4. HNL: Halubjan u završnici slomio otpor Grobničana i ostvario sedmu uzastopnu pobjedu

Srijeda, 08. listopada 2014. 19:43 Napisao  I. V.

Utakmica 7. kola: Halubjan - Grobničan 3:2. Momčad Andreja Živkovića djeluje vrlo skladno na terenu i u svlačionici iz koje se nakon utakmice orila pjesma

Međužupanijska liga, 7. kolo

HALUBJAN - GROBNIČAN 3:2

Igralište Brnasi. Gledatelja: 100.

Sudac: Gabrijel Flegar (Rijeka) 6,5

Strijelci: 0:1 Grbac (19), 1:1 Kučinić (21), 1:2 Conjar (49), 2:2 Josipović (77), 3:2 Štimac (87).

Žuti kartoni: Monjac, Kinkela, Josipović, Miletić, Štimac (Halubjan), Avgustinović (Grobničan).

HALUBJAN: Raspor 6, Brnčić 6 (62 Begić -), Pinjuh 6,5, Kinkela 6,5, Omerović 6, Miletić 6, Kučinić 6,5, Alilović 7, Monjac 6 (56 Štimac 7), Šanjug 6, Josipović 7 (90 Štemberger -)

GROBNIČAN: Ciani 6,5, Vukelić 6, Avgustinović 6, Jukić 6, Miculinić 6, Miškulin 6, Sokoli 6 (30 Conjar 6), Poropat 5,5 (55 Babić 5,5), Sobotinčić 6 (78 Škarica -), Grbac 6,5, Pretnjača 5,5

Nakon zadnjeg sučevog zvižduka nogometaši Halubjana uhvatili su se u kolo na sredini igrališta i započeli proslavu sedme pobjede. U drbiju 7. kola Halubjan je pobijedio Grobničan rezultatom 3:2 i nastavio stopostotni niz, koji ne pamte ni stariji klupski djelatnici. Sedam pobjeda zaredom na početku jedne sezone ne mogu se ostvariti slučajno, momčad Andreja Živkovića djeluje vrlo skladno na terenu i u svlačionici iz koje se nakon utakmice orila pjesma.

U prvom dijelu utakmica je bila izjednačena rezultatski i prema prikazanom. Momčad Grobničana formirala je čvrsti obrambeni blok, koje je domaća momčad samo jednom opasno probila. U 24. minuti Alilović je gurnuo Šanjuga ususret vrataru Cianciju, koji je dobro zatvorio prilaze na pet metara od gola. Prijetili su gosti u brzim otvaranjima, pretežito preko raspoloženog Grbca. U 19. minuti Sokoli je probio desnu stranu, odigrao povratnu za Grbca, koji je staloženo zatresao mrežu - 0:1. Vodstvo nije dugo trajalo!

Dvije minute kasnije Kučiniću se otvorila čista pozicija za udarac s 22 metra, oštro upućena lopta završila je let u donjem lijevom kutu - 1:1. Objektivno, Halubjan je do izjednačenja došao lakše nego što je sugerirala igra lidera.

Odmah na početku drugoga dijela Grobničan je ostvario što je želio. Grbac je u 49. minuti ubacio slijeva, vratar Raspor nije dobro reagirao kada je loptu skrenujo točno na noge Conjaru, kojemu nije biolo teško iz blizine pogoditi cilj - 1:2.

Od toga trenutka vrijeme je počelo raditi za Halubjan. Do kraja utakmice Grobničan je još samo jednom (Grbac 80) uspio ugroziti vrata domaćina, na drugoj je strani Cianci imao sve više posla kako je vrijeme prolazilo. Pojačali su igrači Halubjana razinu trke i agresivnosti, počela je popuštati koncentracija u obrani gostiju. Štimac (70) i Begić (72) natjerali su Ciancija na zahtjevne intervencije prije nego što je uslijedio preokret.

U 77. minuti Josipović se probio zdesna i silovito uputio loptu desnicom. Cianci je instiktivno odbio loptu Josipoviću, koji efektno lijevom nogom pogađa mrežu - 2:2. Pritisak Halubjana nije popuštao sve dom 87. minute, kada je Cinaci odbio loptu po udarcu zdenna točno na noge Štimcu, koji je pogodio mrežu za veliko slavlje na terenu i tribinama - 3:2.