Lokomotiva nakon 15 godina ponovno u polufinalu europskog natjecanja

Ponedjeljak, 12. ožujka 2012. 13:07 Napisao  Milan Kosanović

Lokomotiva – Zelina 19:13 (14:10)

Utakmica ¼ finala Challenge kupa. Dom Sportova, Zagreb. Gledatelja: 200. Suci: Antić i Jakovljević (obje Srbija).

LOKOMOTIVA: Razum, Smiljanić 1, Puljić, Krsnik 3, Vučković, Pasarić, Ježić 5, Janković 6 Bušić, I. Milić 1, I. Milanović-Litre 1, Bašić, M. Milić 1, Čović 1, Bukovina (19), Poljak.

ZELINA: Ercegovac, Peti, Antolković, Madžarac 2, Pavičić 2(2), Knježević 4, Vukojević, Džono, Markešić (1+1), Krsak, Legin, Vulić 1, Jukić (10+1), Stipić 1, Vidak 3 .

Sedmerci: Lokomotiva 0(3), Zelina 2 (2) . Isključenja: Lokomotiva 10 minuta, Zelina 8 minuta.

Rukometašice Lokomotive na domaćem su terenu u uzvratnoj utakmici četvrtfinala Challenge kupa nadoknadile minus od jednog pogotka iz Zeline te na taj način nakon gotovo 15 godina ponovno dobile priliku da zaigraju u polufinalu jednog europskog natjecanja. Susret je obilježio nevjerojatno malen broj pogodaka, ali i izvrsna vratarka Dubravka Bukovina koja je zaključala vrata igračicama Zeline te do kraja susreta nanizala čak 19 obrana. Zanimljivost je svakako rezultat drugog poluvremena koje je završilo rezultatom 5:3 u korist Lokomotive što je za današnji rukomet pravo čudo. Najefikasnija igračica susreta bila je Lokosica Nataša Janković sa šest postignutih pogodaka.

Osim Lokomotive, u polufinale Challenge kupa plasirale su se dvije francuske ekipe, H.A.C. Handball i Fleury Loiret Handball te  Muratpasa Be-lediyesi SK iz Turske.

Ždrijeb polufinala je na rasporedu u utorak 13. ožujka u Beču.