SEHA Liga: Nova pobjeda Zagreba, nakon Veszprema svladan i Vardar, Stevanović u velikoj formi

Utorak, 13. prosinca 2016. 20:07 Napisao/la  SC

SEHA Liga 11. kolo: PPD Zagreb - Vardar 28:26

SEHA Liga 11. kolo

PPD ZAGREB – VARDAR 28:26 (16:11)

Arena Varaždin.

Suci: Peter Herzeg i Peter Sudi

PPD ZAGREB: Ereš, I. Vujić, S. Vujić 3, Kontrec 2, Vori 3, Stevanović (9+0), Cingesar 3, Šebetić 2, Marković 7, Skok (1+1), Horvat 2, Šušnja, J. Valčić 5, T. Valčić, Miklavčić 1, Markoski

VARDAR: Šterbik (5+0), Stoilov, Nedanovski, Milić (1+0), Fereirra, Maqueda 3, Dereven 3, Karačić 4, Dujshebaev 2, Angelov (3+0), Čupić 4, Dibirov 1, Shishkarev, Borozan 4, Marsenić 2

Sedmerci: PPD Zagreb 4(3), Vardar 5(5)

Isključenja: PPD Zagreb 4 minute, Vardar 6 minuta

U odgođenom susretu 11. kola regionalne SEHA lige rukometaši Prvog plinarskog društva Zagreb pobijedili su u Varaždinu vodeći Vardar 28:26 (16:11) probivši se na drugu poziciju na ljestvici.

Baš kao i protiv Veszprema, Zagrebaši su odlično otvorili utakmicu.

Nakon 15 minuta igre vodili su s četiri gola prednosti (10:6), a u 28. minuti su imali i najveću prednost u prvom poluvremenu plus šest (15:9).

Na odmor se otišlo s lijepih pet pogodaka prednosti (16:11).

Momčad Silvija Ivandije i u nastavku je nastavila s dobrom igrom.

U 38. minuti Zagreb je prvi put stigao do sedam golova prednosti (21:14) što je bila najveća prednost tijekom utakmice.

Zagreb je +7 imao u još dva navrata (23:16, 24:17).

U samoj završnici igrači hrvatskog prvaka su skinuli „nogu s gasa“ i do kraja utakmice Vardar je ublažio poraz.

Najučinkovitiji u redovima PPD Zagreba bili su Dobrivoje Marković sa sedam golova i Josip Valčić s pet golova, dok su Stefan Vujić, Darko Cingesar i Igor Vori s po tri gola, dok je Ivan Stevanović imao devet obrana što je isti broj koliko su sakupila i tri vratara Vardara.

U redovima makedonskog sastava najučinkovitiji su bili hrvatski rukometaši Igor Karačić i Ivan Čupić s po četiri gola, koliko je zabio i Vuko Borozan.