ŠOK U BERLINU Australija eliminirala Hrvatsku u četvrtfinalu Svjetskog kupa

Petak, 14. rujna 2018. 20:26 Napisao/la  SC

Australija  - Hrvatska (1:1, 4:4, 2:2, 2:1). Australija je za razliku od nas cijelo ljeto radila, trenirala, oni su maksimalno spremni, kaže  Tucak

Svjetski kup - četvrtfinalna utakmica

AUSTRALIJA - HRVATSKA 9:8 (1:1, 4:4, 2:2, 2:1)

Plivalište Europasportpark. Gledatelja 300.

Suci: Stavridis (Grčka) i Goldenberg (SAD).

AUSTRALIJA: Dennerley (14 obrana), Campbell 1, Kayes 3, Power, L. Edwards 2, Hollis 1, Younger 1, Ford, Putt, Howden, B. Edwards 1.

HRVATSKA: Bijač (13 obrana), Macan, L. Fatović 1, Lončar 1, Benić, Vukičević, Bušlje, Miloš, Vrlić 3, Šetka 1, Garcia 2.

OSOBNE POGREŠKE: Australija 11, Hrvatska 7.

ŽUTI KARTON. izbornik Fatović (31).

ISKLJUČENJE S PRAVOM ZAMJENE: Howden (31).

REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: Australija 4-6 (66%), Hrvatska 4-10 (40%).

Australija je izbacila Barakude u četvrtfinalu FINA kupa u Berlinu, što je najveće iznenađenje turnira.

- Pobijedila je bolja momčad. Jednostavno nismo bili skoro u niti jednom segmentu na visini. Očito je da nismo u optimalnoj formi, ali opet jasno da mi je žao jer smo imali 7:5 vodstvo sredinom treće četvrtine i nismo znali tada 'prelomiti', dobiti tu utakmicu. Nekoliko brzopletih šuteva, bez prave reakcije. S druge strane, Australija je za razliku od nas cijelo ljeto radila, trenirala, oni su maksimalno spremni. Nije tragedija jasno, ali da mi je žao to ne moram napominjati, rekao je izbornik Ivica Tucak.

Hrvatska se je mučila protiv Australije cijeli susret.

Te u trećoj četvrtini Hrvatska je prvi puta imala dva gola prednosti (7:5).

Elvis Fatović dobro je pripremio Australce, koji su uspjeli doći do preokreta, početkom posljednje četvrtine poveli su 8:7.

Uz silnu muku minutu i 14 sekundi prije kraja susreta Josip Vrlić s igračem više pogađa za 8:8.

Kayes 59 sekundi prije kraja zabija svoj treći pogodak kojim je Australiji donio pobjedu.

Elvis Fatović prvi puta kao izbornik Australije pobijedio svog sina Lorena, koji je zabio samo jedan gol iz pet pokušaja.