MEĐUŽUPANIJSKA NL

Halubjan u Pazinu nastavio seriju pobjeda

Subota, 04. listopada 2014. 16:10 Napisao/la  SC

Rezultati 6. kola: Grobničan - Rudar 5:2, Opatija  - Jadran 3:1,  Funtana - Krk 3:1, Pazinka - Halubjan 1:2

Međužupanijska liga, 6. kolo

PAZINKA - HALUBJAN 1:2

Gradski stadion. Gledatelja: 100

Sudac: Bojan Sobol (Rijeka).

Strijelci: 0:1 Kinkela (10), 1:1 Tomišić (12), 1:2 Alilović (45)

Žuti kartoni: Zgrablić, Kišić, Tomišić, Rudela (Pazinka), Raspor, Štimac (Halubjan)

PAZINKA: Ukotić, Rabar, Baša, Levak (73 Erik), Pinčan, Koraca (46 Rudela), Zgrablić, Kišić, Vale (82 Krajcar), Videkić, Tomišić.

HALUBJAN: Raspor, Brnčić, Omerović, Miletić, Pinjuh, Kinkela, Kučinić, Alilović, Josipović (88 Štemberger), Šanjug (68 Begić), Monjac (65 Štimac)

Halubjan je zabilježio šestu pobjedu i pobjegao pratnji na ljestvici. Prvi su zaprijetili gosti u 10. minuti, izrađenu akciju gostiju okončao je Monjac jakim udarcem, lopta je pogodila desnu vratnicu. Domaći izbacuju u korner iz kojeg Šanjug pronalazi na drugoj vratnici Kinkelu, koji loptu glavom skreće u mrežu - 0:1.

Radost gostiju trajala je nepune dvije minute, Nikola Tomišić pogodio je mrežu s ruba šesnaesterca 1:1. Halubjan na odmor ipak odlaz s minimalnom prednošću, Kučinić je ušao u domaći šesnaesterac i odlično pronašao Alilovića kojemu nije bilo teško pogoditi - 1:2.

U nastavku obostrano jalovu izvedbu jedni je prekinuo Vale, njegov udarac s desetak metara u 73. minuti otišao pored gola. Sve drugo nije bilo vrijedno spomena.

GROBNIČAN - RUDAR 5:2

Stadion Mavrinci. Gledatelja: 180

Sudac: Kristijan Radovan (Rovinjsko Selo).

Strijelci: 1:0 Miškulin (24), 2:0 Grbac (33), 3:0 Grbac (38), 4:0 Poropat (45), 5:0 Pretnjača (52), 5:1 Stepčić (54), 5:2 Juričić (58)

Žuti kartoni: Jukić (Grobničan), Škopac, Stepčić (Rudar)

GROBNIČAN:  Ciani, Gašpert, Jukić, Miculinić, Prtenjača (81 Kuši), Miškulin, Grbac, Lončar (67 Conjar), Poropat (46 Škarica), Sobotinčić, Avgustinović.

RUDAR: Vozila, Sertić (46 Čudić), Juričić, Fejzić, Barišić, Bojkić (46 Stepčić), Dobrić, Škopac, Alić (66 Ruba), Matulja, Jašarević.

Grobničan nastavlja pozitivan niz rezultata uz obilje pogodaka, gledatelji na Mavrincima mogli su uživati u vatrometu golova. Čak pet zaredom postignuli su igrači Grobničana, koji su odmora vodili 4:0.

U 24. minuti Miškulin je izveo najljepši potez na utakmici, pogodio je same rašlje s 25 metara - 1:0. Devet minuta kasnije Grbac krade loptu neopreznom Sertiću i rutinski trese mrežu - 2:0.

U 38. Jašarević gubi loptu na svojoj polovini igrališta, Grbac bježi po lijevom boku i pogađa suprotni kut sa ruba kaznenog prostora - 3:0. U 45. minuti Miculinić je prošao poput vihora po lijevom boku, odigrao za Poropata koji pogađa za čak 4:0.

U 52. minuti Grbac je prošao po lijevoj strani, ubacio u sredini, a Prtenjača uklizao i loptu ugurao u mrežu - 5:0.

Nakon uvjerljivog vodstva igrači Dušana Gruevskog uzeli su stvaralčki predah do kraja utakmice, što su iskoristili gosti u ublažili poraz dvama pogocima. Juričić je 54. minuti poslužio Stepčića, koji je s 10 metara naciljao malu mrežicu - 5:1.

Četiri minute nakon toga Juričić sa 12 metara pogađa suprotni kut nemoćnog Ciania - 5:2.

LOŠINJ - BUJE 3:0

Igralište Mali Lošinj. Gledatelja: 100

Sudac: Davor Majnarić (Rijeka).

Strijelci: 1:0 Gršković (35), 2:0 Babić (43), 3:0 Babić (66)

Žuti kartoni: Pjevović, Bojić, Horvat, Kapular (Buje)

LOŠINJ: Radman, Vajić, Valenčić, Jergović (53 Jerneić), Viskić, Udović, Martuslović (75 Paravić), Milanović, Babić, Gršković, Lazić.

BUJE: Milocani, Uran, Višković, Uzelac, Pjevović (61 Fabac), Pavlović, Čović, Šoškić, Bojić, Horvat (80 Čavarović), Bašić (60 Kapular)

U 25. minut Lošinjani prvi puta prijete, nakon kornera je Lazić glavom pogodio gredu. U istoj minuti po Babićevu udarcu lopta ne pronalazi put do mreže. U 34. minuti Bojić je krenuo u kontru, uposlio Horvata kojemu vratar Radman brani zicer. Kazna za propušteno stigla je eurogolom Grškovića, koji je prodor okončao udarcem u rašlje -1:0.

U 42. minuti kazneni udarac za domaće Babić sigurno realizira - 2:0.

U 65. minuti Jerneić je pronašao Babića, koji je traljavim udarcem iznenadio Milocania za 3:0. Od tog trenutka gosti redaju prigode i promašuju.

NEHAJ - NAPRIJED 2:0

Igralište Pod Kulom. Gledatelja: 200

Sudac: Tomislav Frlan (Podhum)

Strijelac: 1:0 Pećanić (19), 2:0 Pećanić (25)

Žuti kartoni: Tonković, Tomac, Vukelić, Biondić (Nehaj), Savić Dorčić (Naprijed)

Crveni karton: Dorčić (54, drugi žuti)

NEHAJ: Baričević, Šebalj, Brlić, Vukelić, Dabac, Tonković (78 Biondić), Tomac (63 Prpić), Prpić, Pećanić, Vukelić, Hajdini (89 Pejanović)

NAPRIJED: Grlj, Čop (46 Lukačić), Ende, Kružić, Savić, Dorčić, Merle, Jasprica, Petrović, Jović (63 Žarić), A. Petrović (46 Behđeti)

CRIKVENICA - VINODOL 3:0

Gradski stadion. Gledatelja: 200

Sudac: Dalibor Šušnjar (Klana)

Strijelci: 1:0 Cianci (16), 2:0 Cianci (55), 3:0 Matešković (75)

Žuti kartoni: Xheladini (Crikvenica), Vukelić, Petrinović, Šmit (Vinodol)

Crveni kartoni: Petrinović (32), Šmit (58, drugi žuti)

CRIKVENICA: Srok, Smojver (44 Gašparović), Firkelj, Jugović, Jovanović (56 Mazzarolli), Kuna, Brajković (46 Xheladini), Cianci, Fazlji, Matešković, Butorac.

VINODOL: Ćućić, Petrinović, Uremović, Vukelić, Mataija, Tomić, Topolovec (60 Piškulić), Rubčić, Petrinović, Jelenović (73 Lenac), Radetić (46 Šmit)

Nogometaši Crikvenice ostvarili su značajnu pobjedu protiv Vinodola. Bodovi u lokalnom derbiju imaju posebnu važnost, posebice kada je u pitanju samopouzdanje momčadi koja je sezonu počela s minus 3 boda:

- Od prve smo minute krenuli po tri boda, bili smo dosta agresivni i raspoloženi. Brzo smo ih otvorili vodećim pogotkom, tako da smo im odmah poremetili planove. Čim su se počeli otvarati, nama su šanse bivale sve veće. Kada je njihov igrač u 32. utakmici zbog prigovora dobio crveni karton, utakmica je praktično bia rješena. Kod njih je rasla nervoza, u drugom su dijelu dobili još jedan crveni karton i time je utakmica bila gotova. Imali smo početkom sezone puno poteškoća, puno izostanaka s treninga, situacija u klubu nije baš bila bajna. U početku nismo dobili utakmice koje smo trebali dobiti, sada nam se  otvorilo, polako se dižemo. Bod u Rovinju, tri boda protiv Vinodola, u srijedu protiv Naprijeda želimo nastaviti niz. Bitno je da se igrači pojavljuju na treninzima, bez treninga nema ništa, kaže trener Crikvenice Marin Mikac.

Vinodol je sjajno krenuo u sezonu, a onda je stiglo mršavo razdoblje. Uvjerljiv poraz u lokalnom derbiju para uši:

- Tako ispada kada se ne znaju okolnosti. Čim spomenem dva crvena kartona, to je već druga priča. Crveni karton Petrinoviću u 32. minuti prelomio je utakmicu! Bez obzira na razne kodekse ponašanja, reći ću da je pomoćni sudac navukao moga igrača kada su se sporiječkali ni oko čega. Inače, cijenim toga suca, ali on mora znati da je sudac i ne smije se spuštati na razinu igrača. Prvo ćemo razgovarati na ti, a onda ću ti dokazati moć! Tako ne ide! To zamjeram sucu, a igrač je zasluženo dobio crveni karton za ono što je izgovorio. Samo što ono što se događalo prije kartona nigdje neće pisati! A sve je počelo bez ikakvog razloga! Drugo nemam što reći, Crikvenica je od početka krenula agresivno, odmah su kaznili našu pogrešku. S igračem manje dobro smo počeli igrati, Srok je obranio dvije prilike, a onda se utakmica drugi put prelomila nakon drugog crvenog kartona. Da se razumijemo, sve se sudilo po pravilima igre. Nadam se da će tako suditi do kraja sezone, kaže trener Vinodola Tomislav Lopac.

MLADOST - ROVINJ 0:1

Igralište Oliva. Gledatelja: 100.

Sudac: Željko Bunčić (Poreč).

Strijelac: 0:1 Jokić (50)

Žuti kartoni: Starčić, Marangon, Matić (Rovinj)

Crveni kartoni: (Marijanović 84), Starčić (90)

MLADOST: Perković, Jereb, Ljubešić, Peršić, Halilović, Bogdan (46 Nišević, 68 Hoxha), Macan (46 Makić),  Valčić, Pavić, Marijanović, Livović.

ROVINJ: Starčić, Marangon, Budicin, Sošić, Matić, Jokić, Mihajlović, Abuselyana, Gjurchinoski (78 Perković), T. Barlecaj (46 Novoselić), A. Barlecaj (85 Ćosić)

Prvi dio su gledatelji na Olivi nisu vidjeli ništa.  Sve do  60. minute nije bilo uzbuđenja, a onda se Sebastijan Jokić sam izborio za prostor za udarac i loptu poslao u kut gola vratara Perkovića – 0:1.

Do kraja utakmice izdvajaju se dva crvena kartona, oba opravdano zbog naguravanja/udaranja protivničkog igrača.

FUNTANA - KRK 3:2

Igralište Funtana. Gledatelja: 100.

Sudac: Slaven Skender (Rijeka).

Strijelci: 0:1 Kovačević (29), 1:1 Fedotov (56), 2:1 Bošnjak (75), 2:2 Pejanović (77),  3:2 Bošnjak (83)

Žuti kartoni: Palinkaš, Jugovac, Fedotov (Funtana), Konjić, Kovačević (Krk)

Crveni karton: Kurolt (52)

FUNTANA: Lisjak, Krijan, Palinkaš, Sulejmani, Šegon, Radenović (46 Bošnjak), Jugovac, Popović (64 Vidović), Mišan (46 Živković), Buršić, Fedotov.

KRK: Tomašić, Čuturilo, Konjić (65 Bošnjak), Maglić, Nenadić, Kovačević, Tucaković, Bajramović (71 Pejanović), Lugušić (54 Zec), Kurolt, Jurasić.

Iako je u prvom dijelu Funtana bila bolja momčad, gosti su realizirali jedinu prigodu koju su imali. U 29. minuti, nakon pogreške domaće obrane, Kovačević je pogodio za 0:1.

Ključni trenutak utakmice dogodio se u 52. minuti, kada su gosti ostali s deset igrača u polju. Četiri minute kasnije Bošnjak upošljava Fedotova, a ovaj efektno matira Tomašića za poravnanje 1:1.

U 74. minuti Vidović je pronašao Denisa Bošnjaka na visini šesnaesterca, a ovaj preciznim udarcem pogađa za 2:1. Nisu se gosti predali, smanjili su preko Pejanovića tri minute kasnije.

Bio je to dan Denisa Bošnjaka, koji je osam minuta prije kraja susreta smirio centaršut Sulejmania, zaobišao vratara i postavio konačnih 3:2.