A-1 kvalifikacije: Košarkaški Stoje u prvom kolu poraženi od Hermes Analitice

Ponedjeljak, 11. travnja 2016. 14:17 Napisao/la  SC

Utakmica 1. kola kvalifikacija za A-1 ligu: Hermes Analitica - Stoja 98:71

Košarkaši Stoje poraženi su u 1. kolu kvalifikacija za ulazak u A-1 ligu, Hermes Analitica svladala je Puljane rezultatom 98:71.

Gosti su parirali favoriziranom domaćinu do sredine druge četvrtine kada je na semaforu stajao rezultat 34:34. Do kraja četvrtine domaćini rade seriju i na odmor se odlazi rezultatom 56:39.

U nastavku domaćini nastavljaju s efikasnom igrom i na kraju slave rezultatom 98:71.

U srijedu Stoja gostuje u Čakovcu, gdje igra protiv Međimurja.

HERMES ANALITICA: Škara 12, Mandalinić 13(1), Junaković 16, Fodor 16(2), Jović 2, Garafolić 10(1), Mijić 15(1), Sertić, Belamarić 5(1), Rajić 8. Trener Zvonimir Mravak

STOJA: Pajković, Gustovarac, Gržinić, Bulešić 6, Dasko 4(1), Ivanković 4, Martinović, Tumpić 11(3), Drobnjak, Maljić 17, Đugum 19, Premasunac. Trener: Vladimir Korošec.

Utakmica 1. kola kvalifikacija za A-1 ligu: Hermes Analitica - Stoja 98:71 (30:26, 26:13, 21:12, 21:20)