EP 2018 Hrvatski vaterpolisti osvojili broncu,Talijani nisu mogli zaustaviti pohod na tron

Subota, 28. srpnja 2018. 21:55 Napisao/la  SC

Hrvatska - Italija 10:8 (4:0, 3:5, 2:1, 1:2). Impresivno su hrvatski vaterpolisti počeli utakmicu, 4:0 nakon prve četvrtine naslutilo je ishod utakmice

Europsko prvenstvu u vatrpolu - utakmica za 3. mjesto

HRVATSKA - ITALIJA 10:8 (4:0, 3:5, 2:1, 1:2)

HRVATSKA: Bijač, Marcelić; Macan, Fatović, Lončar, Joković 1, Buljubašić, Vukičević 3, Bušlje 3, Miloš, Vrlić 1, Šetka, Garcia

ITALIJA: Del Lungo, Nicosia; Di Fulvio, Molina, Figlioli, Fondelli, Velotto, Renzuto, Gallo, Presciutti, Bodegas, Echenique, Bertoli

Igrač više: Hrvatska 5/12, Italija 6/19

Peterci: Hrvatska 0/0, Italija 0/0

Crveni karton: Garcia 25

Hrvatski vaterpolisti osvojili su brončano odličje na Europskom prvenstvu nakon pobjede protiv Italije koja objektivno nije imala šanse spriječiti hrvatske vaterpoliste na putu prema  tronu.

Impresivno su hrvatski vaterpolisti počeli utakmicu, 4:0 nakon prve četvrtine naslutilo je ishod utakmice.

Talijani su dvama pogocima u drugoj četvrtini utakmicu ponovo doveli u rezultatsku neizvjesnost.

Ništa opasno, Hrvatska je održavala razliku zahvaljujući nadahnutoj kombinatorici u napadu, kod rezultata 6:2 izgledalo je kao da Talijane čeka težak poraz.

U drugom poluvremenu Italija je djelovala ravnopravno nešto zbog slabije hrvatske realizacije igrača više, nešto zbog nepotrebne nervoze (Garcia isključen), nešto zbog sudačkog kriterija...

Ništa nije moglo zaustaviti hrvatske vaterpoliste u pohodu na novo odličje.