Dream team iz Gyora pao u Morači, rukometašice Budućnosti prvakinje Europe!

Ponedjeljak, 14. svibnja 2012. 02:29 Napisao  Milan Kosanović

BUDUĆNOST - GYOR  27:25 (13:12)

Dvorana Morača, Podgorica. Gledatelja: 5 300. Suci: Gieding i Hansen (Danska).

Budućnost:  Voltering (13), Barjaktarović, Vukčević, Miljanić 7, Đokić 1, Radović 1, A. Bulatović, Savić 3, Jovetić, Popović 3, Cakalije, K. Bulatović 9, Cvijić 1, Gjorgijevska, Knežević 2, Lazović.

Gyor: Lunde – Haraldsen (1), Pallinger (9), Radičević 3, Loke 2, Verten, Gorbicz 9, Kovačić 3, Amorim 5, Orban, Hornjak, Gros, Lekić 3.

Sedmerci: Budućnost 2 (3), Gyor 5 (5). Isključenja: Budućnost 18, Gyor 6 minuta.

Rukometašice Budućnosti iz Podgorice nove su prvakinje Europe nakon što su u uzvratnoj utakmici finala Lige prvaka na domaćem terenu zahvaljujući većem broju golova u gostima slavile nad ekipom Gyora 27:25 (prva utakmica 27:29).

Mađarski dream team nije se predavao do posljednje sekunde utakmice. U 56. minuti Anita Gorbicz zabija za samo gol zaostatka za Crnogorkama, s druge strane odgovaraju Miljanić i Đokić za 27:24. Mađarica Gorbicz 45 sekundi prije kraja ponovno smanjuje na dva gola zaostatka, no domaći trener Adžić poziva minutu odmora nakon koje Crnogorke vješto čuvaju loptu do sirene koja je označila povijesnu pobjedu Budućnosti.

Hrvatska reprezentativka Dijana Jovetić nije ulazila u igru, no u rukometnim knjigama njezino ime pisat će pod naslovom prvakinje Europe.

Svi zaljubljenici u rukomet snimku utakmice finala Lige prvaka mogli su pratiti na drugom programu HRT – a u ponoć i pol. Sramota!