MEĐUŽUPANIJSKA NL

Opatija s pet golova ispratila Naprijed

Subota, 20. rujna 2014. 18:18 Napisao  Marko Babić

Utakmica 4. kola: Opatija - Naprijed 5:0. Naprijed je u prva tri kola primio samo jedan gol

Četvrta HNL - zapad

OPATIJA - NAPRIJED 5:0

Igrlište Opatije. Gledtelja: 120.

Sudac: Slaven Skender (Rijeka).

Strijelci: 1:0 Dunković (21'-11m), 2:0 Mance (59'), 3:0 Matovina (73'), 4:0 Rudan (78'), 5:0 Radomir (87').

Žuti kartoni: Vrdoljak, Krešić  (Opatija), Savić, Behđeti (Naprijed).

OPATIJA: Milenković, Hasičić, Brozović, Dunković (od 74' Radomir), Šuker, Mance, Rudan, Prpić (od 46' Krešić), Rukavina,  Vrdoljak (od 46' Matovina), Erceg.

NAPRIJED: Grlj, Čop, Ende (od 46' Ende), Kružić (od 65' Murica), Savić, Radmanović, Merle, Jasprica, Petrović, Jović (od 59' Behđeti), Žarić.

Nogometaši Opatije pobijedili su Naprijed 5:0 nanijevši momčadi iz Hreljina prvi prvenstveni poraz. Naprijed je u prva tri kola primio jedan gol, sada je napustio teren s pet u mreži. opatijci su pak stigli do druge pobjede.

Opatija je povela u 21. minuti. Nakon jednog ubačaja s lijevog boka, lopta je prošla kroz kazneni prostor. Sudac je pokazao na bijelu točku i "nagradio" Savića žutim kartonom zbog potezanja Vrdoljaka. Dunković je bio siguran - 1:0. Uoči gola Opatija je imala jednu kontru u kojoj je vratar Grlj istrčao ispred Rudana i odbio loptu, koja se ponovo odbila prema vratima Naprijeda, ali bliži je bio Rene Ende i očistio opasnost. Odličnu priliku Opatija je imala u 13. minuti. Rudan je dodao Dunkoviću na rubu kaznenog prostora, nogometaš Opatije je potegnuo, a greda je spriječila vodstvo domaćina.

Nakon vodstva Opatije, Jasprica se okušao izdaleka, Ende je u završnici prvog dijela pokušao iz slobodnog udarca, a Petrović volej s ruba kaznenog prostora. Niti jedna lopta nije išla u okvir gola. Opatija je ujedno tražila još jedan penal nakon prekršaja na Dunkoviću, a u 42. minuti Rudan je probio desnu stranu. Imao je dvojicu suigrača u sredini kaznenog prostora, ali branič Naprijeda blokirao je pokušaj dodavanja.

Gosti su otvorili drugi dio pokušajem Čopa iz desnog kuta kaznenog prostora, ali ubrzo je Opatija uzvratila.

U 58. minuti Krešić je odigrao za Matovinu na lijevom boku. Opatijci su se sjurili prema vratima Naprijeda. Matovina je odlično ubacio, a Mance s pet metara pogodio - 2:0. Naprijed je pokušavao zakomplicirati utakmicu, ali na kraju je to platio s još tria gola.

Dunković je u 73. minuti odlično proigrao Matovinu koji je lakoćom matirao vratara Naprijeda - 3:0. Pet minuta kasnije Opatija je izborila slobodan udarac. Rudan je sjajno potegnuo i pogodio za  4:0. Opatijci su dodatno podebljali gol razliku u 87. minuti. Mance je s desne strane ušao u kazneni prostor  i pronašao Radomira za - 5:0.