Utorak, 23. rujna 2014. 19:14 Napisao/la  SC

Utakmica 4. kola: Mladost - Halubjan 2:3. Halubjan je u 30. minuti gubio 2:0

Četvrta HNL, 4. kolo

MLADOST - HALUBJAN 2:3

Igralište Oliva. Gledatelja: 50.

Sudac: Vladimir Merle (Rijeka).

Stijelci: 1:0 Peršić (7'), 2:0 Halilović (30'), 2:1 Kučinić (51'), 2:2 Šanjug (67'), 2:3 Kučinić (69').

Žuti kartoni: Pavić (Mladost), Pinjuh, Alilović, Miletić (Halubjan).

MLADOST: Perković, Jereb, Ljubešić (od 78' Makić),  Peršić, Halilović, Nišević (od 63' Marijanović),  Bogdan, Macan (od 63' Šistek),  Valčić, Pavić, Livović.

HALUBJAN: Raspor, Brnčić, Omerović, Miletić, Pinjuh, Kinkela, Kučinić, Alilović, Josipović (od 83' Szabo), Šanjug (od 88' Štemberger), Monjac (od 62' Begić).

Nogometaši Halubjana upisali su velika tri boda na gostovanju u Fažani! U ogledu dvaju ekipa koje su nakon prv tri kola jedine imale stopostotan učinak, bolji su bili Viškovljani koji su nadoknadili zaostatak 0:2 kojega su imali u 30. minuti.

Rijetki uzimaju bodove s Olive, ali Halubjanu je i to pošlo za „nogama“. Iako je prvi dio u potpunosti pripao Fažancima, u nastavku je postojala samo jedna momčad, ona gostujuća. Od samog početka utakmice krenuli su domaći po pobjedu. U trećoj minuti Peršić sa 14 metara loptu šalje  pored gola, a minutu i pol kasnije Halilovićev udarac iskosa s 15 metara okončava tik preko grede.

U sedmoj minuti prvi pogodak na utakmici. Macan je prošao desnom stranom i ubacio, a Dalen Peršić desnom nogom loptu poslao u gornji lijevi kut gola Raspora – 1:0. Nakon toga bude se gosti i imaju dvije zrele prigode. Najprije Perković brani udarac Šanjuga glavom iz blizine, a onda i udarac Kučinića, također nakon ubačaja.

Kad nisu Halubajci zabili, primili su gol. Igrala se 30. minuta kada je izveden aut za domaće, lopta je nekako stigla do Almira Halilovića koji „špicom“ s vrha šesnaesterca pogađa suprotni kut za 2:0.

No, to je bilo sve od domaćina. Jednostavno, u nastavku su djelovali kao da su „ostali u svlačionici“. Halubjan je potpuno preuzeo inicijativu i uspio smanjiti u 51. minuti kada ispucavanje Raspora pada u polovicu Fažanaca, stiže do Kučinića koji lobom trese mrežu - 2:1. Petnaest minuta kasnije Šanjug preciznim udarcem zabija za 2:2, a vidno uznemireni domaćini primaju još jedan pogodak dvije minute kasnije, ponovo je Kučinić bio strijelac. Mogli su do kraja barem do boda, ali u posljednjoj minuti je obrana Halubjana „očistila“ jednu loptu s gol crte pa je ostalo konačnih 2:3.