SP odbojkašica: Hrvatska novom sjajnom izvedbom pobijedila Japan!

Srijeda, 01. listopada 2014. 20:11 Napisao/la  SC

Utakmica 1. kola, skupina E: Hrvatska - Japan 3:2 (18:25, 25:23, 25:27, 25:20, 15:8). Sve igračice dale su obol u velikoj pobjedi, jednom kada je Hrvatska stabilizirala igru na prijemu postalo je jasno da će Japan imati velikih problema

SP odbojkašica

HRVATSKA - JAPAN 3:2

Utakmica 2. kruga, skupina E, 1. kolo: Hrvatska - Japan 3:2 (18:25, 25:23, 25:27, 25:20, 15:8).

HRVATSKA: Poljak 18, Ušić Jogunica 17, Fabris 15, Jerkov 13, Miloš 8, Popović 8, Brčić 4, Ćutuk 1, Grbac, Jelić, Alajbeg, Ušić (L).

JAPAN: Ebata 22, Kimura 18, Shinnabe 11, Sakoda 11, Ono 10,  Miyashita 4, Yamaguchi 1, Ishii 1, Nakamichi, Takada, Ishida, Tsutsui (L).

Napad poeni: Hrvatska 66, Japan 68.

Blok poeni: Hrvatska 13, Japan 7.

Servis poeni: Hrvatska 5, Japan 3.

Neforisirane pogreške: Hrvatska 25, Japan 24.

Hrvatska ženska odbojkaška reprezentacija pobijedila je Japan 3:2 (18:25, 25:23, 25:27, 25:20, 15:8), treću reprezentaciju svijeta, u prvoj utakmici drugog kruga Svjetskog prvenstva! Hrvatske odbojkašice odigrale su još jednu nevjerojatnu utakmicu na prvenstvu u Italiji svladavši favorizirani Japan. Sve igračice dale su obol u velikoj pobjedi, jednom kada je Hrvatska stabilizirala igru na prijemu postalo je jasno da će Japan imati velikih problema.

Hrvatska je furiozno otvorila peti set, povela je 3:0, a jedan poen zaradila je i challengeom Vercesija nakon dodira mreže od strane japanske tehničarke. Fabris je novim razornim napadom donijela 5:1, sve što su hrvatske odbojkašice zamislile to su i ostvarile. Japan je najbliže stigao na 8:10, ali Jerkov je s tri poena otvorila put prema pobjedi. Bernarda Ćutuk odservirala je as za 14:9, a Poljak spustila loptu za 15:9!

Klupko se počelo odmotavati sredinom trećeg seta. Hrvatska je osvojila drugu dionicu i pokazala da se može nositi s jakim suparnikom. Japan je odlično igrao u obrani u trećem setu, te je nakon izjednačenog prvog dijela, na drugu tehničku minutu odmora otišao s tri poena prednosti (14:17). Vercesi je za završnicu u igru uveo Samantu Fabris koja je bila nezaustavljiva, te je s dva bloka donijela 18:18. Hrvatska je sjajno držala priključak, ali nikako nije uspijevala preuzeti vodstvo.  Kod 24:25 Japanke su propustile set loptu poslavši loptu van granica igrališta. Fabris je u idućem poenu imala napad za set loptu, ali Japanke su još jednom bile odlične u obrani i izborile setu loptu koju su i realizirale.

Japan je u četvrtom setu poveo 3:0, ali nakon što je Maja Poljak s dva bloka donijela 13:13 postalo je jasno da Hrvtska ima šansu. Jerkov je odličnim servisom donijela poen, Poljak je još jednom sjajno reagirala na mreži za 15:13. Japan nije imao rješenja, razlika je pomalo rasla, a Bernarda Brčić je zakucala loptu za 25:20.