MEĐUŽUPANIJSKA LIGA

Opatija teško pobijedila Lošinj

Subota, 18. listopada 2014. 17:01 Napisao  Marko Babić

Utakmica 9. kola: Opatija - Lošinj 2:1. Domaćin je promašio niz zicera i kazneni udarac

Četvrta HNL, 9. kolo

OPATIJA - LOŠINJ 2:1 (2:1)

Igralište Opatije. Gledatelja: 100.

Sudac: Zoran Vasiljević (Fažana).

Strijelci: 1:0 Vrdoljak (4'), 2:0 Dunković (19'), 2:1 Milanović (44'), 3:1

Žuti kartoni: Erceg (Opatija), Jergović, Mrvac, Udović (Lošinj).

Crveni karton: Viskić (Lošinj, 87').

OPATIJA: Stjepić, Hasičić (od 46' Rukavina), Brozović, Dunković (od 63' J. Rudan), Matovina, Krešić, Šuker, T. Rudan, Vrdoljak (od 46' Mance), Dadić, Erceg.

LOŠINJ: Radman, Vajić, Viskić, Jergović, Udović, Martuslović (od 17' Paravić), Mrvac (od 57' Lazić), Milanović, Jerneić (od 73' Kauzlarić), Babić, Gršković.

Nogometaši Opatije pobijedili su Lošinj u utakmici u kojoj su morali strijepiti do posljednjih trenutaka. Teško je prebrojati silne prilike koje u izabranici Zorana Bogolina propustili.

Na jednu dugu loptu u 87. minuti Matovina i Viskić krenuli su po nju. Radman nije istrčao na vrijeme, Viskić je potegnuo Matovinu za ruku i donio Opatiji penal i pritom zaradio crveni karton! Krešić je peuzeo odgovornost, a Radman je obranio udarac! Bio je to vrhunac promašaja domaćih igrača u drugom poluvremenu. Lošinj je s igračem manje krenuo na sve ili ništa, ali unatoč nekoliko ubačaja iz kornera nije uspio izboriti bod.

U 60. minuti Mance je dugom loptom pronašao Matovinu, ali nogometaš Opatije nije se najbolje snašao u stopostotnoj situaciji. Minutu kasnije Rudan je izveo korner, Matovina glavom prebacio, ali Dadić se nije dobro snašao u izglednoj situaciji pred golom. Krešić je u 64. minuti proigrao Tonija Rudana na desnoj strani, a on je sjajno pronašao brata Josipa koji iz neposredne blizine nije bio precizan! Kao da to nije bilo dovoljno, Josip Rudan je u 68. minuti ubacio prizemnu loptu na pet metara, ali Matovina nije stigao do lopte.

Lošinj je pokušao u završnici. Duga lopta Lazića došla je do Babića koji je s desne strane oštro ubacio, ali nikoga nije bilo od gostiju da pospremi loptu u gol. Milanović je u 82. minuti odličnom loptom pronašao Babića koji se našao oči u oči s vratarom Stjepićem koji je izašao kao pobjednik iz dvoboja.

Prvo poluvrijeme nije dalo naslutiti da će domaćin strepiti za bodove. U četvrtoj minuti Hasičić je odigrao dugu loptu za Matovinu. Obrana Lošinja nije dobro očistila opasnost. Toni Rudan ubacio je s desne strane, lopta je došla do Vrdoljaka koji je sam iz neposredne blizine glavom ugurao loptu u mrežu - 1:0. Četiri minute kasnije Toni Rudan opet je opasno ubacio, Mrvac je uspio izbiti loptu ispred Matovine. Lošnj je prvu izglednu priliku imao u 11. minuti, ali Jerneić je loše izveo slobodan udarac s ruba kaznenog prostora. Dvije minute kasnije udarac je okušao Paravić, ali vratar Stjepić bio je siguran.

I onda je u 19. minuti stigao drugi gol Opatije. Rudan je brzo izveo out i bacio lotpu u prostor za Matovinu. Nogometaš Opatije povratnom loptom pronašao je Dunković koji je preciznim udarcem matirao Radmana - 2:0. Opatija je ubrzo mogla do trećeg gola, ali Vrdoljak je iz izgledne pozicije poslao loptu preko grede.

Lošinj je određenim dijelovima prvog poluvemena pokušavao organizirati napad, ali bez većih prilika. I onda je opet Opatija zaprijetila u 38. minuti. Dunković je sjajno pronašao Vrdoljaka koji je odlično utrčao, ali njegov pokušaj s pet metara sjajno je obrano Radman.

I umjesto 3:0 na poluvremenu stigla je kazna za domaćina. Babić je probio lijevu stranu, ušao u kazneni prostor i pronašao Milanovića koji je bio precizan iz izgledne prilike - 2:1. Bio je to trenutak nepažnje domaće obrane koja je Opatiji zakomplicirala utakmicu i donijela puno glavobolja.