SP odbojkašica: Hrvatska pobijedila Njemačku, aktualnog viceprvaka Europe!

Nedjelja, 28. rujna 2014. 19:17 Napisao/la  SC

Utakmica 5. kola, skupina A: Hrvatska - Njemačka 3:2 (17:25, 25:23, 9:25, 25:21, 15:11). Hrvatske odbojkašice u drugi krug prenijet će tri boda

Hrvatska ženska odbojkaška reprezentacija pobijedila je Njemačku 3:2 (17:25, 25:23, 9:25, 25:21, 15:11), akutalnog viceprvaka Europe i u drugi krug prenijet će tri boda! Ova pobjeda spada u najveće uspjehe hrvatke ženske odbojke,  ne samo zbog renomea Njemačke, već i načina na koji je pobjeda ostvarena.

Sama činjenica da je izboren peti set bio je veliki uspjeh. Bilo je očito da Njemice počinju polako padati, Poljak blokom i Ušić napadom donijele su 6:3. Njemačka se vratila nakon bloka na Popović, kod 7:7 Ušić je prošla kroz trojni blok. Nakon jedne sjajne obrane, Popović je blokirala za 10:8. Kod 12:11 Popović je prošla u napadu, te dodala as za 14:11 i tri meč lopte. Maja Poljak prošla je u napadu i zaključila meč.

Hrvatska je u trećem setu osvojila samo devet poena uz katastrofalnu igru, i unatoč činjenici da je u drugoj dionici pokazala da može parirati Njemačkoj, ništa nije dalo naslutiti da će uslijediti veliki povratak.

Izabranice Angela Vercesija cijelo vrijeme su igrale na principu toplo-hladno, u četvrtom setu stabilizirale su igru na prijemu i u takvim periodima igre bez problema su parirale Njemačkoj. Hrvatska je kontrolirala rezultat (14:11, 18:14), a Njemačka je stigla na 19:17. Više od toga nije mogla, Jerkov je prošla za 22:18 i otvorila put prema petom setu

Treba spomenuti i dobru igru u drugoj dionici u kojoj je Hrvatska imala 19:16, da bi Njemačka serijom 4:0 stigla u vodstvo. Završnica je pripala Hrvatskoj, Poljak je donijela 24:22, a Kozuch kod 23:24 promašila servis i olakšala posao.