NORVEŽANKE SLAVILE U ČETVRTFINALU 30:25

Hrvatice ipak bez polufinala

Četvrtak, 15. prosinca 2011. 11:43 Napisao  Marko Babić

Sve je mirisalo na preokret kada su Hrvatice stigle na 16:18, ali Norvežanke su sa šest uzastopnih pogodaka riješile pitanje pobjednika

SAO PAOLO - Utakmica četvrtfinala Svjetskog prvenstva za rukometašice: Hrvatska - Norveška 25:30 (12:16). Gledatelja: 1.200 Suci: Al Suwaidi, Bamutraf (oba Katar).

HRVATSKA: Grubišić, Tatari 2, Jovetić, Šerić, Petković 3, Gaće 1, Pušić-Koroljević 2 (1), Žderić, Horvat 3, Franić 3, Penezić 4, Jelčić, Lovrić 3, Zebić 2, Milanović-Litre, Ježić 2.

NORVEŠKA: Grimsbo, Molid, Oftedal, Alsad 1, Loke 8, Nostvold 2, Breivang 3, Lunde-Borgersen 4, Johansen 2, Frafjord, Haraldsen, Sulland 4 (2), Riegeluth 2, Snorroeggen 1, Kurtovic 2 (1), Harrem 1

Sedmerci: Hrvatska 2 (1), Norveška 3 (3). Isključenja: Hrvatska 10, Norveška 10 minuta.

Hrvatske rukometašice ipak nisu uspjele izboriti polufinale Svjetskog prvenstva, u četvrtfinalu se previsokom preprekom pokazao europski prvak Norveška. Europske prvakinje u prvom poluvremenu imale su vodstvo 16:9, a izabranice Vladimira Canjuge vratile su se u igru serijom 3:0 i na odmor su otišle sa četiri pogotka zaostatka (12:16). Sve je mirisalo na preokret kada su Hrvatice stigle na 16:18, ali Norvežanke su sa šest uzastopnih pogodaka riješile pitanje pobjednika.