Subota, 06. prosinca 2014. 15:53 Napisao  Marko Babić

Utakmica 15. kola: Naprijed - Grobničan 4:1

Međužupanijska liga, 15. kolo

NAPRIJED - GROBNIČAN 4:1

Igralište Lonja. Gledatelja: 100.

Sudac: Vladimir Merle (Rijeka).

Strijelci: 1:0 Ende (32'), 2:0 Dorčić (32'), 2:1 Grbac (50'), 3:1 Dorčić (51'), 4:1 Čop (66').

Žuti kartoni: Prtenjača (Grobničan).

NAPRIJED: Grlj, Merle, Ende, Kružić, Savić, Radmanović, Čop (od 67' Žarić), Jasprica, Petović (od 73' Lukačić), Dorčić (od 70' Behđeti), Jović.

GROBNIČAN: Šetan, Jukić, Miculinić, Prtenjača, Đanić (od 46' Škarica), Miškulin, Grbac, Lončar (od 46' Smojver), Porpat (od 67' Sokoli), Sobotinčić, Avgustinović.

Nogometaši Naprijeda pobijedili su Grobničan 4:1 u zaostaloj utakmici 15. kola i tako na zimku pauzu otišli na četvrtom mjestu. Hreljani su se bolje snašli na domaćem terenu na kojem je vjetar uvelike diktirao tempo igre. Grobničanu se ne može prigovoriti želja i trud, ali sve što je Naprijed napravio završilo je u mreži. Naprijed je u ovoj utakmici u punom smislu riječi iskoristio prednost domaćeg terena.

Iako su u prvom poluvremenu imali inicijativu, gosti su se raspali u pet minuta. U 31. minuti Prtenjača je nespretno izgubio loptu na svojoj polovici što je rezultirao slobodnim udarcem za Naprijed na dvadeset metara po sredini gola. Idealna situacija. Rene Ende sjajno je potegnuo preko živog zida i lopta je od grede završila u mreži - 1:0. Grobničan se nije ni snašao, obrana gostiju brzo je ispala, a Martin Dorčić izbio je sam pred vratima i poentirao za 2:0.

Vjetar je u prvom poluvremenu bio saveznik Grobničana, skoro svaka lopta dobila je nezgodno ubrzanje, dok je Naprijed na drugoj strani muku mučio  dugim loptama i ispucavanjima iz kaznenog prostora nakon što je lopta otišla u gol out. Grobničan je imao inicijativu u prvom dijelu. Miculinić je okušao udarac s lijevog boka budući da je svaka lopta upućena na gol predstavljala opasnost. Nekoliko trenutaka kasnije jedan ubačaj okrznuo je glavu Miculinića, lopta je završila u mreži, ali gol je poništen zbog zaleđa. U 19. minuti Poropat je okušao udarac s 25 metara, ali lopta je otišla pored gola. Čekala se jedna pogreška koju su na kraju dočeakli domaćini.

Iako se očekivalo da će Naprijed iskoristiti prednost vjetra u drugom dijelu, Grobničan je bio taj koji je zatresao mrežu. Nakon kornera pokušaj Sobotinčića blokirala je domaća obrana, lopta je došla do Grbca koji ju je pospremio u mrežu - 2:1.

Gosti nisu stigli ni proslaviti gol, a već su gubili s dva razlike. Naprijed je krenuo s centra, obrana Grobničana još jednom nije zatvorila odličnog Dorčića koji je poentirao za 3:1. Mogao je domaćin ubrzo stići do novog gola, ali pokušaj Čopa u stopostotnoj situaciji zaustavio je vratar Grobničana.

Grobničan je zaprijetio u 63. minuti kada je Prtenjača izborio slobodan udarac. Pokušaj Grbca obranio je Grlj. Točku na "i" Naprijed je stavio u 66. minuti. Dorčič je probio desnu stranu, ubacio za Čopa koji je smireno reagirao i preciznim udarcem još jednom razveselio stotinjak promrzlih navijača.