Kup: Kvarner 2010 poražen u četvrtfinalu od Dinama

Srijeda, 15. veljače 2023. 18:58 Napisao/la  SC

Kvarner 2010 - Dinamo 91:99 (24:29, 23:26,22:23, 22:21).

Kup:  Kvarner 2010 poražen u četvrtfinalu od  Dinama

Košarkaši Kvarner 2010 poraženi su u dvoboju četvrtfinala SuperSport Kupa Krešimira Ćosića, Dinamo je pobijedio rezultatom 99:91 (24:29, 23:26,22:23, 22:21).

Dvoboj je igran u Draženovu domu, a iako su dobrim dijelom utakmice riječki košarkaši malo zaostajali za Dinamom, taj korak naprijed i eventualni preokret nisu uspjeli ostvariti.

Riječani su bolje otvorili utakmicu, ali zahvaljujući sjajnom veteranu Novačiću, Dinamo-Zagreb je zadržao priključak, a onda i serijom koševa u završnici prve četvrtine preuzeo kontrolu na parketu.

Dinamo-Zagreb je već u drugoj četvrtini otišao i na dvoznamenkastu prednost, no Kvarner 2010 se odbijao predati i u nekoliko se navrata uspijevao vraćati u igru, da bi tricom Naletilića dvije minute prije kraja smanjio na samo 92:91.

Tada je Vručinić uzvratio tricom da bi Vučić pogodio polaganje pa je Dinamo-Zagreb u posljednju minutu ušao s 97:91.

Posljednju priliku za Riječane propustio je Fells promašajem trice 50 sekundi prije kraja.

Prvi je to put da je Kvarner 2010 do četvrtfinala dogurao u statusu drugoligaša, nakon što je u osmini finala svladao upravo Zagreb, posljednjega protivnika u ligi.