MEĐUŽUPANIJSKA LIGA

Krk prekinuo seriju pobjeda Halubjana

Subota, 11. listopada 2014. 16:49 Napisao  Marko Babić

Utakmica 8. kola: Halubjan - Krk 1:2. Tucaković odlučio pobjednika u sudačkoj nadoknadi

Međužupanijska liga, 8. kolo

HALUBJAN - KRK 1:2 (0:0)

Igralište Brnasi. Gledatelja. 200.

Sudac: Danijel Trbulin (Rijeka).

Strijelci: 0:1 Bajramović (64'), 1:1 Štimac (90'-11m), 1:2 Tucaković (90+1).

Žuti kartoni: Kinkela, Kučinić (Halubjan), Pejanović, Kovačević, Konjić, Čuturilo (Krk).

HALUBJAN: Raspor, Brnčić (od 68' Begić), Oremović, Miletić, Pinjuh, Kinkela, Kučinić, Alilović, Josipović, Šanjug, Monjac (od 59' Štimac).

KRK: Tomašić, Iljazi, Čuturilo, Konjić, Nenadić, Kovačević, Tucaković, Pejanović (od 62' Bošnjak), Kurolt (od 46' Bajramović), Jurasić, Zec (od 80' Lugušić).

Nogometaši Halubjana prekinuli su stopostoni niz u osmom kolu, Krk je odnio tri boda s Viškova u zanimljivom ogledu u kojem je završnica ponudila više uzbuđenja nego ostatak utakmice.

Počelo je u 64. minuti, kada je Zec  izborio prekršaj na samom rubu kaznenog prostora s lijeve strane. Bajramović je potegnuo preko živog zida, Raspor nije uspio dohvatiti loptu koja je uz vratnicu ušla u gol 0:1.

U 90. minuti nakon duela Šanjuga i Iljazija sudac Trbulin pokazao je na bijelu točku. Štimac je bio siguran - 1:1. Činilo se da će Halubjan ostati neporažen nakon osam utakmica. I onda je u nadoknadi Bajramović pobjegao po lijevoj strani, uputio paralelnu loptu s gol linijom, a Tucaković pogodio za veliko slavlje gostiju - 1:2.

Halubjan je bodren glasnom podrškom s tribna bio je konkretniji na otvaranju. Alilović je u 4. minuti ubacio, ali pokušaj Monjca je blokiran. Okušao je udarac i Kučinić s 18 metara, ali lopta je otišla pored gola.

Alilović je u šestoj minuti smirio loptu u kaznenom prostoru i odlično ubacio. Lopta je preletjela vratara Krka, ali Miletić na drugoj stativi nije uspio dovoljno skrenuti loptu da uđe u gol. Krk je priprijetio u osmoj minuti, Čuturilo je odlično ubacio okomitu loptu, ali Raspor je na vrijeme istrčao ispred Jurasića.

Krk je polako hvatao konce u igri. U 20. minuti jedna visoka lopta preletjela je Brnčića. Čuturilo je pokupio loptu i sjurio se prema golu, ali nogometaš Krka nije bio precizan iz izgledne situacije. vrlo brzo uzvratio je Halubjan, Monjac se odlično riješio pratnje na lijevom boku, uslijedio je nešto između udaraca i ubačaja, a Tomašić je izvukao loptu ispod vratnice. Nova prilika domaćina stigla je u 31. minuti. Nakon nove lijepe akcije, gosti nisu uspjeli očistiti opasnost, a udarac Miletića s ruba kaznenog prostora otišao je pored gola.

Halubjan je krenuo žestoko od prve minute drugog dijela. Nakon ubačaja Šanjug je odlično skočio, ali lopta je otišla pored gola.  U 52. minuti krenula je i bakljda Halub boysa, ali na terenu se nije ništa mijenjalo. Monjac je u 53. minuti ubacio, a Alilović nije bio precizan. Uskoro je jedna baklja doletjela na teren.