SP Hrvatski rukometaši pobijedili Španjolsku i na impresivan način osvojili prvo mjesto u skupini

Četvrtak, 17. siječnja 2019. 22:05 Napisao/la  SC

Skupina B, 5. kolo: Španjolska - Hrvatska 19:23.  U utakmici protiv europskih prvaka hrvatska momčad pokazala potencijal za najviše domete

Marin Šego
Marin Šego

Hrvatski rukometaši pobijedili su Španjolsku i osvojili prvo mjesto u skupini na impresivan način.

U utakmici protiv europskih prvaka hrvatska momčad pokazala je potencijal za najviše domete, nema više slučajnosti u igri naše reprezentacije.

Fantastični Šego i čvrsta obrana postaju zaštitni znak hrvatskih pobjeda.

Španjolci su poveli 3:1 i to je bilo sve!

Od tada pa do kraja utakmice Hrvatska je vodila na trenutke s čak pet pogodaka razlike.

Trenutke krize u drugom dijelu Španjolci su iskoristili da bi se primaknuli na dva pogotka zaostatka, ali je opet na vidjelo izašao karakter pobjednika.

U odlučnim trenucima hrvatska momčad prelomila je utakmicu i na kraju slomila otpor Španjolaca tri minute prije kraja utakmice.

ŠPANJOLSKA: Vargas (6 obrana), Corrales (3 obrane), Gurbindo 1, Fernandez 1, Entrerrios 3, A. Dujšebaev 3, Sarmiento 1, Aguinagalde 1, Canellas, Morros, Gomez, Arino 1, Guardiola 1, Sole 5(2), Figueras 2, D. Dujšebaev

HRVATSKA: Šego (12 obrana), Stevanović, Štrlek, Mandić 2, Horvat 8(5), Vida, Musa 6, Šipić 1, Kozina, Bičanić, Blažević, Duvnjak 2, Cindrić 1, Karačić, Stepančić 3, Vranković

Sedmerci: Španjolska 2/2 (Sole 2/2), Hrvatska 5/5 (Horvat 45/5), Isključenja: Španjolska, Hrvatska 4 minute (Musa, Duvnjak)

Skupina B, 5. kolo: Španjolska - Hrvatska 19:23 (10:13)