4. HNL: Halubjan nije izdržao pritisak, Moreno Merle u 94. minuti donio bod Naprijedu

Nedjelja, 02. studenog 2014. 17:35 Napisao  I. V.

Utakmica 11. kola: Naprijed - Halubjan 1:1.  Izostalo je sve što nogomet čini zanimljivom igrom, Naprijed i Halubjan nisu se nadigravali nego nadjačavali

Međužupanijska liga, 11. kolo

NAPRIJED - HALUBJAN 1:1

Igralište Lonja. Gledatelja: 200.

Sudac: Vladimir Merle (Rijeka) 6,5

Strijelci: 0:1 Štimac (26), 1:1 Merle (90+4)

Žuti kartoni: Behđeti (Naprijed), Miletić, Pinjuh, Kučinić, Šanjug, Monjac (Halubjan)

Crveni karton: Pinjuh (84, drugi žuti)

NAPRIJED: Grlj 6, Merle 6, Kružić 6, Savić 6, Ende 6, Radmanović 6, Čop 5,5 (74 A. Petrović -), Jasprica 6, Jović 5,5 (58 Žarić 6,5), Behđeti 6 (63 Lukačić 6), E. Petrović 5,5

HALUBJAN: D. Bedenik 6, Brnčić 6, Pinjuh 5, Kinkela 6, Omerović 6, Miletić 6,5, Kučinić 6, Alilović 6 (57 Monjac 5,5), Štimac 6,5, Šanjug 5,5 (69 Begić -), Josipović 5,5 (85 L. Bedenik -)

U 94. minuti Lukačić je ubacio iz kuta, Merle skočio najviše u ravni prve vratnice i glavom loptu skrenuo u mrežu za  slavlje domaće momčadi i navijača - 1:1. Nogometaši Naprijeda izjednačili su rezultat u posljednjoj minuti sudačke nadoknade utakmice protiv lidera prvestva. Zasluženo su Hreljani osvojili bod s obzirom na puno više htijenja kojeg su iskazali u nastavku utakmice.

Derbi kola prema prikazanom nogometu nije zaslužio prolaznu ocjenu iako se objema momčadima ne može zanijekati trka, borbenost i agresivnost. Izostalo je sve drugo što nogomet čini zanimljivom igrom. Naprijed i Halubjan nisu se nadigravali nego nadjačavali.

U 26. minuti dogodio se potez utakmice. Merle je pogrešno procijenio let lopte na lijevoj strani, Štimac je sam ušao u kazneni prostor i onda desnom nogom u ne baš idealnoj poziciji precizno pogodio suprotni kut - 0:1.

Štimčev pogodak nije bio najbolji nego i jedini potez vrijedan hvale. Halubjan u prvom dijelu nije djelovao bolje nego čvršće, igrači Andreja Živkovića dobivali su većinu duela i održavali stalnu inicijativu bez konkretne završnice. Naprijed je pokušavao iz kontri bez zadnjeg pasa, Jović (20) je postao jedini domaći igrač koji je uputio udarac s distance u okvir vratiju gostujućeg vratara.

U drugom dijelu domaća je momčad podignula razinu agresivnosti i trke, lopta je uglavnom boravila na polovini gostiju. Nastala je nekoliko puta gužva u kaznenom prostoru gostiju, ulaskom Žarića dobila je domaća momčad na ubojitosti, nekoliko puta prohujala je lopta obećavajuće oko vratara Bedenika, ali konkretnog učinka nije bilo sve do 94. minute.

U 84. minuti drugi žuti karton dobio je inače vrlo pouzdani Pinjuh, točno deset minuta trebalo je domaćoj momčadi da natjeraju na jedinu pogrešku gostujuću obranu. Jedinu, ali boda vrijednu!