Subota, 29. studenog 2014. 13:46 Napisao/la  SC

Lošinj je nadigrao Pazinku, Crikvenica Mladost, dok su Rudar i Krk odigrali 2:2

Međužupanijska NL - Središte Rijeka, 15. kolo

RUDAR - KRK 2:2

Gradski stadion. Gledatelja: 150

Sudac: Dalibor Šušnjara (Klana).

Strijelci: 0:1 Čuturilo (38), 1:1 Čudić (44), 1:2 Pejanović (64), 2:2 Juričić (70)

Žuti kartoni: Čudić, Bojkić (Rudar), Pejanović, Zec (Krk)

RUDAR: Vozila, Sertić (69 Matulja), Mehić, Čudić, Ruba (54 Alić), Juričić (90 Dobrić), Fejzić, Barišić, Bojkić, Škopac, Radočaj.

KRK: Tomašić, Iljazi, Čuturilo, Konjić (74 Maglić), Nenadić, Kovačević, Lugušić (46 Tucaković), Pejanović, Kurolt, Zec (84 Ilić), Muminović.

Nogometaši Rudara i Krka podijelili su bodove u zanimljivoj utakmici. U prvih 45 minuta gledatelji su vidjeli pogodak sa svake strane. Najprije je Muminović uzdrmao gredu Labinjana, a onda Barišić glavom šutirao preko gola iz izgledne situacije.

U 38. minuti slavlje Krčana. Pejanović je lijepom loptom pronašao usamljenog Nevena Čuturila na petercu, koji iz drugog pokušaja matira domaćeg vratara Vozilu.

Pet minuta kasnije domaći kapetan Igor Juričić glavom sa pet metara pogađa Tomašića, a onda dvije minute kasnije, ubačaj s lijeve strane, Iljazi promašuje loptu, a Ervin Čudić ima reputaciju „onog koji ne oprašta“ – 1:1.

U nastavku ravnopravna igra u kojoj Rudar ima vratnicu preko Juričića, ali u 64. minuti griješi domaća obrana, najviše Škopac, pa lopta stiže do Antonia Pejanovića, koji zaobilazi Vozilu te pogađa za 1:2.

No, samo šest minuta kasnije lopta stiže do Igora Juričića koji s 25 metara oštro šutira, a Tomašić ne reagira najbolje pa domaći stižu u egal – 2:2.

Do kraja susreta gosti su imali stopostotnu prigodu, ali je Marijan Tucaković, nakon što je zaobišao i vratara Vozilu, pogodio vratnicu labinskog gola.

BUJE - VINODOL 3:0

Gradski stadion. Gledatelja: 100.

Sudac: Sandro Veggian (Rovinj).

Strijelci: 1:0 Pavlović (9), 2:0 Šoškić (66), 3:0 Šoškić (69)

Žuti kartoni: Huskić (Buje), Rubčić, Radetić (Vinodol)

BUJE: Milocani, Uran (80 Antunović), Višković, Uzelac, Huskić, Pavlović, Čović, Šoškić, Premužić (74 Čavarović), Horvat (46 Bašić), Bešić.

VINODOL: Godinić, Petrinović, Uremović, Vukelić, Mataija, Šmit, Rubčić (74 Uzelac), Petrinović, Jelenović (64 Radetić), Lenac, Filipović.

Iako je Vinodol pružio solidnu igru, nogometaši Buja upisali su još jednu rutiniranu pobjedu i dokazali da im je ove sezone mjesto u samom vrhu prvenstvene ljestvice.

Prvu prigodu imali su gosti nakon udarca Denia Rubčića s 20 metara kojeg je Milocani odbio u korner. Iz tog kornera razvila se kontra Buježa, a osovina Šoškić-Horvat-Pavlović izbacila je potonjeg u prigodu, a napadač Buja je poluvolejem doveo zelene u vodstvo.

Tri minute kasnije šutira Horvat, Godinić udarac brani, ali na odbijanac stiže Premužić i sa desetak metara loptu šalje preko gola. Nakon toga su se trgnuli gosti i uspostavili ravnotežu, a vrlo dobru prigodu imali u 30. minuti kada udarac mladog Petrinovića završava pored gola.

U nastavku su gosti lagano padali sve dok u 66. minuti Matej Pavlovič nije pobjegao po desnoj strani, ušao u šesnaesterac te vratio loptu na udarac Enisa Šoškića koji pogađa manirom rasnog strijelca. Tri minute kasnije „repriza“. Isti akteri, ista akcija, isti ishod i Buje vode 3:0 što je i konačni rezultat susreta.

JADRAN - ROVINJ 4:1

Igralište Velo Jože. Gledatelja: 100

Sudac: Petar Pejkunović (Potpićan).

Strijelci: 1:0 Ereiz (39), 2:0 Ereiz (56), 3:0 Krizmanić (66), 4:0 Tikas (72), 4:1 A. Barlecaj (80)

Žuti kartoni: Legović (Jadran), Marangon, Sošić, Androšić (Rovinj)

JADRAN: Petrušić, Pelizzar, Užila (76 Banko), Devović (68 Tikas), Ereiz, Šendula, Sumić, Đurić, Legović (57 Tomić), Dujanić, Krizmanić.

ROVINJ: Denić, Marangon, Budicin, Sošić, Matić, Mihajlović (68 Stojanov), Androšić, Qosa, Perković (46 Maružin), Jokić (73 Ćosić), A. Barlecaj

Prvo poluvrijeme nije bilo veoma sadržajno prigodama, ali domaćini su uspjeli doći u prednost. Igrala se 39. minuta kada je Franjo Ereiz primio loptu na visini šesnaesterca, oslobodio se pratnje u primanju i savladao Denića za 1:0.

Isti igrač pogodio je iz slobodnjaka sa 20 metara preko živog zida za 2:0. Kada je u 66. minuti David Dujanić prebacio loptu preko zadnje linije gostiju, a Massimo Krizmanić pogodio pokraj Denića za 3:0, priča je završila.

Do kraja još su Porečani zabili jedan pogodak, nakon nekoliko odličnih dodavanja u šesnaestercu, a „čast“ da se upiše u strijelce pripala je Tikasu.

Počasni pogodak za Rovinj djelo je Agrona Barlecaja koji je pet minuta prije kraja susreta okončao jednu polukontru, zaobišao vratara i postavio konačni rezultat.

LOŠINJ - PAZINKA 5:1

Igralište Mali Lošinj. Gledatelja: 100.

Sudac: Davor Majnarić (Rijeka).

Strijelci: 1:0 Jerneić (22), 2:0 Jerneić (51), 3:0 Martuslović (59), 4:0  Mrvac (77), 5:0 Jerneić (79), 5:1 Hrvatin (90)

Žuti kartoni: Milanović, Babić (Lošinj), Funčić (Pazinka)

LOŠINJ: Radman, Vajić, Viskić, Jergović, Udović, Martuslović (61 Mrvac), Milanović, Jerneić, Babić (88 Paleka), Gršković, Lazić.

PAZINKA: Funčić, Koraca, Erik, Levak, Pinčan, Rabar, Matković (83 Ivetac), Rudela, Vale, Baša (83 Ružić), Krajcar (66 Hrvatin)

Trener Matković oprostio se od igrača i lošinjske publike uvjerljivom pobjedom, trener Lošinja nakon dvije i pol godine odlazi kući u Zadar zbog privatnih razloga, ma što to značilo.

Domaći su poveli pogotkom trostrukom strijelca Josipa Jerneića, a onda je uslijedilo razdoblje bolje igre Pazinke. Vale je u 28. minuti imao priliku, Radman je bio brži.

U drugom poluvremenu Lošinj je u potpunosti dominirao. Prvo je Milanović ubacio pred gol gdje Jerneić u padu pogađa mrežu za 2:0, nekoliko minuta kasnije Martuslović se samo trebao nakloniti za 3:0.

Mrvac je nakon prodora po desnoj strani povećao na 4:0, seriju domaćih pogodaka zaključio je Jerneić.

Hrvatin je iskoristio opuštenost domaće obrane i postigao počasni pogodak.

NEHAJ - FUNTANA 2:0

Gradsko igralište. Gledatelja 150

Sudac: Slaven Skender (Rijeka).

Strijelci: 1:0 Hajdini (45+1), 2:0 Pećanić (78)

Žuti kartoni: Baričević, Vukelić, Hajdini (Nehaj), Radenović (67)

Crveni karton: Palinkaš (79, udaranje protivničkog igrača)

NEHAJ: Baričević, Šebalj, Brlić, Vukelić, Dabac, Tonković, Tomac (74 Pejanović), Prpić (82 Bilen), Pećanić (86 Špalj), Vukelić, Hajdini.

FUNTANA: Lisjak, Šegon (46 Palinkaš), Bošnjak, Štifanić, Popović, Gjumić, Ćamili, Fedotov, Bilandžić (46 Radenović), Jugovac, Mišan (72 Lajtman)

Nogometaši Nehaja osvarili su verijednu pobjedu koju su ostvarili prije svega zahvaljujući većem htijenju.

Pri kraju prvoga dijela Hajdini je pobjegao po desnoj strani senjskog napada, na otprilike 20 metara ušao u sredinu i ljevicom majstorski pogodio za vodstvo Nehaja.

U drugom dijelu se sve bitno dogodilo u 90 sekundi. Najprije je Vedran Pećanić lijepo pogodio iz „slobodnjaka“ u 78. minuti, a onda je u sljedećoj minuti Ivan Palinkaš zaradio crveni karton pa su ugašene sve nade gostiju za eventualni povratak.

CRIKVENICA - MLADOST 5:0

Gradski stadion. Gledatelja: 100

Sudac: Danijel Trbulin (Rijeka).

Strijelci: 1:0 Cianci (34), 2:0 Cianci (57), 3:0 Jovanović (62), 4:0 Smojver (67), 5:0 Pristušek (69)

Žuti kartoni: Deak, Marijanović (Mladost)

CRIKVENICA: Srok, Firkelj, Matešković, Jovanović (84 Marohnić), Pristušek, Cianci (84 D. Fazlji), Xheladini (49 K. Fazlji), Mazzarolli, Smojver, Gašparović, Butorac.

MLADOST: Perković, Deak, Hoxha, Ljubešić, Jereb (67 Bogdan), Halilović, Macan (50 Marijanović, 78 Škaro) , Bogdan, Vijatović, Valčić, Livović.

Nogometaši Crikvenice ostvarili su najuvjerljiviju pobjedu ove jeseni u zadnjoj utakmici. U prvom dijelu Crikvenica stekla minimalnu prednost u 34. minuti, kada je Cianci iskoristio Deakovu pogrešku i lobovao Perkovića za 1:0.

Kada je u 57. minuti Cianci novim pogotkom povećao vodstvo nitko nije mogao pretpostaviti da će uslijediti neviđena serija domaćih pogodaka. Gosti su se potpuno raspali, domaći su postignuli čak tri pogotka u sedam minuta od kojih je najljepši bio Smojverov, kada je lopta završila u rašljama.

S obzirom kako je počela i završila ova polusezona, ispada da Crikveničanima treba biti žao što slijedi zimska stanka.