SP odbojkašica: Hrvatska pobijedia Tunis i izborila drugi krug

Subota, 27. rujna 2014. 12:30 Napisao/la  SC

Utakmica 4. kola, skupina A: Hrvatska - Tunis 3:1 (25:6, 21:25, 25:16, 25:13). Hrvatska posljednji susret u prvom krugu igra protiv Njemačke u nedjelju od 17 sati

SP odbojkašica

HRVATSKA - TUNIS 3:1

Utakmica 4. kola, skupina A: Hrvatska - Tunis 3:1 (25:6, 21:25, 25:16, 25:13)

HRVATSKA: Fabris 22, Klarić 14, Alajbeg 12, Kaleb 8, Ćutuk 7, Jerkov 7, Brčić 3, Ušić Jogunica, Grbac, Popović, Poljak, Ušić (L)

TUNIS: Jemaii 11, Agrebi 9, Ghoul 3, Boughanmi 3, Ben Halima 2, Brik 2, Agrebi 1, Lengliz 1, Barhoumi 1, Ghobji, Mami (L), Mnassar (L).

Napad poeni: Hrvatska 47, Tunis 27.

Blok poeni: Hrvatska 13, Tunis 3.

Servis poeni: Hrvatska 13, Tunis 3.

Neforsirane pogreške: Hrvatska 27, Tunis 23.

Hrvatske odbojkašice pobijedile su Tunis 3:1 (25:6, 21:25, 25:16, 25:13) i s drugom pobjedom na Svjetskom prvenstvu ostvarila plasman u drugi krug. Nakon ovog ogleda ostat će zapisano da je Tunis protiv Hrvatske osvojio prvi set na svjetskoj smotri, a Hrvatska je cijelu utakmicu odigrala s nekoliko igračica u postavi koje nisu dobivale previše prilike na ovom prvenstvu.

Angelo Vercesi odlučio je dati priliku igračicama s klupe, Hrvatska je izgledala dobro na otvaranju što je rezultiralo vodstvom 8:3, te 15:4 nakol bloka Ćutuk. Kada jedna ekipa u setu osvoji samo šest poena, a to se dogodilo Tunisu u prvoj dionici, onda je zapravo jasno kakav je bio odnos snaga na terenu jer takva razlika u rezultatu rijetko se viđa.

Sve dobro što su napravile u prvom setu, hrvatske odbojkašice pokvarile su u nastavku. Tunis je vrlo pobjegao na 8:2, sve što je funkcioniralo u prvoj dionici, pokazalo se lošim u drugom setu. Tunis je bio nešto konkretniji na prijemu i obrani što je odmah dalo rezultata. Vercesi je odlučio ništa ne mijenjati, Hrvatske odbojašice pomalo su hvatale priključak, Kaleb je prošla za 17:18, ali više od toga nisu  mogle. Pogreška Fabris donijela je Tunisu tri poena prednosti (18:21) i otvorila vrata prema drugom setu.

Srećom, sve to nije ostavilo previše traga. Vercesi je ostao vjeran postavi koja je igrala cijelu utakmicu, hrvatske odbojkašice krenule su vodstvom 8:2 odnosno 16:7 čime su zapravo riješili pitanje pobjednika u trećoj dionici jer Tunis većinu utakmice nije pokazivao previše.

Hrvatska je četvrti set otvorila nešto slabije (1:4), ali kada je serijom 4:0 koju je zaključila Alajbeg prešla u vodstvo, za Tunis više nije bilo povratka.