Liga prvaka: Zagreb ostvario plasman u četvrtfinale senzacionalnom pobjedom protiv Lowena

Ponedjeljak, 28. ožujka 2016. 00:23 Napisao/la  SC

Utakmica osmine finala Lige prvaka: Rhein-Neckar Löwen - PPD Zagreb 29:31

Rukometaši Zagreba ostvarili su senzacionalnu pobjedu (31:29) protiv Lowena u prepunoj dvorani u Mannheimu, rezultatom 31:29 anulirali su poraz iz Zagreba gdje je Lowen pobijedio s golom razlike.

Nikada Zagreb prije toga nije uspio svladati Löwena, šanse su izgledale minimalne iako je Veselin Vujović uvjeravao da vjeruje u prolaz u četvrtfinale. Igrače je uvjerio!

Zagreb se uspio vratiti iz minusa od pet pogodaka, u drugom poluvremenu nije dopustio domaćinu takav bijeg. Vrijeme je radilo za Zagreb, rukometaši Lowena na kraju nisu izdržali pritisak.

Svega pet obrana vratara u prvom poluvremenu ukazalo je da će pobijediti momčad čiji vratar prvi počne braniti.

Stevanović je proradio kada je trebalo, Zagreb se počeo vraćati. U 50. minuti Šebetić je zabio za poravnanje na 25:25, a ubrzo i Vujić za 27:26 i prvo vodstvo Zagreba na susretu.

Serija 5:1 odvela je Zagreb do 28:26, a budući da je tada Zagreb postigao više golova u gostima, Löwenu više nije igrao ni minimalan poraz.

Kada je Marković u zadnjoj minuti zabio s krila za 31:29, moglo je početi slavlje, PPD Zagreb je otišao u četvrtfinale!

RHEIN-NECKAR LOWEN: Mikael Appelgren (3 obrane), Borko Ristovski (5 obrana), Andre Schmid 7, Uwe Gensheimer 5, Stefan Kneer, Stefan Rafn Sigurmannsson, Rafael Baena Gonzalez 1, Marius Steinhauser, Mads Mensah Larsen 1, Hendrik Pekeler 5, Patrick Groetzki 5, Harald Reinkind, Gedeon Guardiola Villaplana 2, Alexander Petersson, Kim Ekdahl Du Rietz 3.

PPD ZAGREB: Ivan Stevanović (10 obrana), Filip Ivić (1 obrana), Lovro Mihić, Stanko Sabljić, Stefan Vujić 5, Tin Kontrec 4, Luka Šebetić 5, Dobrivoje Marković 4, Luka Raković, Zlatko Horvat 4, Leon Šušnja 2, Tonči Valčić, Stipe Mandalinić 3, Velko Markoski, Antonio Kovačević 1, Domagoj Pavlović 3.

Utakmica osmine finala Lige prvaka: Rhein-Neckar Löwen - PPD Zagreb 29:31 (15:13)