1. HKL: Kvarner 2010 poražen u Dubrovniku, Riječani potonuli u nastavku

Nedjelja, 05. ožujka 2023. 18:51 Napisao/la  SC

Potpuno neobjašnjiv pad u igri uslijedio je odmah po povratku na parket nakon velikog odmora, domaćini su serijom 18:2 riješili pitanje pobjednika

Prva liga košarkaša, 21. kolo

DUBROVNIK – KVARNER 2010 90:77 (23:20, 23:26, 23:6, 21:25)

Dvorana Gospino polje. Gledatelja: 70

Suci: Mjeda, Vukušić, Strikić.

DUBROVNIK: Dubelj 18 (3-3), Guštin 2, F. Vujičić 23 (10-11), Šutalo 4, Markese 22, J. Vujičić 2, Fošen 11 (3-3), Klarić 7, Zadro, Vodopija, Kovačević 1 (1-2), Miović.

KVARNER 2010: Fells 23 (4-5), Vucić 9 (1-2), Zovko 18 (1-1), Naletilić 17 (5-5), Kučan, Štemberger 3, Delpin, Pepelar, Cvitković 2, Kostić 5.

Serijom 18:2 od 20. do 28. minute košarkaši Dubrovnika odvojili su se na 64:48 i praktički riješili pitanje pobjednika u derbi utakmici 21. kola Prve lige košarkaša.

Potpuno neobjašnjiv pad u igri uslijedio je odmah po povratku na parket nakon velikog odmora, prvih dvadeset minuta dvoboja Riječani su potpuno ravnopravno parirali lideru, dojam je da je prednost morala biti na strani izabranika trenera Branimira Pavića, samo da su nekoliko čistih situacija riješili u svoju korist.

No, treću četvrtinu Fells je otvorio četirima vezanim promašajima i jednim pogrešnim dodavanjem, jednu izgubljenu loptu dodao je i Naletilić, jedan promašaj Zovko i kola su nezaustavljivo krenula nizbrdo.

Kako su Riječani srljali, tako su Dubrovčanima rasla krila pa su izjednačenu i potpuno egal utakmicu lako okrenuli na svoj mlin i mirno priveli kraju.

Courtney Fells je utakmicu na kraju okončao s 23 poena, Zovko je dodao 18 poena, od tih 18 poena 16 je ubacio u prvom dijelu utakmice, Naletlić je utakmicu okončao sa 17 poena.

Dubrovčane je predvodio Filip Vujčić sa 23 poena, Levi Javon Markese je dodao 22 poena.

Domaćini su imali apsolutnu prevlast u skoku (45-29), naročito je bila izražena u skoku u napadu (16-3), iz drugog pokušaja ubacili su 20 poena, Riječani samo tri.