ZOI: Tina Maze i Dominique Gisin podijelile zlatnu medalju u spustu

Srijeda, 12. veljače 2014. 12:51 Napisao/la  SC

Rezultati spusta: 1. Tina Maze (Slo) 1:41.57, 1. Dominique Gisin (Švi) 1:41.57, 3. Lara Gut (Švi) +0.10

Slovenka Tina Maze danas u spustu je podijelila zlatnu medalju sa Švicarkom Dominique Gisin. Maze i Gisin ostvarile su isto vrijeme 1:41.57, čime je slovensko skijanje dobilo prvo olimpijsko zlato u povijesti. Slovenci su od 1992. godine i Albertvillea osvojili sedam brončanih i tri srebrne medalje.

Maze je prošlogodišnja osvajačica velikog Kristalnog globusa, prije četiri godine u Vancouveru osvojila je srebra u Super G-ju i veleslalomu. Slovenka je svakako spadala u uski krug favoritkinja za razliku od Gisin, koja je zadnji put pobijedila 2010. godine u Crans-Montani u utrci Super G-ja u natjecanju Svjetskog kupa.

.

Brončanu medalju osvojila je još jedna Švicarka, Lara Gut, koja je za pobjednicama zaostala svega 10 stotinki!