4. HNL: Naprijed pobijedio Buje pogocima u nastavku utakmice, Žarić i Petrović strijelci

Subota, 30. kolovoza 2014. 20:19 Napisao  I. V.

Utakmica 1. kola: Naprijed - Buje 2:0. Nogometaši Naprijeda zasluženo su pobijedili u prvoj utakmici pod vodstvom trenera Gorana Gajzlera zahvaljući poduzetnijoj i agresivnijoj igri u nastavku utakmice

Četvrta HNL - Zapad, 1. kolo

NAPRIJED - BUJE 2:0

Igralište Lonja. Gledatelja: 150.

Sudac: Zoran Vasiljević (Fažana) 7,5

Strijelci: 1:0 Žarić (48), 2:0 Petrović (90+3)

Žuti karton: Kapular (Buje)

NAPRIJED: Grlj 6,5, Čop 6, Kružić 6,5, Savić 7, Ende 6,5, Radmanović 6 (56 Jugović 6,5), Pravdica 5,5 (46 Dorčić 6), Jasprica 6, Basara 6 (66 Pećar -), Žarić 7, Petrović 6,5

BUJE: Milocani 6, Fabac 6, Uzelac 5,5, Huskić 6, Višković 6, Čović 6, Bašić 5 (72 Trevižan -), Kapular 5,5 (75 Fakin -), Horvat 6 (81 Jerkan -), Pavlović 6, Čavarović 5,5

U 93. minuti Petrović se odlučio za udarac s 20 metara. Nije baš najbolje zahvatio loptu, prizemna putanja kao da je zbunila Milocanija od koga se lopta neočekivano odbila u mrežu - 2:0. Bila je to jedina pogreška najboljega igrača gostiju, pogreška vratara Buja nije utjecala na konačni ishod budući da gostima više nije ostalo ni dovoljno sudačkoga vremena da pokušaju zatresti domaću mrežu. S obzirom na način kojim su pokušavali ugroziti vratara Grlja, pogodak su mogli postići jedno slučajno.

Nogometaši Naprijeda zasluženo su pobijedili u prvoj utakmici pod vodstvom trenera Gorana Gajzlera zahvaljući poduzetnijoj i agresivnijoj igri u nastavku utakmice. Većim dijelom prvoga dijela utakmice imala je momčad Naprijeda inicijativu, ali bez završnice. Tijekom cijeloga prvoga dijela dogodio se jedan obećavajući izravni udarac (Basara 39) u okvir vratiju, vratar Milocani visoko se vinuo da bi skrenuo loptu upućenu s 18 metara. U 22. minuti lopta je Milocanija pogodila nakon prekida i to su bile jedine prijetnje domaćina. Gosti su  preskakali igru, dugačke lopte nekoliko su puta naslutile da bi visoko postavljena domaća obrana jednom možda mogla pogriješiti. Ali, nije!

Odmah na početku drugoga dijela Basara je u brzom otvaranju sjajno proigrao Žarića između središnjih braniča Buja, uslijedio je bijeg i miran plasirani udarac strijelca vodećeg pogotka u 48. minuti - 1:0. Pogodak je odredio način igre budući da su gosti morali preuzeti rizik u igri, otvorilo se dosta slobodnoga prostora na gostujućoj polovici. Budući da je igri Naprijeda nasušno nedostajao završni pas, dva udarca (53, 77 stativa) Jasprice izvana i Dorčićeva (87, Milocani brani) prilika utakmice spadaju u konkretna domaća djela.

Gosti nemaju za čime žaliti, jer je domaća obrana predvođena odlučnim Savićem bez problema otklanjala svaki smisleni pokušaj napada. Ispalo je da je Bašićev (57) udarac iz prekida s 18 metara bio njihova najbolja prilika, Grlj je bio na pravom mjestu.