US Open: Serena Williams peti put pobijedila u finalu za 17. Grand Slam naslov u karijeri

Ponedjeljak, 09. rujna 2013. 08:10 Napisao/la  SC

Finale: Serena Williams - Viktoria Azarenko  7:5, 6:7(8), 6:1

Serena Williams osvojila je 17. Grand Slam naslov u karijeri 5. pobjedom u finalu US Opena. U reprizi prošlogodišnjeg finala US Opena Serena Williams pobijedila je Viktoriju Azarenku sa 7:5, 6:7(8), 6:1.

U prvom setu Bjeloruskinja je držala egal do 5:5. Drugi set  Amerikanka je vodila 4:1 uz dva breaka prednosti, te je kod 6:5 servirala za meč, ali Azarenka nije odustala, izborila je tie-break i tamo treći put ove sezone slavila rezultatom 8:6 protiv najbolje tenisačice svijeta.

Azarenka u trećem setu nije imala šanse protiv Amerikanke, koja je uz dva breaka stigla do trijumfa.