, a sudac Bogičević dosuđuje jedanaesterac. Po Juričićevu udarcu lopta se odbila od vratnice u polje.

U u 37. minuti "hladan tuš" za domaće navijače. Dalibor Vale primio je loptu na prsa na dvadesetak metara, malo iskosa s desne strane, okrenuo se i ljevicom loptu poslao u rašlje – 0:1.

U nastavku bolja igra domaćina na naplatu je stigla u 66. minuti. Ervin Čudić se oslobodio Baše i pogodio za poravnanje - 1:1.

U 75. minuti Funčić je obranio udarac Alića što je bila zadnja šansa domaćina.