EP: Sanja Jovanović osvojila je brončano odličje u disciplini 50 m leđno

Subota, 05. prosinca 2015. 20:42 Napisao/la  SC

Mario Todorović u finalu na 50 m leptir bio osmi

Sanja Jovanović osvojila je brončano odličje u disciplini 50 m leđno na Europskom prvenstvu u 25-metarskim bazenima u izraelskoj Netanyji, Mario Todorović u finalu na 50 m leptir bio osmi.

Jovanović je u disciplini u kojoj još uvijek drži europski rekord iz Istanbula 2009. godine (25.70) osvojila treće mjesto, što je zasad jedino hrvatsko odličje na prvenstvu.

U polufinalu Jovanovićka je iaplivala najbolji rezultat (26.60), bolji čak i od najbolje europske plivačice Mađarice Katinke Hosszu.

U finalu je plivala 26.45 sekundi, što je bilo dovoljno za broncu. Zlato je pripalo Hoszu (26.13), koja nije uspjela skinuti Sanjin rekord, ali je došla do svog petog zlata na ovom prvenstvu.

Srebro je pripalo Poljakinji Aleksandri Urbanczyk (26.27).

Mario Todorović je na 50 leptir u finalu bio je posljednji, osmi s rezultatom od 23.16 sekundi.

Mario je jedini u finalu išao iznad 23 sekunde, a zlato je osvojio Ukrajinac Andrij Govorov (22.36). Todorović je u kvalifikacijama zauzeo 11. mjesto s rezultatom 23,31, da bi u polufinalu bio osmi s rezultatom 23.18 sekundi.