Subota, 15. studenog 2014. 15:56 Napisao  Marko Babić

Utakmica 13. kola: Opatija - Funtana 1:0. Strijelac Mance

Igralište Opatije. Gledatelja: 50. Sudac: Danijel Trbulin (Rijeka).

Strijelac: 1:0 Mance (58')

Žuti kartoni: Krešić (Opatija), Štifanić, Popović, Ćamili, Jugovac  (Funtana).

OPATIJA: Milenković, Hasičić, Dadić, Radan (od 46' J. Rudan), Dunković (od 79' Rukavina), Krešić, Mance, T. Rudan, Šuker, Vrdoljak (od 46' Matovina), Erceg.

FUNTANA: Lisjak, Šegon, Bošnjak, Bilandžić (od 26' Sulejmani, od 58' Ćamili), E. Štifanić, Popović, Gjumić, Fedotov,  Buršić, Jugovac, Mišan (od 70' Lajtman).

Nogometaši Opatije pobijedili su Funtanu 1:0 i prekinuli niz od tri utakmice odnosno mjesec dana bez prventvene pobjede. Igrala se 58. minuta, Toni Rudan izveo je korner, Mance glavom proslijedio loptu u mrežu - 1:0. Domaćin je tako nakon puno popuštenih priliku u prvom dijelu napokon pronašao put do mreže.

Nakon što je Opatija povela očekivalo se da će domaćin do vrha napuniti mrežu Funtane. Ipak, pritisak je potrajao još neko vijeme, ali bez reultata. Najupečatljiviji je bio pokušaj Dunkovića u 75. minuti. Kako se nebo polako zatvaralo, vidljivost je bila sve lošija. Gosti su polako počeli dolaziti pred gol, ali bez prave, izrazite prilike.  U 90. minuti Ecian Štifančić okrenuo je Hasičića na desno strani, ali Milenković je bio siguran.

Prvih dvadesetak minuta utakmice nije donijelo prilike, tek je pokušaj Dunkovića glavom u 19. minuti  najavio ozbiljniji pritisak domaćina. Tri minute kasnije, nakon kornera, Mance je dobro pucao glavom, ali je Lisjak uspio skrenuti loptu u gredu.

Bile su to minute u kojima je Opatija mogla slomiti Funtanu, u 25. minuti Dunković je opet pucao glavom s osam metara, ali lopta je išla po sredini gola. U 30. minuti Toni Rudan je u kaznenom prostoru odigrao jednu povratnu loptu, na osam metara natrčao je Radan, ali pucao je po sredini i Lisjak je uspio obraniti.  Prva suvisla akcija gostiju bila je u 41. minuti, Sulejmani je pokušao glavom, ali lopta je išla ravno u Milenkovića.

Opatija je pritisnula odmah na otvaranju, Toni Rudan odlično je pronašao Matovinu. Lisjak je izašao da skrati kut, Matovina ga je odvukao s vrata i prebacio, ali opet se ispriječila greda. Uskoro je stigao i pogodak koji će se pokazati ključnim.