Subota, 13. rujna 2014. 19:06 Napisao/la  SC

Krk i Nehaj podijelili bodove (1:1), Naprijed svladao Rudar (2:0)

Treća HNL - zapad, 3. kolo

VINODOL - OPATIJA 3:1

Igralište Bahalin. Gledatelja: 200. Sudac: Zoaran Vasiljević (Fažana).

Strijelci: 1:0 Radetić (29'), 2:0 Radetić (56'), 2:1 Brozović (70'), 3:1 Topolovec (88').

Žuti kartoni: Petrinović, Jelenović, Tomić, Petrinović (Vinodol), Dunković, Erceg (Opatija).

VINODOL: Ćućić, Petrinović, Uremović, Vukelić, Mataija, Tomić, Rubčić, Petrinović (od 85' Piškulić), Jelenović, Lenac (od 72' Topolovec), Radetić (od 59' Filipović).

OPATIJA: Stjepić (od 46' Milenković), Hasičić (od 46' Rukavina), Brozović, Dunković, Krešić, Šuker, Mance, Rudan, Radomir, Prpić (od 46' Matovina), Erceg.

Nogometaši Vinodola pobijedili su Opatiju 3:1 i tako stigli do druge pobjede sezone. Opatija nije na razini prošlosezonskih igara koji su joj donijeli naslov prvaka. Domaćin je poveo u 29. minuti, nakon kornera najbolje se snašao devetnaestogodišnji Luka Radetić - 1:0. Vinodol je prednost udvostručio u 56. minuti. Domaćin je odigrao kontru u kojoj su sudjelovali Rubčić i Tomić, a Radetić je pospremio loptu u mrežu - 2:0.

Opatija se vratila u utakmicu u 70. minuti, Brozović je pospremio loptu u mrežu nakon kornera - 2:1. Ipak, Vinodol je dočekao još jednu kontru, a Topolovec je špicom gurnuo loptu ispod vratara Opatije za konačnih 3:1. Razlog za slavlje na Bahalinu.

- Ma kako ne bi bio zadovoljan, pobijedili smo najbolju momčad lige. Pripremili smo se dobro za utakmicu, nismo im ostavili previše prostora. Zaslužena pobjeda i odličan start nakon tri kola, rekao je Tomislav Lopac, trener Vinodola.

FUNTANA - GROBNIČAN 3:4

Igalište Funtana. Gledatelja: 100. Sudac: Vladimir Merle (Rijeka)

Strijelci: 1:0 Fedotov (36'), 1:1 Prtenjača (38'), 1:2 Škarica (42'), 1:3 Grbac (52'), 2:3 Bošnjak (68'), 3:3 Ćamili (82'-11m), 3:4 Poropat (90'+3).

Žuti kartoni: Prtenjača, Babić, Grbac (Grobničan(

FUNTANA: Lisjak, Šegon, Vidović, Bošnjak, M, Štifanić (od 46' Vuk), E. Štifanić, Popović (od 86' Palinkaš), Lajtman, Fedotov, Buršić, Mišan (od 46' Ćamili).

GROBNIČAN: Ciani, Vukelić, Miculinić, Kuši  (od 63' Poropat), Sobotinčić, Škarica, Prtenjača (od 82' Sokoli), Babić, Avgustinović, Grbac, Lončar.

Funtanjani nisu uspjeli ostati neporaženi u drugom domaćinstvu ove sezone, iako ih je od toga dijelila tek minuta, a Grobničan je stigao do važne prve pobjede u trećoj minuti sudačke nadoknade. Prvo uzbuđenje u 15. minuti. Korner je izveo Ecian Štifanić, a Fedotov glavom loptu šalje u gredu. Dvije minute kasnije Mišan ulazi u šesnaesterac, ali Ciani odličnom reakcijom spašava gostujući gol.

U 36. minuti eurogol Fedotova koji trese rašlje Ciania na asistenciju Bošnjaka. Dvije minute kasnije izjednačenje; u gužvi je najspretniji bio Prtenjača. Da zadovoljniji na odmor ode Gruevski, pobrinuo se Škarica pogotkom u 42. minuti. U 52. minuti već je 1:3, Grbac je zabio na asistenciju Prtenjače. Taj pogodak kao da je probudio domaće koji u 68. minuti smanjuju prednost gostiju nakon što je Denis Bošnjak glavom pospremio u gol jedan centaršut Vidovića.

U 81. minuti Babić ruši Fedotova, Merle pokazuje na bijelu točku, a Bekim Ćamili bio je siguran - 3:3. Nakon toga Funtana juri preokret, ali to ih košta u trećoj minuti nadoknade kada sam ostaje Fulvio Poropat, a njegov udarac sa 14 metara pronalazi put do mreže za konačnih 3:4.

PAZINKA - MLADOST 1:3

Gradski stadion. Gledatelja: 100. Sudac: Željko Bunčić (Poreč).

Strijelci: 0:1 Halilović (28'), 0:2 Halilović (44'), 1:2 Vale (50'-11m), 1:3 Ljubešić (70').

Žuti kartoni: Erik (Pazinka), Makić, Hoxha (Mladost).

PAZINKA: Funčić, Erik (od 63' Kišić), Tomišić, Levak, Pinčan, Bačić (od 27' Rudela), Zgrablić, Rabar, Krajcar, Videkić, Matković (od 46' Vale).

MLADOST: Perković, Livović, Makić (od 67' Hoxha), Šistek, Ljubešić, Peršić (od 67' Nišević), Halilović (od 73' Bagarić), Bogdan, Macan, Valčić, Pavić.

Nogometaši fažanske Mladosti produžili su svoj pobjednički niz. Ponovo su, ponajviše zahvaljujući Almiru Haliloviću,  lakše od očekivanog, ali više nego zasluženo, svladali Pazinku i zadržali čelo ljestvice.

Prva gostujuća prijetnja pretočena je u vodstvo, Halilović je odlično primio jednu dugu loptu u domaćem šesnaestercu, još bolje se oslobodio Levaka i pogodio nebranjeni dio mreže nemoćnog Funčića - 0:1. Minutu prije odmora isti igrač, nakon brzog protuudara i duplog pasa s Macanom, izlazi „oči u oči“ s domaćim vratarom i rutinski, s 15 metara, po drugi put danas trese njegovu mrežu - 0:2.

Već u sedmoj minuti nastavka trese se i Perkovićeva mreža, i to s bijele točke, gdje je prije toga Šistek u namjeri da izbije loptu s njom zahvatio i Rudelu, a Bunčić bez puno dvojbi dosudio najstroži kaznu. Precizan je bio Vale - 1:2.

Odluka o pobjedniku pada 20 minuta prije kraja, Ljubešić je potegnuo i pogodio desne rašlje s ruba šesnaesterca - 1:3.

KRK - NEHAJ 1:1

Igralište Josip Uravić Pepi. Gledatelja: 100. Sudac: Kristijan Radovan (Rovinjsko Selo).

Strijelci: 0:1 M. Prpić (25'), 1:1 Bajramović (31').

Žuti kartoni: Kurolt, Radić, Bajramović (Krk).

Crveni karton: Biondić (Nehaj, drugi žuti karton).

KRK: Tomašić, Radić (od 80' Jurasić), Konjić, Nenadić, Bošnjak, Kovačević, Tucaković, Bajramović, Pejanović (od 78' Lugušić), Turčić (od 46' Čubelić), Kurolt.

NEHAJ: Baričević, Šebalj, Žunić, Špalj, Vukelić (od 79' J. Prpić), Vrban, Tomac, Tonković (od 67' Biondić), Pećanić, M. Prpić (od 56' P. Prpić), Vukelić.

Još jedna loša predstava domaćina i razočarani domaći gledatelji. Najbolji pojedinci utakmice bili su vratari Baričević i Tomašić koji su spasili svoje ekipe od poraza. Gosti su čak imali više prilika od domaćina te je u posljednjim sekundama stativa spasila Krčane od poraza.

U prvom dijelu konfuzna i nepovezana igra domaćina dala je krila Senjanima koji postižu gol nakon drugog pokušaja u istom napadu. Slijedi izjednačenje šest minuta kasnije nakon Tucakovićeve lopte na strijelca Bajramovića. Mogao je isti igrač u posljednjim minutama prvog poluvremena donijeti vodstvo domaćinu, ali u tome ga je spriječio vrlo dobri i iskusni golman Baričević.

U drugom dijelu nastavlja se antinogomet iz prvog poluvremena sa dosta pogrešeka na obje strane tako da su prilike jednih i drugih dolazile nakon početničkih pogrešaka obrana. Zadnju priliku za Krčane imao je Bajramović u 80. minuti utakmice kada je izbio sam pred golmana uskoka, no Baričević padom u noge spašava svoja vrata.

ROVINJ - LOŠINJ 2:0

Igralište Valbruna. Gledatelja: 150. Sudac: Zoran Janković (Rijeka).

Strijelci: 1:0 T. Barlceaj (80'), 2:0 A. Barlecaj (87').

Žuti kartoni: Matić, N. Abuselyana, Mihajlović (Rovinj), Valenčić, Viskić, Mrvac (Lošinj).

Crveni kartoni: Lazić (Lošinj, 77', drugi žuti).

ROVINJ: Starčić, N. Abuselyana, Budicin, T. Barlecaj, Jokić, Gjurchinoski (od 46' A. Barlecaj), Mihajlović, Pokrajac (od 76' Perković), Licardo, Matić (od 90' Marinović), O. Abuselyana.

LOŠINJ: Paleka, Jergović, Valenčić, Udović, Viskić, Kauzlarić, Martuslović (od 46' Mrvac), Milanović (od 64' Gršković), Jerneić, Babić, Lazić.

Nogometaši Lošinja poraženi su u Rovinju. U prvom dijelu gledatelji na Valbruni mogli su biti zadovoljni nogometom koji im je prezentiran. Nije bilo mnogo prigoda, ali je tempo igre bio na zavidnoj razini.

Ipak dvaput je u prigodi bio Tomo Barlecaj, ali je oba puta mogao bolje reagirati u matnim situacijama. S druge strane, gosti su imali jedan odličan udarac Boška Babića iz daljine kojeg je Starčić uspio ukrotiti. Možda i najbolju prigodu prvog dijela imao je Omar Abuselyana u 45. minuti, ali njegov udarac odlazi pored vrata.

Na poluvremenu je Kesić posegnuo za Agronom Barlecajom koji je opet pokazao da ovu ligu može igrati skoro i bez treninga. Minutu nakon što je ušao promašio je zicer s tri metra, ali su Rovinježi postali vidno opasniji.

U 80. minuti odluka. Lošinjani su došli s jasnim ciljem da „ukradu“ bod, ali u tome nisu uspjeli jer su srušili Agrona Barlecaja u šesnaestercu, Janković je pokazao na bijelu točku, a Tomo Barlecaj sigurno realizirao najstrožu kaznu – 1:0. Nakon toga Rovinježi igraju bitno opuštenije, a konačnih 2:0 postavlja najbolji igrač susreta Agron Barlecaj nakon lošeg pasa gostujuće obrane prema Paleki - 2:0.

NAPRIJED - RUDAR 2:0

Igralište Lonja. Gledatelja: 100. Sudac: Goran Krneta (Umag).

Strijelci: 1:0 Ende (11'), 2:0 Kurtić (55'-ag)

Žuti kartoni: Ende, Dorčić (Naprijed), Bojkić, Škopac (Rudar).

NAPRIJED: Grlj, Čop, Ende, Kružić, Savić, Radmanović (od 47' Dorčić), Merle, Jasprica, Petrović (od 74' Jović), Basara (od 84' Petrovič), Žarić.

RUDAR: Vozila, Mehić, Čudić, Juričić (od 77' Božičević), Fejzić, Barišić, Bojkić, Dobrić (od 46' Jašarević), Škopac, Matulja (od 71' Mletić), Kurtić.

Nogometaši Naprijeda pobijedili su Rudar i tako zadržali priključak za vodećim dvojcem. Prvo uzbuđenje, i to kao posljedica velike greške gostujuće obrane, donijelo je i promjenu rezultata. Bojkić je nes(p)sretno vratio loptu prema Vozili, sve je pratio Ende i majstorski, s nekih 12 metara, prebacio gostujućeg vratara - 1:0. Tri minute kasnije ponovno na sceni Ende koji ovaj put zavrće s boka, ali Petrović glavom, s visine penala, cilja pored gola. U 24. minuti prva prijetnja gostiju, no Matulja je traljavo pucao u izglednoj poziciji sa 16 metara.

Odluka o pobjedniku pada u 10. minuti nastavka, jedan ubačaj s desnog boka Vozila izbija na petercu, no lopta je otišla ravno u Kurtića i sa sedam metara odbija se u gostujuću mrežu. U 60. minuti Barišić u zadnji trenutak uklizava Bariću, a u 78. minuti opasno s boka ubacuje Mehić, no lopta odlazi poreda suprotne vratnice. Zadnja prijetnja na utakmici bio je pokušaj Jasprice s ruba šesnaesterca, ali je njegov volej, minutu prije kraja, završio pored Vozilinog gola.

BUJE - JADRAN 1:0

Gradski stadion. Gledatelja: 100. Sudac: Danijel Klarić (Ratulje).

Strijelac: 1:0 Pavlović (83').

Žuti kartoni: Čović, Kapular, Uran, Višković, Trevižan (Buje), Fabijančić, Belušić (Jadran).

Crveni karton: Belušić (Jadran, 88').

BUJE: Milocani, Uran, Višković, Uzelac, Huskić, Pjevović, Čović (od 56' Pavlović), Šoškić, Kapular (od 69' Bojić), Horvat, Bašić (od 76' Trevižan).

JADRAN: Petrušić, Belušić, Fabijaničić, Pelizzar, Tomić, Devović (od 73' Užila), Ereiz, Šendula (od 87' Đurić), Sumić, Legović (od 56' Tikas), Dujanić.

Na vodom natopljenom travnjaku nogometaši obje momčadi nisu uspjeli uspostaviti igru, pa se sve svodilo na preskakanje igre. Ključni trenutak dogodio se sedam minuta prije kraja.

U 80. minuti kontra Buja, Bojić je povukao loptu i dao za Trevižana čiji udarac Petrušić odbija u korner. Iz tog kornera lopta dolazi do Pjevovića koju povratnom loptom pronalazi Pavloviča na dvadesetak metara od gola koji udarcem čudne putanje vara Petrušića za 1:0. Do kraja susreta samo su Buježi imali jednu izgledu prigodu, ali je porečki vratar obranio udarac Bojića.