ČETVRTA HNL - ZAPAD

Krk pobijedio Crikvenicu, preokret Grobničana

Subota, 20. rujna 2014. 19:54 Napisao/la  SC

Četvrto kolo: Crikvenica - Krk 0:3, Grobničan - Jadran 3:2, Nehaj - Rovinj 1:1, Opatija - Naprijed 5:0

Četvrta HNL, 4. kolo

CRIKVENICA - KRK 0:3

Gradski stadion. Gledatelja:  150. Sudac: Tomislav Frlan (Podhum).

Strijelci: 0:1 Tucaković (25'), 0:2 Konjić (27'), 0:3 Maglić (84-11m).

Žuti kartoni: Kovačević (Krk).

Crveni karton: Vukić (Crikvenica, 83', prekršaj predposlijednjeg igrača nad suparničkom igraču u izglednoj prilici za postizanje zgoditka)

CRIKVENICA: Srok, Baričević (od 46' Ribarić), Smojver, Butorac, Matešković (od 53' Firkelj), Jovanović, Kuna, Brajković, Cianci (od 46' Fazlji), Vukić, Gašparović.

KRK: Tomašić, Konjić, Maglić, Nenadić, Bošnjak (od 65' Čubelić), Kovačević, Tucaković (od 53' Iljazi), Bajramović, Lugušić (od 86' Radić), Kurolt, Jurasić.

Odgođene tri utakmice
Tri susreta četvrtog kola odgođena su zbog obilne kiše. Lošinj i Vinodol će svoj ogled odraditi u nedjelju, Mladost i Halubjan u srijedu 24. rujna, a Funtana i Pazinka 1. listopada.

Nogometaši Krka pitanje pobjednika u Crikvenici riješili su za dvije minute. U 25. minuti Bajramović je prošao lijevom stranom, uposlio Tucakocića koji pogađa mrežu domaćina - 0:1. Dvije mminute kasnije gosti su
povisli rezultat na sličan način. Ponovo se Bajramović probio lijevim bokom, ovoga puta uposlio je Konjića kojemu nije bilo teško loptu postali u mrežu - 0:2.

Da su Bajramović i Tucaković bili prisebniji u završnici, Krk je već do odmora mogao povećati vodstvo. I Kovačević je imao priliku pogoditi mrežu domaćina, kada je udarcem glavom poslao loptu u vratara Sroka.

U drugom dijelu Krk je kontrolirao rezultat, odmah na početku Bajramović je uzdrmao gredu udarcem s pet metara. Bajramović je inicirao akciju i za treći pogodak gostiju, napadača gostiju u kaznenom prostoru srušio je domaći stoper Vukić. Sudac je Vukiću pokazao crveni karton i dosudio kazneni udarac iz kojega je Maglić u 84. minuti postavio konačnih - 0:3.

U 49. minuti glavama su se sudarili Tucaković i Matešković, obojici je odmah ukazana liječnička pomoć. Prevezeni su u bolnicu, gdje su završili sa šavovima.

_____________________________________________________________________________

GROBNIČAN - JADRAN 3:2

Igralište Mavrinci. Gledatelja: 150. Sudac: Davor Bogičević (Rijeka).

Strijelci: 0:1 Užila (5'), 1:1 Sobotinčić (13'), 1:2 Šendula (56'), 2:2 Vukelić (70'), 3:2 Sokoli (90').

Žuti kartoni: Babić, Avgustinović, Poropat (Grobničan), Kastrati, Užila, Ereiz, Petrušić (Jadran).

GROBNIČAN: Šestan, Vukelić, Miculinić, Kuši (od 46' Poropat), Škarica, Prtenjača (od 75' Conjar), Babić, Grbac (od 61' Sokoli), Lončar, Sobotinčić,  Avgustinović.

JADRAN: Petrušić, Kastrati (od 63' Tikas), Pelizzar, Užila (od 89' Banko), Tomić (od 83' Devović), Ereiz, Šendula, Sumić, Đurić, Dujanić, Krizmanić.

Nogometaši Grobničana nakon dva uvodna poraza u sezonu upisali su protiv Jadrana drugu pobjedu. Sokoli je u 90. minuti zabio za konačnih 3:2 i veliko slavlje domaćina. Na drugoj strani u redovima Jadrana to je označilo i kraj za trenera Deana Mostahinića kojega će naslijediti Ivan Kurtović.

Porečanima ne nedostaje nesreće. Treći put u četiri kola utakmicu su izgubili u sudačkoj nadoknadi.  Gosti su dvaput imali vodstvo u utakmici. Sumić je ubacio s lijevog boka u petoj minuti, a Užila iz trka pogodio nebranjeni dio mreže za 0:1. Osam minuta kasnije utihnula je radost gostiju jer je Sobotinčić bio najspretniji u mnoštvu igrača.

Do predaha prijete obje momčadi, ali udarci Grbca i Prtenjače s jedne strane te Tomića, Dujanića i Šendule s druge ne nalaze put do mreže. U nastavku novo vodstvo Porečana. Igrala se 56. minuta kada se Dario Šendula oslobodio na udarac nakon prodora i matirao Šestana za 1:2.

Ipak, domaći poravnavaju iz drugog prekida, a strijelac je mladi Vukelić. Da je sreća odavno napustila svlačionicu Porečana, potvrdila je i sudačka nadoknada kada Sokoli pogađa za konačnih 3:2, ponovno iz prekida.

NEHAJ - ROVINJ 1:1

Igralište Nehaj. Gledatelja: 200. Sudac: Davor Majnarić (Rijeka).

Strijelci: 0:1 Gjurchinoski (26'), 1:1 Pećanić (32').

Žuti kartoni: Tonković, Vukelić (Nehaj), Denić, Marangon (Rovinj).

Crveni karton: Lopac (Nehaj, 44', udaranje protivničkog igrača laktom u predjelu lica)

NEHAJ: Baričević, Šebalj, Žunić (od 36' Brlić), Vukelić, Dabac, Tonković, Pejanović (od 57' Tomac), Lopac, Pećanić, Vukelić, P. Prpić (od 85' Hajdini).

ROVINJ: Starčić, Abuselyana, Budicin, Sošić, Mihajlović (od 48' Marangon), Jokić, Pokrajac, Perković (od 45' Qosa), Gjurchinoski, Matić,  Barlecaj (od 81' Stojanov).

Po jedan gol u svakoj mreži epilog je loše i negledljive utakmice pod Nehaj kulom. Prvih pola sata proteklo je u obostrano bezidejnoj igri, uglavnom na sredini terena, bez izrazitijih prijetnji prema Starčiću i Baričeviću. Prva izrađena akcija donijela je i prvi gol, i to u mrežu domaćeg vratara, pogodio je gola, Gjurchinoski iz poluvoleja, s nekih 13-14 metara po sredini - 0:1.

No, radost „kanarinaca“ trajala je svega pet minuta, Pećanić je, više u želji da ubaci nego da šutira na gol Rovinja, dugom loptom, iz slobodnjaka sa 20-ak metara iskosa s lijeve strane, ciljao na drugu vratnicu. Svi su gostujući obrambeni igrači stajali kao ukopani, vratar Starčić slabo reagirao i propustio je u vlastitu mrežu - 1:1.

Minutu prije odmora Lopac je udario u lice udara jednog gostujućeg igrača, pa ga Majnarić opravdano šalje na prijevremeno tuširanje. Već u drugoj minuti nastavka ponovo je na sceni Pećanić na lijevom boku, bježi svojim čuvarima, ali njegov udarac, s 10-ak metara, odlazi metar preko grede.

Do kraja jedni i drugi uglavnom pokušavali preskakanjem igre doći do gola, ali osim po jedne poluprigode na obje strane nije zabilježeno ništa vrijedno spomena.

RUDAR - BUJE 0:1

Gradski stadion. Gledatelja: 100. Sudac: Dalibor Šušnjar (Klana).

Strijelci: 0:1 Bojić (29').

Žuti kartoni: Mehić (Rudar), Šoškić (Buje).

Crveni karton: Uzelac (Buje, drugi žuti karton, 89').

RUDAR: Vozila, Sertić, Mehić, Čudić (od 46' Miletić), Juričić, Barišić, Bojkić, Škopac, Matulja (od 46' Alić), Kurtić, Jašarević (od 63' Dobrić).

BUJE: Milocani, Uran, Fabac, Uzelac, Pjevović, Pavlović, Čović, Šoškić, Bojić (od 85' Čavarović), Horvat (od 90' Premužić), Bašić (od 78' Trevižan).

Novo, drugo uzastopno, posrtanje Labinjana i nova, treća uzastopna, pobjeda Buježa. Gosti su do pobjede došli po oprobanom receptu, „parkirali autobus“ ispred odličnog Milocania i čekali, te i ovaj put dočekali, svoju prigodu za više nego zasluženu pobjedu.

Ključan trenutak dogodio se u 29. minuti. Škopac se u 29.minuti nepotrebno poigravao na sredini terena, izgubio loptu i inicirao gostujuću kontru. Nakon tri brza proigravanja lopta je stigla do Šoškića čiji je udarac sa 15 metara Vozila kratko odbio, no na žalost domaćih navijača pravo na nogu Bojića koji je pogodio pored uspavane obrane Rudara.