4. HNL: Nehaj i Jadran remizirali, vratar Petrušić donio bod gostima

Nedjelja, 12. listopada 2014. 19:16 Napisao/la  SC

Utakmica 8. kola: Nehaj - Jadran 0:0. Domaćin je u nekoliko navrata opasno prijetili, ali je na visini zadatka bio vratar Ivan Petrušić koji je najzaslužniji za bod

Međužupanijska liga, 8. kolo

NEHAJ - JADRAN 0:0

Igralište Nehaj. Gledatelja: 100.

Sudac: Radovan Kristijan (Rovinjsko selo).

Žuti kartoni: DUjanić, Đurić (Jadran).

NEHAJ: Baričević, Šebalj, Brlić, Vukelić, Dabac, Tonković (od 88' Pejanović), Tomac (od 85' J. Prpić), P. Prpić, Pećanić, Vukelić, Hajdini.

JADRAN: Petrušić, Fabijančić, Užila, Tomić, Šendula, Badrov (od 88' Pelizzar), Sumić, Đurić, Legović (od 70' Tikas), Dujanić, Banko (od 55' Krizmanić).

Mudrom i taktički dosta zatvorenom igrom nogometaši Jadrana su došli do vrijednog gostujućeg boda na tradicionalno neugodnom terenu u Senju. Domaćin je u nekoliko navrata opasno prijetili, ali je na visini zadatka bio vratar Ivan Petrušić koji je najzaslužniji za bod.

Prvih 15 minuta igralo se obostrano oprezno, lopta je uglavnom kružila između dva šesnaesterca, a vratari nisu imali potrebe intervenirati. Prvi je na scenu stupio Petrušić koji u 16. uklizava Pećaniću i spašava svoju mrežu. Vratar Jadrana ističe se i u 27., kad odlično brani udarac Hajdinia iz obećavajuće situacije. U 35. minuti lopta nenadano dolazi do Pećanića u idealnoj poziciji ispred porečkog gola, no čine se da je i domaći napadač bio zatečen, pa je traljavo zahvatio i najbolja prigoda za gol je propala.

U nastavku ista slika na travnjaku. Jalove prijetnje domaćina započinje Pećanić koji u 55. minuti bježi po lijevom boku, šutira sa 15-ak metara, a lopta odlazi pored okvira gola. U 71. minuti Petrušić hrabro istrčava sa svog gola, gotovo do pola svog dijela terena i na vrijem sprječava protu udar Uskoka, a u 76. i 79. prijeti Ivan Vukelić, no u oba navrata cilja pored vrata. A onda prva prilika gostiju, Dujanić izlazi sam ispred Baričevića, ali domaći vratar u zadnji tren refleksno brani i spašava svoju mrežu.