MEĐUŽUPANIJSKA NL

Grobničan slomio otpor Lošinja u nastavku

Subota, 25. listopada 2014. 15:23 Napisao/la  SC

Rezultati 10. kola: Grobničan - Lošinj 4:1,  Krk - Rovinj 3:1,  Nehaj - Opatija 2:1

Međužupanijska liga - Nogometno središte Rijeka

GROBNIČAN - LOŠINJ 4:1

Stadion Mavrinci. Gledatelja: 150

Sudac: Petar Pejkunović (Potpićan).

Strijelci: 1:0 Kuši (27), 2:0 Lončar (64), 3:0 Sokoli (77), 3:1 Martuslović (79), 4:1 Prtenjača (90)

Žuti kartoni: Jukić, Sobotinčić, Avgustinović (Grobničan), Radman, Kauzlarić (Lošinj)

GROBNIČAN: Ciani, Jukić, Kuši (55 Miculinić),  Sobotinčić, Avgustinović, Škarica, Prtenjača, Babić, Miškulin (60 Vukelić), Sokoli (83 Đanić), Lončar

LOŠINJ: Radman, Vajić, Valenčić, Martuslović, Kauzlarić (75 Paleka), Milanović, Paravić (66 Vodanović), Babić, Gršković, Lazić, Jergović.

Nogometaši Grobničana rezultatski su uvjerljivo pobijedili Lošinj:

- Rezultatski izgleda uvjerljivo, u igri nije bilo baš tako. Jaka bura predstavljala je velike probleme jednim i drugima. Mi smo prvo poluvrijeme igrali protiv bure, nismo se baš najbolje snašli. Lošinj je stvorio dvije, tri polušanse zbog naših pogrešaka, mislim da ih nisu ih uspjeli realizirati najviše zbog bure. Mi smo nakon toga postignuli pogodak i imali još jednu polušansu. Prvo je poluvrijeme bilo dosta rastrgano. U drugom smo se dijelu malo posložili, spustili smo loptu na pod i uspjeli postići pogotke. Moram naglasiti da smo igrali bez bitnih igrača, Poropat se ozlijedio na zagrijavanju, a Grbac još uvijek vuče ozljedu od utakmice protiv Krka.  Nije bilo jednostavno, iako su igrači koji su ih zamijenili dobro igrali, Kuši je postigao i pogodak. Sve u svemu zadovoljan sam. Težak teren i bura uvjetovali su ozljede, njima su se također ozlijedila dvojica igrača, kaže trener Grobničana Dušan Gruevski.

KRK - ROVINJ 3:1

Igralište Josip Uravić Pepi. Gledatelja: 150.

Sudac: Danijel Trbulin (Rijeka).

Strijelci: 1:0 Iljazi (16'), 1:1 Barlecaj (45'), 2:1 Androšić (54'-ag), 3:1 Bajramović (56').

Žuti kartoni: Nenadić (Krk), Qosa, Budicin, Mihajlović (Rovinj).

KRK: Rošić, Iljazi, Čuturilo, Nenadić, Bošnjak (od 33' Konjić), Kovačević,  Lugušić (od 46' Pejanović), Kurolt,  Tucaković, Bajramović, Zec (od 83' Turčić).

ROVINJ: Starčić, Qosa, Budicin, Androšić, Pokrajac, Marangon (od 38' Milošević), Mihajlović, Ćosić (od 66' Stojanov), Maružin, Jokić, A. Brlecaj.

Samo su prvi dio gosti, potpomognuti jakom burom u leđa, donekle uspjeli parirati Krčanima. Nakon preuzete inicijative odmah na početku utakmice, promrzlo gledateljsvo  nije dugo čakalo na prvi gol. Tucaković je nakon prodora po desnoj strani oboren iskosa na samoj liniji šesnaesterca. Isti igrač sam ivodi slobodni udarac, loptu nakratko odbija golman Rovinježa Starčević na glavu Ilijazija kojemu nije bilo teško sa dva metra pogoditi nebranjeni dio mreže. U 33 minuti utakmice slijedi prekid nakon sudara glavama igrača sa brojem 7 na leđima Bošnjaka i Mihajlovića čiji je deblji kraj izvukao igrač Krka koji je nakon pružene pomoći vozilom hitne pomoći odvežen u Sušačku bolnicu.

Gosti koriste usnulost domaće obrane na samom kraju prvog dijela te preko Barlecaja, rijetko viđenim projektilom sa dvadeset metara izjednačuju rezultat.

U drugo djelu igra mačke i miša. Krčani stavljaju u brzinu više i nakon nekoliko prilika u samo dvije minute postižu dva zgoditka. Prvi je postignut nakon oštrog ubačaja Bajramovića u peterac Starčića, lopta se odbija od noge Androšića i završava u vlastitoj mreži. Drugi zgoditak djelo je istog igrača Krka čiji precizan udarac sa ruba šesnaesterca završava u donjem lijevom kutu vratara gostiju. Igra Rovinja potom se raspala te ih je samo sreća i nespretnost domaćih napadača spasila od daleko većeg poraza.

NEHAJ - OPATIJA 2:1

Igralište Nehaj. Gledatelja: 100

Sudac: Slaven Skender (Rijeka).

Strijelci: 1:0 P. Prpić (3), 2:0 Pećanić (85), 2:1 Šuker (90+3)

Žuti kartoni: Hajdini (Nehaj), Krešić, Jug (Opatija)

NEHAJ: Baričević, Šebalj, Brlić, Špalj, Žunić, Tonković, Tomac (55 Lopac), P. Prpić (88 Massarini), Pećanić, Vukelić, Hajdini (76 Pejanović)

OPATIJA: Stjepić, J. Rudan, Dadić,  Brozović (46 Krnjatić), Matovina, Krešić, Šuker, Vrdoljak (46 Radomir), Rukavina, Jug, Prpić (46 Dunković)

CRIKVENICA - RUDAR 1:1

Gradsko igralište. Gledatelja: 150.

Sudac: Davor Majnarić (Rijeka).

Strijelci: 0:1 Čudić (12'), 1:1 Kuna (63'-11m).

Žuti kartoni: D. Fazlji, Murica (Crikvenica), Škopac, Bojkić, Fejzić (Rudar).

Crveni karton: Bojkić (Rudar, 63', udaranje suparničkog igrača).

CRIKVENICA: Srok, Smojver, Kuna, Firkelj, Jugović, Jovanović, D. Fazlji (od 81' Prisuštek), K. Fazlji, Xheladini (od 89' Nevoljan), Mazzarolli, Murica.

RUDAR: Vozila, Sertić, Mehić, Čudić, Juričić, Ruba (od 73' Matulja), Fejzić (od 46' Jašarević), Bojkić, Škopac, Stepčić (od 77' Dobrić), Radočaj.

Početno ispitivanje snaga trajalo je desetak minuta, a onda je, nakon što su gosti presjekli domaći napad, sijevnula je brza polukontra gostiju koju okrunjuje Čudić udarcem sa 15 metara, lopta se od desne vratnice odbila u mrežu - 0:1.

Mreže su ostale mirovati do odmora. Probali su Čudić još jednom i Juričić, a Ruba u dva navrata, u 25. i 42. minuti, oba puta je Srok obranio njegov jak udarac s nekih 12 metara, malo iskosa s lijeve strane.

U 61. minuti dosuđen je kazneni udarac za domaće.. U jednoj gužvi pred golom Majnarić je pokazao izravni crveni karton za Bojkića i dosudio najstrožu kaznu za domaće iz koje je Kuna postavio konačnih 1:1. Gosti su burno reagirali na takvu odluku.

PAZINKA - NAPRIJED 0:0

Gradski stadion. Gledatelja: 100.

Sudac: Marko Linić (Rijeka).

Žuti kartoni: Vale, Pinčan (Pazinka), Dorčić (Naprijed).

PAZINKA: Funčić, Baša (od 61' Rabar), Erik, Levak, Pinčan, Koraca, Zgrablić, Kišić (od 77' Matković), Vale, Videkić, Tomišić (od 64' Krajcar).

NAPRIJED: Grlj, Dorčić, Ende, Kružić, Savić, Škulić (od 69' Radmanović), Merle, Jasprica, Petrović, Lukačić (od 51' Žarić), Jović (od 64' Behđeti).

Utakmicu za brzi zaborav odigrali su Pazinka i Naprijed. Gosti će ipak pamtiti bod, a domaći novi podbačaj na pazinskom travnjaku koji ih sve više gura prema povratku u županijski rang.

Prvi dio je protekao u inicijativi domaćina, no bez konačnog efekta. Prvi je zaprijetio Kišić u 13. minuti ali je njegov udarac glavom s nekih pet-šest metara Grlj uspješno zaustavio. Vratar gostiju istaknuo se i nakon pola sata igre. Najprije je odbio udarac Baše s 15 metara u kornera, a nakon što je potonji izveo udarac iz kuta, a Levak glavom s pet metara pogodio gredu, obranio je i odbijanac Valea, također glavom s visine peterca.

Gosti su prvi, kasnije se pokazalo, i jedni put na utakmici zaprijetili u 57. minuti, no Funčić je s lakoćom obranio traljav udarac Jovića s distance. U 75. na isti način uzvraća Vale, a Grlj s lakoćom brani, a u 75. Levak s 10-ak metara cilja glavom pored okvira gola.

MLADOST - JADRAN 2:0

Igralište Oliva. Gledatelja: 200.

Sudac: Goran Krneta (Umag).

Strijelci: 1:0 Pavić (38'), 2:0 Ljubešić (79'-11m).

Žuti kartoni: Ljubešić, Pavić (Mladost).

MLADOST: Perković, Peruško, Pavić, Ljubešić, Peršić (od 88' Bogdan), , Halilović, Bogdan, Macan (od 59' Vijatović), Valčić, Marijanović (od 79' Deak), Livović.

JADRAN: Petrušić, Belušić, Kastrati, Pelizzar (od 63' Fabijančić), Užila (od 46' Badrov), Devović, Šendula, Sumić, Đurić, Legović (od 63' Krizmanić), Dujanić.

Istarski derbi na Olivi protekao je uz korektno, ali glasno navijanje obje navijačke grupe. Važnije od toga, domaći su uzeli zlata vrijedna tri boda, a problemi Porečana se produbljuju.

Prvu prigodu imali su domaći, Marijanovićev udarac nogom obranio Petrušić u sedmoj minuti. Nakon toga prijeti Šendula, ali Perković refleksno brani udarac.

U 26. minuti Devović prolazi po lijevoj strani, ulazi u šesnaesterac, ali šutira u blok Luke Bogdana od kojeg je lopta otišla tek koji centimetar pokraj vratnice gola Perkovića. Pet minuta kasnije Ljubešić se oslobađa na udarac, lopta je prošla i Petrušića, ali Đurić izbija s gol crte.

U 38. minuti Ljubešić je centrirao iz kornera, a Toni Pavić glavom sa pet metara loptu šalje u mrežu za veliko slavlje Piromana. U drugom dijelu bolji Porečani, ali najbolju prigodu Badrova brani Perković. U 79. minuti konačna odluka. Halilović je srušen u šesnaestercu, sudac Krneta pokazuje na bijelu točku odakle je siguran Stefano Ljubešić za 2:0.

FUNTANA - BUJE 2:1

Igralište Funtana. Gledatelja: 60.

Sudac: Kristijan Radovan (Rovinjsko Selo).

Strijelci: 1:0 Bošnjak (11'), 1:1 Šoškić (40'), 2:1 Gjumić (90').

Žuti kartoni: Milocani (Buje).

Crveni karton: Jugovac (Funtana, 81', drugi žuti karton).

FUNTANA: Lisjak, Šegon, Vidović, Bošnjak, Štifanić (od 60' Radenović), Gjumić, Krijan, Buršić, Jugovac, Mišan (od 75' Ćamili), Bilandžić (od 69' Žiković).

BUJE: Milocani, Uran, Bešić, Uzelac, Huskić, Pavlović, Čović, Šoškić, Kapular, Premužić (od 82' Horvat), Trevižan.

Nervozan derbi odigrao se u Funtani. Domaći su slavili pogotkom u posljednjoj minuti što je samo pogoršalo raspoloženje kod Buježa koji su po okončanju utakmice imali velike prigovore na suđenje suca Radovana, čak i odbili potpisati zapisnik.

Funtanjani su poveli već u devetoj minuti. Gjumić je izveo slobodni udarac s lijeve strane, a Denis Bošnjak s tri metra ugurao loptu iza Milocania – 1:0. U prvom dijelu nije bilo većih prigoda sve do 40. minute kada gosti poravnavaju iz slične situacije, Šoškić je na drugoj vratnici nogom pospremio jedan centaršut.

U nastavku se domaći orijentirali na obranu i kontre, pogotovo nakon isključenja Jugovca, a gosti jalovo pokušavali ugroziti Lisjaka. Ponajbolji pokušaj bio je onaj Elvisa Čovića kada je šutirao s 20-tak metara, ali mreža se nije tresla do samog kraja.

U 90. minuti je sudac Radovan jedan zračni duel Čovića i Ćamilia na 20 metara od bujskog gola okarakterizirao prekršajem za domaće. Timon Gjumić je pristupio lopti i istu preko živog zida poslao u rašlje za konačnih 2:1.